Savivaldybėje – personalinė Tomo Rudoko kūrinių paroda

Savivaldybėje – personalinė Tomo Rudoko kūrinių paroda

Savivaldybės I a. fojė eksponuojama personalinė panevėžiečio dailininko Tomo Rudoko kūrybos paroda.

T. Rudokas – grafikas, gimęs ir augęs Panevėžyje. 1986-1993 m. studijavo Šiaulių pedagoginiame institute (dabar Šiaulių universitetas). Nuo 1999 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys, o nuo 2003 m. ir LDS Panevėžio skyriaus pirmininkas. Šiuo metu dirba Paįstrio J. Zikaro gimnazijoje dailės mokytoju. Menininkas dalyvavo beveik pusšimtyje grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, yra aktyvus tarptautinio K.Naruševičiaus tapybos plenero puoselėtojas. Ši paroda – dešimtoji dailininko personalinės kūrybos paroda.

Pasak T. Rudoko, šių darbų ciklo pamatas –  lietuviškas ornamentas. Gilindamasis ir studijuodamas tradicinius tautinius motyvus jis kūryboje perteikia tik jų esmę, ieškojo naujų spalvinių, kompozicinių raiškos būdų. Kurdamas naudojosi Lietuvos mažosios architektūros ir tradicinės tekstilės pavyzdžiais, tačiau nekėlė tikslo atlikti tikslias kopijas ar spalvines iliustracijas. Senoji ornamentika natūraliai  sugulė į abstrakcijas, geometrines paveikslų kompozicijas.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.