Savaitgalį – prezidento ir pirmosios ponios vizitas Panevėžyje: žiūrėjo spektaklį, lankėsi šeimos restorane

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, ARVYDAS GUDAS, FACEBOOK, bns
Savaitgalį Panevėžyje svečiavosi pirmoji šalies pora – prezidentas Gitanas Nausėda drauge su žmona Diana.

Savaitgalį Panevėžyje svečiavosi pirmoji šalies pora – prezidentas Gitanas Nausėda drauge su žmona Diana. Jiedu lankėsi ne darbo reikalais, o, priešingai, norėdami kultūringai praleisti vakarą Juozo Miltinio dramos teatre. Prezidentas G. Nausėda – pirmasis šalies vadovas, į šį teatrą atvykęs ne oficialaus vizito, o kaip žiūrovas. Pora pasirinko stebėti panevėžiečio Aleksandr Špilevoj režisuotą spektaklį „Sala, kurios nėra“.

Išskirtinis spektaklis

Tai – pernai gruodį pristatytas spektaklis, kuris nagrinėja išskirtines Lietuvos teatro asmenybes – Juozo Miltinio ir jo sukurto teatro legendą. Taip pat spektaklyje iš arčiau pažvelgiama į mitais apipintą režisieriaus ir jo bendražygių aplinką.

Šis pasirodymas ypatingas ir tuo, kad pirmą kartą Panevėžio scenos istorijoje spektaklyje jėgas sujungia du didieji teatrai: J. Miltinio dramos teatras ir Panevėžio muzikinis teatras.

Mažai kas žino, nuo ko viskas prasidėjo, kaip gyveno Panevėžio teatro įkūrėjai pirmaisiais kūrybos metais, kaip jie tapo aktoriais, kaip išgyveno Antrąjį pasaulinį karą ir tai, kaip susiformavo jų puoselėtas teatras, kurį jie laikė savo meno šventove. Būtent apie tai ir pasakojama spektaklyje.

A. Špilevoj.

Pernelyg nesureikšmina

Anot spektaklio režisieriaus A. Špilevoj, jis džiaugiasi, kad pirmoji šalies pora pasirinko žiūrėti būtent jo pastatytą spektaklį. Tačiau vis dėlto, pernelyg to nesureikšmina.

„Tai svarbus įvykis J. Miltinio dramos teatrui. Visgi, gerbiu visus žiūrovus, todėl žmonių neskirstau pagal jų pareigas. Prezidentas su pirmąja ponia – dar vieni žiūrovai. Bet, žinoma, jie pirmą kartą lankėsi mano režisuotame spektaklyje ir tai labai malonu“, – sakė režisierius.

R. Jasiulionis.

Bilietų prekyboje nebebuvo likę

J. Miltinio dramos teatro Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė Monika Abraitytė tikino, kad specialiai prezidento atvykimui nesiruošė.

„Pasiruošimas buvo įprastas, kaip ir kiekvienam spektakliui. Džiaugiamės, jog pirmoji pora išsirinko žiūrėti šį žiūrovų mylimą spektaklį. Visų pirma dėl to, jog jame talentingųjų jaunosios ir vyresnės kartos aktorių lūpomis perteikiama istorija apie asmenybes, ryškiai pasižymėjusias Panevėžio kultūriniame gyvenime, o kartu ir dėl to, jog šis kūrinys suvienijo du Panevėžio teatrus, todėl prezidentas turėjo galimybę pasimėgauti išskirtine teatro ir gyvos muzikos sintezės patirtimi“, – kalbėjo ji.

Įdomu tai, kad į spektaklį bilietai jau buvo išpirkti, todėl prezidento komandai teko pasistengti, jog pirmoji šalies pora patektų į tądien vykusį pasirodymą.

„Bilietai į šį spektaklį būna išperkami tikrai greitai. Kuomet prezidentas panoro atvykti – bilietų jau nebuvo likę prekyboje. Tokiems atvejams, kaip šis – visad turime pasilikę nedidelį rezervą, tad prezidento komandai susiekus su mumis, maloniai sutikome suteikti jiems vietas”, – atviravo M. Abraitytė.

Prezidento atskleidė, kad spektaklis „Sala, kurios nėra“ prezidentui ir pirmajai poniai labai patiko.

Meno stebuklas

Prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis atskleidė, kad spektaklis „Sala, kurios nėra“ prezidentui ir pirmajai poniai labai patiko.

„Patiko, kaip spektaklio kūrėjai atskleidė svarbiausius J. Miltinio legendos bruožus, taip pat patiko įspūdinga abiejų aktorių įkūnijusių maestro Miltinį – Albino Kėlerio ir Lauryno Jurgelio – vaidyba. Žinoma, sužavėjo ir visas aktorių ansamblis bei jo darni sąjunga su gyvai skambančiu Panevėžio muzikinio teatro simfoniniu orkestru“, – teigė patarėjas.

„Pasijutau prisilietęs prie seno gero teatro, kuris siekia ne išorinių efektų, bet drąsiai naudodamas klasikines išraiškos priemones, sukuria, mus, žiūrovus, meno stebuklą. Padėka ir sveikinimai visiems spektaklio kūrėjams!“, – apibendrindamas spektaklio įspūdžius sakė G. Nausėdos patarėjas.

L. Jonušas.

Lankosi jau antrą kartą

Pasak R. Jasiulionio, vizitų ir išvykų metu pietauti prezidentas paprastai renkasi nedidelius, šeimos verslo restoranus. Todėl G. Nausėda su žmona apsilankė Panevėžio centre esančiame restoranėlyje „Bisas“.

Patarėjo teigimu, šiuo atveju pasirinkimą nulėmė ir patogi restoranėlio lokacija – kaimynystė su J. Miltinio dramos teatru.

Tiesa, čia Jo Ekscelencija lankosi jau ne pirmą kartą. Restoranėlio vadovas Laurynas Jonušas dėkojo pirmajai porai už tokį įvertinimą.

„Pirmą kartą prezidentas G. Nausėda pas mus lankėsi rinkiminės kampanijos metu, prieš tapdamas prezidentu. Labai smagu, kad jis ir vėl pasirinko čia apsilankyti, šį kartą jau būdamas Lietuvos vadovu. Mums tai labai didelis įvertinimas“, – naujienų portalui JP komentavo L. Jonušas.

Prezidentas pietums rinkosi jautienos kepsnį, o ponia D. Nausėdienė – troškintą triušieną. Taip pat pora užsisakė užkandžių, desertų bei kavos.

Prezidentas G. Nausėda restoranėlyje „Bisas“ lankėsi ne pirmą kartą.

Šis vizitas, pasak „Biso“ vadovo, buvo staigmena visiems: ir tuomet ten valgiusiems klientams, ir kolektyvui.

„Pasimetė visi, bet džiaugiuosi, kad kolektyvas susitvarkė su jauduliu, o klientams tai irgi buvo įdomi patirtis“, – tikino L. Jonušas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

FTB: pasikėsinimas į D. Trumpo gyvybę yra „galimas vidaus terorizmas“

confident-noyce

G. Nausėda susitiko su diplomatais: geopolitiniai ir ekonominiai neapibrėžtumai reikalauja mūsų ypatingo susitelkimo

confident-noyce

Ekspremjerai kritiškai vertina G. Nausėdos užmojį keisti ministrus: sprendimas būtų nelogiškas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau