Savivaldos rinkimuose iš anksto balsavo 2,93 proc. panevėžiečių

Savivaldos rinkimuose iš anksto balsavo 2,93 proc. panevėžiečių

Raimonda MIKUČIONYTĖ, BNS / Luko VARANAUSKO, Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Savivaldos rinkimuose per trečiadienį ir ketvirtadienį iš anksto balsavo 3,2 proc. rinkėjų – daugiau nei per rinkimus 2015 metais, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.

Prieš ketverius metus per dvi išankstinio balsavimo dienas pareikšti valią atėjo 2,68 proc. rinkėjų.

BIC

Šiemet aktyviausi buvo Neringos rinkėjai, jų balsavo daugiau nei penktadalis – 22,9 procento. 2015-aisiais iš anksto ten balsavo 5,42 procento.

Taip pat šiemet aktyvūs buvo Birštono (beveik 8,9 proc.), Varėnos rajono (7,55 proc.), Lazdijų rajono (daugiau nei 7,4 proc.), Širvintų rajono (beveik 6,9 proc.) gyventojai.

Aktyviai išankstiniuose rinkimuose balsavo ir panevėžiečiai. Savo valią balsuodami trečiadienį ir ketvirtadienį pareiškė 2 341 (2,93 proc.) rinkimų teisę turintys piliečiai.

Panevėžio rajone rinkimuose iš anksto savo balsus atidavė 633 (1,94 proc.) rinkėjai.

Nuo penktadienio prasideda ir iki šeštadienio vakaro vyks balsavimas namuose. Šia teise pasinaudoti gali neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, taip pat sulaukę 70 metų ir vyresni, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę.

Rinkimų dieną sekmadienį balsavimas apylinkėse prasidės 7 ir baigsis 20 valandą.

Į 27 Panevėžio miesto taryboje esančias vietas pretenduoja 265 kandidatai. Panevėžiečiai tiesioginiuose mero rinkimuose renkasi iš 11 kandidatų.

Panevėžio rajone į 25 vietų tarybą pretenduoja 138 kandidatai. Tiesioginiuose mero rinkimuose dalyvauja 5 kandidatai.

Vietos politikai rinkimuose varžosi dėl 1502 mandatų tarybose, iš jų 60 – merų. Dėl sumažėjusio gyventojų skaičiaus šiemet renkama 22 tarybos nariais mažiau nei per praėjusius rinkimus.

Dėl savivaldybės tarybos nario mandato varžosi per 13 tūkst. politikų, į merus kandidatuoja per 400.

Rinkėjų sąraše yra 2 mln. 458 tūkst. 13 rinkėjų.

Žemėlapiai sukurti UAB „HNIT-BALTIC“, naudojant Esri ArcGIS Online technologiją.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.