6.1 C
Panevėžys
Penktadienis, 19 balandžio, 2024

Savitiškio g. gale ugniagesiai gesino padegtą žolę (atnaujinta)

11069305_10202477647541362_2128420248_o
Savitiškio g. gale ugniagesiai gesino žolę.

Pirmadienio vakarą, apie 21.45 val. bendruoju pagalbos telefonu 112 paskambinę panevėžiečiai pranešė apie degančią žolę Savitiškio g. gale.

Netoliese yra prekybos ir pramogų centrai „Ryo“ ir „Babilonas“.

Į įvykio vietą išskubėjo Panevėžio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai.

Dėl kokios priežasties kilo gaisras, aiškinasi pareigūnai. Neatmetama, kad šitaip specialiąsias tarnybas gaišina piktybiniai žolės degintojai ar chuliganų kompanija.

Tai jau ne pirmas kartais, kai šioje vietoje dega žolė. Pareigūnai neatmeta galimybės, kad šitaip elgiasi greta prekybos ir pramogų centrų laiką mėgstantis leisti jaunimas.

Ugniagesiai su pernykštės žolės gaisru kovojo beveik valandą.

Dūmai – pavojingi

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistai teigia, jog gaisrų metu į atmosferą išmetama dešimtys tonų anglies ir kitų pavojingų cheminių medžiagų, kurios kenkia žmonių sveikatai. Dūmai kenkia kvėpavimo organams, kraujotakai ir akims, jų gausa mažina deguonį, dirgina kvėpavimo takus, kyla kosulys, dusulys, ašaroja akys, žmogus gali netekti sąmonės. Kiekvienais metais gaisruose žūsta žmonės – dažnai tie, kurie padegė žolę, nes staigus vėjo krypties pasikeitimas, didelė liepsna ir dūmai žmogų užklumpa netikėtai.

Gaisro metu uždūminami automobilių keliai, mažėja matomumas, kyla pavojus eismo saugumui, padidėja avarijų tikimybė.

Bereikalingos išlaidos

Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai kiekvieno pievų gaisro gesinimas ar išvažiavimas į gaisrą kainuoja nuo kelių dešimčių iki kelių šimtų eurų. Išaugus gamtinių gaisrų skaičiui šalyje, jų gesinimas pareikalauja papildomų lėšų. Kainuoja išlietas vanduo, išnaudotas kuras, naudojama technika ir įranga, be to, ugniagesiai rizikuoja savo sveikata ar net gyvybe. Susidariusios išlaidos yra padengiamos iš valstybės biudžeto, t.y. iš visų mūsų kišenės

Gresia administracinė atsakomybė

Už sausos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus numatyta administracinė atsakomybė ir gali būti skiriama nuo 28 eurų iki 231 euro bauda. Už ražienų, nenupjautų ir nesugrėbtų žolių, javų ir kitų žemės ūkio kultūrų deginimą – nuo 57 iki 289 eurų bauda. Pareigūnams šios baudos dar didesnės.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau