Savaitgalį Muzikiniame teatre karaliaus valsas

Savaitgalį Muzikiniame teatre karaliaus valsas

JP / JP nuotr.

Gruodžio 7–8 dienomis Panevėžio muzikinis teatras pristato premjerą – operetę „Vienos kraujas“, sukurtą iš valsų karaliaus J. Strausso muzikos.

Operetė „Vienos kraujas“ nukelia į XIX a. pradžios Vieną. Čia, po Napoleono karų vykstant Europos šalių kongresui lozungu „Mylėti, o ne kariauti“, valsas tampa salonų karaliumi. Atveriami intriguojantys aukštuomenės gyvenimo užkulisiai: grafas Cedlau išvyksta su nežinoma moterimi į užmiesčio vilą, dėl to nerimauja mylimoji Franciska. Šiuos žygius, žinoma, bando išsiaiškinti ir grafienė Cedlau, o ją supranta tik ministras pirmininkas, kuris pats patenka į dviprasmišką situaciją. Toks meilės intrigų daugiabriaunis Vienoje pasirodo nepakankamas, – paaiškėja, kad grafo kraują kaitina ketvirtoji moteris…

Jausmai kibirkščiuoja scenoje, audrina žiūrovų fantaziją, bet svarbiausia – skamba ir jaudina klasikos aukso fondui priskirti J. Štrauso valsai.

BIC

Režisierius Nerijus Petrokas, dirigentas Vidmantas Kapučinskas, jo asistentas Martynas Bražas, choreografas Aleksandras Jankauskas, chormeisteris Algirdas Viesulas, dailininkė Rita Kosmauskienė.

Vaidmenis atlieka Arūnas Malikėnas, Edmundas Seilius, Edgaras Dovidovičius, Laima Česlauskaitė, Kristina Zmailaitė, Elena Kalvaitytė-Vitkauskienė, Justina Tomkutė, Sandra Lebrikaitė, Deividas Norvilas, Osvaldas Petraška, Ramūnas Urbietis, Rytis Janilionis, Petras Kežys, Vytautas Salinis, Vida Taurinskaitė-Rukšienė.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.