Savaitgalio uždavinys: pasivyti visus mėgėjų teatrų spektaklius

Savaitgalio uždavinys: pasivyti visus mėgėjų teatrų spektaklius

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Organizatorių nuotr.

Gegužės 25–27 dienomis vyksiantis Lietuvos mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai 2018” žiūrovus jau 17-ą kartą kvies į spalvingą teatro, muzikos ir meno sintezę. Per tris festivalio dienas tradicinis Paįstrio kultūros centro organizuojamas festivalis apsilankys net šešiose skirtingose Panevėžio rajono gyvenvietėse, o ten bus parodyta net 16 spektaklių.

Domina kas šiais metais repertuare? Kaip visuomet atsižvelgta į visų amžiaus grupių ir skirtingų pomėgių žiūrovus. Tradiciškai penktadienis prasidės Paįstrio kultūros centre rodomais spektakliais vaikams: pasaka-fantazija pagal Lewis Carrol „Alisa“, vietinių vaikų ir jaunimo teatro „Skruzdėlė“ drama „Išvarymas iš rojaus“.

BIC

Skatinant profesionalaus meno sklaidą ir puoselėjant edukacinę meno pusę į festivalį buvo pakviestas Stalo teatras su „Pasaka apie karalius“. Vėliau programoje kiek rimtesnė programa – iš Vilniaus atvykusios teatro studijos „Elementosrius“  autobiografiniu spektakliu „Sesuo Nijolė“.

Muzikos prieskoniu paskatintas teatras Bernatoniuose

Šių metų Lietuvos mėgėjų teatrų festivalių „Tiltai“ programa dosni ne tik įvairaus žanro spektaklių, bet ir koncertinių pasirodymų. Labiausiai suklusti turėtų Bernatonių kaimo gyventojai, mat jau penktadienio vakarą po Ramygalos jaunimo teatro, Panevėžio KRC Judesio teatro „Akimirka“ ir Kauno Kazio Binkio teatro muzikinės komedijos jie galės pasiklausyti lyriško ir įkvėpiančio koncerto.

„Pašauktas vardu“ koncerte Vilija Urbonienė savo vokalu ir gitaros skambesiu, o Oksana Sadauskienė virpindama smuiko stygas sieks atskleisti jautriausius muzikos garsus. Visi renginiai ir koncertai festivalio metu yra nemokami, todėl tai puiki galimybė pamatyti įspūdingą meno sintezę.

Krekenava, Puodžiūnai ir Pragarėlė kvatos už pilvų susiėmę

Taip, neapsirikote, Krekenavoje, Puodžiūnuose ir Pragarėlėje „Tiltų“ festivalis šiais metais dovanos tik geras, linksmas ir pozityvias emocijas. Išvardintose gyvenvietėse šeštadienį ir sekmadienį pasirodys Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatras „Avilys“ ir Liūdynės kultūros centro Dembavos padalinio dramos studija „Diemedis“. Kada, kur ir kurio teatro tikėtis, galite pasitikslinti festivalio afišoje arba Paįstrio kultūros centro internetinėje svetainėje.

Užsuks ir į klojimą

Retas teatro mėgėjas nežino, kad Paįstrio kultūros centro Lietuvos mėgėjų teatrų festivalis „Tiltai“ neįsivaizduojamas be programos Pakaušių kaimo P.Dilio kalvės-malūno klojimo teatre.  Ir šiemet bus kur akis klojime paganyt! Atvyksta Anykščių kultūros centro mėgėjų teatras ir Vilniaus Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto vaidybos studija „Mistika“. Gera nuotaiką išlaikyti ir gerą muzikos pirtelę iškūrenti planuoja Pasvalio kultūros centro Mikoliškio skyriaus kapela „Apynėlis“.

Netikite, kad bus smagu? Atvykite ir patys pamatysite!

Romansai ir poezija vakarui

Ir po trijų dienų vejantis spektaklius šešiose Panevėžio rajono gyvenvietėse būsite pakviesti grįžti į Paįstrį.  Čia įvyks renginių maratoną vainikuosiantis teatrų pasirodymas ir, žinoma, muzikos koncertas. Romansus atliks ir poeziją atliks Liuba Nazarenko ir Andrius Bialobžeskis.

Kai aktorių sceninis jaudulys ims slūgti, veidus nutvieks draugiškos ir lengvos šypsenos, naują jaudulio bangą nutvieks Teatralizuotas ugnies žongliravimo performansas „Laisvė“. Jei per ūkio darbų gausą nespėsite aplankyti nei vieno spektaklio, sekmadienį 22 valandą užsukite pasidžiaugti magišku ugnies šokiu. Kaip jau minėta, kaip ir visi festivalio spektakliai, taip ir ši renginio dalis bus nemokama.

Mano namukas

Dima Bilan

Modelis

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.