16 C
Panevėžys
Šeštadienis, 15 gegužės, 2021

Panevėžio savivaldybė bando atsikratyti nuostolinga pirtimi (apklausa)

Panevėžio miesto savivaldybės valdininkai, priešakyje su Savivaldybės administracijos direktoriumi Tomu Jukna ir vicemeru Deividu Labanavičiumi bei mero patarėju, Panevėžio pirties valdybos pirmininku Vidu Savicku, susitiko su pirties gynėjais, kurie susitikimo metu įrodinėjo – Aukštaitijos sostinei – pirties reikia.

Pirties gynėjų gretos nemažos, o jų argumentas vienintelis – pirties privatizuoti negalima. Tuo tarpu miesto valdžia rėžė, kad pirtininkai, norėdami turėti pirtį, turi imtis atsakomybės – išlaikyti ją.

Sprendimas jau yra

Pirtininkams atstovaujantis panevėžietis Mindaugas pabrėžė, kad ant pirties mėgėjų pečių negalima numesti atsakomybės už pirtį, kuri turi finansinių problemų.

„Nežinome tikros pirties finansinės padėties. Galime tik įsipareigoti lankytis pirtyje, bet pačios pirties įsigyti neturime galimybės. Po visų susitikimų aiškėja vienintelis dalykas, kad Savivaldybė jau turi sprendimą – parduoti akcijas. Tačiau galbūt yra ir kitas kelias, kitokios sąlygos? Gal pirtį galima išsaugoti ir skirti finansinę paramą“, – svarstė panevėžietis ir sakė, kad valdininkai galėtų atsisukti į žmogų ir galvoti apie juos.

Ūkinės veiklos vykdyti negali

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto plėtros skyriaus vedėjas Jokūbas Leipus klausinėjo pirtininkų, kokią pirtį jie mato.

„Kodėl Savivaldybė turi finansuoti pirtį ir skirti kompensacijas, nors pirtį ne visi Panevėžio gyventojai ją lanko? Be to, pirtis neatitinka standartų ir, jeigu higienistai apsilankytų, pirtį uždarytų. Kita vertus, Savivaldybė negali vykdyti ūkinės veiklos, todėl atsisakyta pirties“, – teigė J. Leipus.

Jam pritarė Savivaldybės administracijos direktorius T. Jukna:

„Savivaldybė turi rūpintis žmonėmis ir tą daro. Socialiai remtiniems žmonėms įrengti dušai pagal visus higienos reikalavimus. Pirtis be dotacijų negali išgyventi ir kito kelio, jei pirtininkai neturi racionalaus pasiūlymo, nėra, kaip tik parduoti pirties akcijas. Tačiau pardavimas nėra pirties uždarymas. Gal akcijas nusipirkęs žmogus išlaikys paslaugą ir pirtis veiks toliau.“

Pavyzdys – rajonas 

Mūrų už pirties išlikimą stojo Žmogaus teisių gynimo asociacijos Panevėžio skyriaus vadovas Petras Storastas. Jis stebėjosi, kodėl pirtys Panevėžio rajone išlaikomos ir joms skiriamos dotacijos.

„Rajone yra dvi pirtys ir jos išlaikomos. Kodėl rajono meras Povilas Žagunis gali išlaikyti pirtis, o Panevėžio meras Rytis Račkauskas – ne? Panevėžyje gyvena 80 tūkstančių gyventojų ir negalime išlaikyti vienos pirties? Tik Panevėžio mieste yra tokia padėtis, o kituose miestuose veikia pirtis ir jos išsilaiko. Panevėžio valdžios požiūris į žmogus keistas. Antra vertus, pastatyti mažą pirtį Panevėžyje mažai kainuotų. Parduokit dabartinę pirtį ir bus pinigų“, – siūlė P. Storastas.

Plano neišgirdo

Nors sakoma, kad ginčuose gimsta teisybė, bet šiuose pirtininkų ir Savivaldybės valdininkų ginčuose tiesa neužgimė.

Panevėžio mero patarėjas, pirties valdybos pirmininkas V. Savickas naujienų portalui JP aiškino, kad nors pirtininkų buvo prašoma į susitikimą ateiti su racionaliu pirties išsaugojimo planu, tokio neišgirdo.

„Tai jau antras toks susitikimas, bet lemiamo sprendimo nėra. Galimi keli variantai, bet jų reikia imtis skubiai, kol antstoliai nesiėmė griežtų priemonių ir patys nepaskelbė pirties varžytinių dėl skolų. Galima pakelti pirties lankymo kainas ir taip bandyti išlaikyti pirtį. Arba pirtininkai imasi patys gelbėti pirtį. Dar vienas kelias – Savivaldybei parduoti akcijas. Kitų variantų nėra“, – tvirtino V. Savickas.

Akcininkai nesidomi

Pasiteiravus, ką apie pirties išsaugojimą mąsto kiti pirties akcininkai, kurių be Savivaldybės yra aštuoni, mero patarėjas V. Savickas paaiškino:

„Akcininkai nesirodo susitikimuose, bet parduoti savo akcijų neketina. Tačiau, jei pirties veikla būtų pelninga, jie savo dividendų reikalautų. Manau, kad Savivaldybės administracijos direktorius  T. Jukna pasitaręs su meru R. Račkausku, skelbs trečią pirties privatizavimo etapą.“

Trys variantai

Susitikime su pirtininkais dalyvavęs Panevėžio miesto Tarybos narys ir Privatizavimo komisijos pirmininkas Aleksas Varna mano, kad susitikime sprendimas nebuvo priimtas.

„Administracijos direktorius T. Jukna sakė, kad pasirinkimų nedaug: parduoti pirtį, laukti pirties mėgėjų rimtų pasiūlymų ir, arba antstoliai skelbia varžytines“, – apibendrino susitikimą A. Varna.

Panevėžio pirtis


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono gyventojai sulaukė – pirčių veikla atnaujinta

confident-noyce

Pirtyje Anykščių rajone rastas miręs vyras

confident-noyce

Panevėžio rajone, pirtyje, rastas miręs vyras

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau