Savanorystė populiarėja: Panevėžio ligoninė pasirašė sutartį su J. Balčikonio gimnazija

Savanorystė populiarėja: Panevėžio ligoninė pasirašė sutartį su J. Balčikonio gimnazija

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

R. Dambrauskas ir A. Skorupskas.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje įsibėgėja savanorystės programa „Padėk“, kurioje dalyvauja gimnazistai, norintys įgyti naujų žinių ir galintys skirti savo laiko veiklai, už kurią nemokamas joks atlygis.

Programos vykdytojai – Lietuvos Slaugos specialistų organizacijos Panevėžio skyrius, o ji skirta miestui ir bendradarbiavimui.

BIC

Pasirašė antrą sutartį

Panevėžio ligoninė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su J. Balčikonio gimnazija. Tai jau antroji gimnazija, su kuria gydymo įstaiga pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Pirmoji gimnazija, kuri pasirašė sutartį – K. Paltaroko gimnazija. Dokumentas pasirašytas praėjusių metų rudenį, o globėjas yra Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM.

A. Skorupskas.

Savanorystės ratas plečiasi

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas naujienų portalui JP aiškino, kodėl savanorystės bendradarbiavimo sutartis pasirašytos su gimnazijomis.

„Savanoriauti kviečiami gimnazijų 9-12 klasių gimnazistai. Ši programa skirta jaunimui. Jie galės padaryti turtingesnį sergančiųjų buvimo laiką ligoninėje, pažvelgti į medikų darbą iš arti ir tapti visa to dalimi. Gimnazistams teks padėti senyvo amžiaus žmonėms ir vaikams, kuriems reikia pagalbos. Turime jau vieną sutartį su K. Paltaroko gimnazija, o dabar plečiame savanorystės ratą ir pasirašėme sutartį su J. Balčikonio gimnazija“, – pasakojo ligoninės vadovas.

Bus ir kitų užsiėmimų

Pasak Panevėžio ligoninės direktoriaus, savanoriauti kviečiami moksleiviai, kurie galvoja studijuoti mediciną.

„Būsimiems studentams savanorystė – puiki galimybė įsitikinti, ar verta studijuoti mediciną. Visi savanoriai gaus pažymėjimus, kurie galioja ne tik Lietuvoje, bet ir užsienio universitetuose. Ligoninė plečia veiklą ir į programą įtraukiame antrą gimnaziją“, – aiškino A. Skorupskas ir tęsė:

„Be to, šie metai paskelbti jaunimo psichikos metais. Papildoma veikla bus pokalbiai, kaip pagerinti moksleivių psichinę sveikatą. Taip pat užsiėmimuose diskutuosime, kaip galima mokslo įstaigose sumažinti patyčias bei puoselėti pažangios tėvystės gerąją praktiką. Tokie – trys pagrindiniai uždaviniai.“

Darbuosis įvairiuose skyriuose

Panevėžio ligoninės vadovas naujienų portalui JP teigė, kad moksleiviai savanoriaus daugelyje ligoninės skyrių.

„Gimnazistus paskirstysime po skyrius. Už savanorių praktiką atsakinga Slaugytojų asociacijos Panevėžio skyriaus pirmininkė Rasa Masienė. Moksleivius paskirsto taip, kad jie pamatytų mediko darbo kasdienybę įvairiuose skyriuose“, – sakė medicinos įstaigos direktorius A. Skorupskas ir teigė, kad pagal savanorystės programą talkinti ligoninėje reikės 40 val.

Įteikė dovanas

Sutarties pasirašymo dieną J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas pasidžiaugė, kad bendradarbiavimo sutartis sudaryta.

R. Dambrauskas.

„Pirmas dalykas, sutartis suteiks galimybę gimnazistams savanoriauti ligoninėje. Ypatingai tai puiki proga tiems, kurie planuoja studijuoti mediciną. Antras dalykas, savanoriauti bus galima per pavasario atostogas. Trečias – norime įteikti ligoninei dovaną – knygas. Jos nupirktos už lėšas, surinktas per Pyragų dieną. Knygos parinktos vaikams nuo 10 iki 16 metų. Taip pat dovanojame televizorių“, – pasakojo R. Dambrauskas, o ligoninės vadovas A. Skorupskas paaiškino, kur keliaus dovanos:

„Knygos bus skirtos vaikams, besigydanties chirurgijos skyriuje. Ten yra knygų keitimo lentyna, o televizorius atiteks Panevėžio ligoninėje atidarytam Geriatrijos skyriui, kuriame rūpinamasi senjorais.“

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.