Savivaldybės paslaugos – arčiau panevėžiečių

Savivaldybės paslaugos – arčiau panevėžiečių

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė artėja prie panevėžiečių – S. Dariaus ir S. Girėno g. 6, „Panevėžio butų ūkio“ patalpose, šalia buvusio „Žaros“ prekybos centro, oficialiai atidarė naują savivaldos institucijos priimamąjį.

Čia panevėžiečiams bus teikiama dalis seniūnijų paslaugų. Be to, vakarinio Panevėžio mikrorajono gyventojams nebereikės važiuoti į miesto centrą – jie negaišdami laiko galės pateikti prašymus deklaruojant gyvenamąją vietą ir tvarkant kitus dokumentus.

BIC

Savivaldybės vadovai – miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas ir administracijos direktorius Rimantas Pauža teigė, kad projektui pasiteisinus, priimamojo padalinių galėtų atsirasti ir kitose miesto vietose.

Tiria žmonių poreikius

Panevėžio meras R. M. Račkauskas naujienų portalui JP aiškino, kad priimamojo padalinio atsiradimas vakarinėje miesto dalyje – gera proga įsitikinti, ar tokio padalinio reikia.

R. Račkauskas.

„Būtina įsitikinti, ko gyventojams reikia ir kokias Savivaldybės paslaugas priartinti arčiau žmonių, kad jiems nereikėtų važiuoti iki miesto centro – į pagrindinius Savivaldybės rūmus“, – pristatydamas naują padalinį sakė meras ir pasiūlė: „Galbūt vertėtų atlikti tyrimą ir išsiaiškinti, kokių paslaugų panevėžiečiams reikia. Gal netgi klausimyną paruošti, kad būtų galima gauti tikslius atsakymus.“

Idėjos pagal poreikius

Pasiteiravus, kodėl reikėjo atidaryti Savivaldybės priimamojo padalinį vakarinėje miesto dalyje, meras paaiškino:

„Mintis kilo pradėjus aiškinti, ar tikslingos Panevėžyje seniūnijos. Nereikia žmonėms brukti idėjų iš viršaus ir įtvirtinti administraciniais sprendimais. O toks būdas padės išsiaiškinti, ko reikia. Juk reikia žinoti žmonių poreikius, reakcijas. Kitas dalykas – sužinoti realų paslaugų poreikį.“

Lėšų  nereikėjo

Miesto meras R. M. Račkauskas aiškino, kad naujo padalinio patalpoms įrengti specialių lėšų nereikėjo.

„Viskas iš esamų resursų. Jokių papildomų etatų steigti nereikėjo. Tiesiog buvo perskirstyti darbuotojai ir pora jų dirbs naujajame padalinyje. Šį padalinį drąsiai galima vadinti minimaliu pilotiniu seniūnijos projektu“, – pareiškė miesto vadovas.

Būdas patikrinti

Savivaldybės administracijos direktorius R. Pauža teigė, kad šimtu procentu visų Savivaldybės funkcijų neįmanoma perkelti į naujai įsteigtą padalinį.

„Dvi darbuotojos stengsis kuo geriau ir daugiau žmonių aptarnauti. Be to, pirmiausiai bandysime išsiaiškinti, kokias problemas spręs priimamasis. Viskas dar gali keistis – darbuotojai, funkcijos. Šiuo metu viskas orientuota į socialines paslaugas ir į gyvenamosios vietos deklaravimą. Tačiau darbuotojos pasiryžusios priimti ir kitus besikreipiančių žmonių pageidavimus. Juk žmonės kreipiasi įvairiais klausimais, o Savivaldybės darbuotojų pareiga – tarnauti žmonėms“, – kalbėjo R. Pauža ir teigė, kad per pusmetį paaiškės, ar toks priimamasis pasiteisins.

R. Pauža.

Padės išsiaiškinti poreikius

Miesto savivaldybės Tarybos narys Rimantas Ridikas JP aiškino, kodėl buvo pasirinktas toks priimamojo padalinio steigimas.

„Pradėti steigti seniūniją iš viršaus – ne pats geriausias variantas. Žinoma, šis padalinys atliks tik dalį seniūnijos funkcijų, bet bent bus aišku, ko reikia bendruomenei, kuri nutolusi nuo centro. Juolab kad šis padalinys padės išsiaiškinti, ko vakarinei miesto bendruomenei reikia“, – mano politikas.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.