Savivaldybė skyrė 3 Kultūros ir meno premijas

Kultūros ir meno premija įvertinta ilgametės Dailės galerijos direktorės Jolantos Lebednykienės veikla.

Panevėžio miesto savivaldybė pirmąkart skyrė Kultūros ir meno premijas. Šiemet po 1000 Eur padalyta 3 kultūrininkams ar kolektyvams.

Kultūros ir meno premija įvertinta ilgametės Dailės galerijos direktorės Jolantos Lebednykienės veikla. Praėjusią savaitę su įstaiga atsisveikinusi panevėžietė bus apdovanota už daugiau kaip 25 metus trukusį vadovavimą, tarptautinių keramikos simpoziumų organizavimą ir pristatymą, unikalios šamoto keramikos kolekcijos atsiradimą ir plėtrą, projektinę veiklą, miesto, Aukštaitijos regiono dailės, menininkų ir projektų populiarinimą, miesto ir visos Lietuvos vardo garsinimą bei kt.

Premijos sulauks dailininkas Ramūnas Grikevičius. Už personalines parodas, dalyvavimą prestižiniuose tarptautiniuose konkursuose, grupinėse parodose, meno mugėse. Anot Lietuvos dailininkų sąjungos Panevėžio skyriaus, R. Grikevičius vienintelis iš miesto antrą kartą pakviestas dalyvauti prestižiškiausioje šalies parodoje – Vilniaus tapybos trienalėje. Menininkas siūlo idėjas ir rūpinasi originaliu jų įgyvendinimu puošiant Panevėžio miestą, jo reprezentacija, užsiima dailės pedagogika.

Premija už po 24 metų atgaivintą Panevėžio kultūros ir istorijos žurnalą „Senvagė“ pasieks jo kūrybinę grupę – Liudą Jonušienę ir Astą Radvenskienę. Pirmoji, be žurnalo rengimo, rašo eiles, romanus, esė, pjeses, tekstus reprezentaciniams miesto ir rajono leidiniams, scenarijus vaizdo filmams bei kt. A. Radvenskienė yra ne tik „Senvagės“ žurnalo dailininkė, bet ir spaudos dizainerė, apipavidalinusi ir parengusi per 20 knygų ir meninių albumų.

Šiemet miesto bendruomenė Kultūros ir meno premijoms gauti pateikė 12 kandidatūrų.

Planuojama, kad premijos kasmet bus skiriamos kultūros ir meno kūrėjams (asmenims, kolektyvams, kūrėjų grupėms) už ilgametę, miestui reikšmingą kultūrinę meninę veiklą ar pastarųjų 2 metų laimėjimus architektūros, bibliotekų ir muziejų veiklos, dailės, etnokultūros, fotografijos, kino, kraštotyros, kultūros paveldo, literatūros, muzikos, šokio, tarpdisciplininio meno, tautodailės, teatro ir kt. srityse.

Šiemet Kultūros ir meno premijų įteikimas numatytas spalio mėnesį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šių metų M. L. Rėzos premija skirta T. Manno kultūros centrui

confident-noyce

Dvylikai menininkų bus skirtos Vyriausybės kultūros premijos

confident-noyce

Dvylikai kūrėjų įteiktos Vyriausybės kultūros ir meno premijos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau