Savanorystė – galimybė keistis

Prieš metus savo šalyse mokyklas ir studijas baigę aštuoniolikmečiai Jakob (Vokietija) ir Pau (Katalonija), 19-os Johanna (Austrija) bei 23-jų  Tamila (Gruzija) susipažino Panevėžyje – savanoriaudami Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centre.

Centras – tai ugdymo įstaiga, kurią lanko 7-21 metų sutrikusio intelekto vaikai ir jaunuoliai, todėl savanoriai mūsų įstaigoje be galo yra svarbūs. Jie teikia individualią pagalbą mokinimas pamokų metu, dalyvauja neformaliojo švietimo veiklose, pertraukų metu bendrauja bei kartu leidžia laisvalaikį, inicijuoja veiklas  dienos grupėse  bei organizuoja įvairius renginius.

Kokios patirties savanoriaudami įgijo jaunuoliai ir kaip ji pravers ateityje? Projekto „Aukime!“, kuris finansuojamas Europos Sąjungos Erasmus plius fondo lėšomis, tikslas – ugdyti jaunų žmonių pilietiškumą, solidarumo jausmą, turimus gebėjimus, įgyti naujų žinių, patirties bei įgūdžių, skatinti kitų kultūrų pažinimą, stiprinti tarpusavio supratimą ir toleranciją,

„Baigiau finansų studijas, bet darbo patirties neturėjau. Savanoriaudama labai daug išmokau ir dabar tikrai galėčiau tvirtesne koja žengti į darbo rinką“, – sako Tamila.

„Baigusi kolegiją nežinojau kur studijuoti. Sužinojau apie Erasmus plius Europos savanorių tarnybos projektus ir nusprendžiau pabandyti. Aš išmokau bendrauti su specialiųjų poreikių vaikais bei jaunuoliais, organizuoti įvairias veiklas bei renginius, dirbti komandoje ir kitų dalykų“, – pritaria Johanna.

Savanoriaujant įgytos kompetencijos dažniausiai praverčia šiuolaikinėje darbo rinkoje, kurioje labiau kreipiamas dėmesys, ne kokį diplomą jaunuolis atsineša, o kokią  patirtį jis yra įgavęs, patyręs, nuveikęs ar panašiai. Ši programa yra palanki tuo, kad jauniems žmonėms ji sudaro sąlygas, nežinantiems kur studijuoti ar neturintiems darbo, savanoriauti jų pasirinktose organizacijose. Taip pat yra suteikiamas tam tikras finansavimas,  kurį skiria Erasmus plius programa, o mūsų organizacija, kaip priimančioji ir koordinuojanti, už savanorišką darbą mainais siūlo patirtį.

„Siūlyčiau jums pasinaudoti galimybe išeiti iš savo komforto zonos. Įsilieti į bendruomenę, galbūt, kurioje jūs niekada nesate buvę, aplankyti trokštamą šalį bei pažinti ją ne kaip turistas“, – teigia Jakob.

Savanoris Pau, paklaustas ar jis jaučiasi laimingas, darydamas gera kitiems, džiaugiasi: „Absoliučiai. Tarptautinės savanorystės metu supratau, kad svarbiausia – ryšys su žmonėmis. Mes net nekalbėdami ta pačia kalba, supratome vienas kitą  per muziką, dainavimą, juoką ir radome bendrą santykį.“

„Savanorystės devyni mėnesiai Lietuvoje  prabėgo akimirksniu su begale nuostabių žmonių. Atsisveikinimo ir išsiskyrimo dalis  buvo sunkiausia ir liūdniausia visiems,  bet prisiminus praleistas akimirkas kartu neįmanoma nesišypsoti“ – dalinasi įspūdžiais Jakob.

Ne tik jaunimui iš kitų šalių  labai vertinga ir naudinga savanoriauti, bet ir centro bendruomenei gebėti atsitraukti nuo įprastos rutinos, įkvėpti naujų vėjų ir mėgautis atviru bendravimu kartu su tarptautiniais savanoriais.

[quote_box_center]Dėl savanorystės kviečiame kreiptis į Koordinuojančią, priimančią ir siunčiančią EST organizaciją Panevėžyje: Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centras, kontaktinis asmuo Kristina Raščiuvienė, tel. 8 699 90594.[/quote_box_center]

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Jauniesiems panevėžiečiams – savanorystė ir +0,25 stojamojo balo

Geraširdiškumo akcija: kaukės Panevėžio miesto ir rajono gyventojams dovanų

Panevėžio pataisos namuose apsilankę savanoriai skatino nuteistąsias pokyčiui užsiimant aktyvia sporto veikla

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau