18.4 C
Panevėžys
Šeštadienis, 18 gegužės, 2024

Savaitė, kaip panevėžiečiai naudojasi naujais šiukšlių konteineriais: koks rezultatas

Panevėžys pasipuošė moderniomis atliekų tvarkymo sistemomis – Europos Sąjungos ir miesto biudžeto lėšomis įrengta 20 požeminių konteinerių aikštelių ir atnaujinti antžeminiai šiukšlių konteineriai.

Piktybiškai nesielgia

Bendrovės „Panevėžio specialus autotransportas“ Atliekų tvarkymo skyriaus viršininkė Judita Vingilytė naujienų portalui JP pasakojo, kad naujuosius požeminius konteinerius panevėžiečiai jau eksploatuoja savaitę.

„Per tą laiką nebuvo pastebėta, kad kas piktybiškai gadintų, tepliotų ar elgtųsi vandališkai. Gyventojai naudojasi jais ir dar neteko išgirsti nusiskundimų jais. Atliekos rūšiuojamos ir konteineriai naudojami pagal paskirtį: plastikas, popierius, stiklas ir buitinės atliekos patenka, kur reikia“, – teigė J. Vingilytė.

Pastatė papildomų konteinerių

Pasak įmonės Atliekų tvarkymo skyriaus viršininkės J. Vingilytės, požeminių atliekų konteinerių talpa – 3 m³.

„Visi požemiai konteineriai – buitinėms atliekoms, popieriui, plastikui, popieriui – tokios pačios talpos. Panevėžio specialusis autotransportas konteinerius ištuština kiekvieną dieną. Tačiau yra tokių vietų, kaip Nemuno g. 80, kuriose konteineriai prisipildo labai greitai. Šioje vietoje papildomai pastatėme du antžeminius konteinerius buitinėms atliekoms. Minėtoje vietoje panevėžiečiai visada greitai konteinerius pripildydavo šiukšlėmis. Tokia vieta – patogi privažiuoti ir naudojasi ne tik netoli gyvenantieji“, – aiškino J. Vingilytė.

Užstato automobiliais

Pasiteiravus, kokių bėdų turi su naujaisiais požeminiais šiukšlių konteineriais, Atliekų tvarkymo skyriaus viršininkė J. Vingilytė informavo:

„Kai kurie panevėžiečiai, nežinia, ar specialiai ar iš įpročio, užstato požeminius konteinerius automobiliais. Taip yra ties Ramygalos g. 37 gyvenamuoju namu, Nemuno gatvėje. Tuomet specialūs automobiliai negali privažiuoti prie konteinerių ir jų išvalyti. Parko gatvėje panašiai buvo, bet ties konteineriais gatvėje buvo nupieštos geltonosios linijos. Manau, kad ir Ramygalos bei Nemuno gatvėje bus nupieštos geltonosios linijos – konteinerių galbūt nebeužstatys automobiliais.“

T. Jukna.

Kvietė saugoti   

Naujais moderniais konteineriais džiaugėsi ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

„Tai naujovė, kurios miestas dar neturėjo. Estetiška, patogu, šiuolaikiška. Požeminiai konteineriai – kol kas progresyviausias atliekų tvarkymo būdas. Vis dėlto svarbu ne tik nauja infrastruktūra. Svarbu, kad gyventojai prisijaukintų naująsias priemones ir tinkamai jomis naudotųsi. Norime gyventi patraukliau? Švariau? Pradėkime nuo savęs. Nemeskime atliekų šalia konteinerių, nelaužykime naujosios įrangos, sudrausminkime tai darančius ar praneškime apie pažeidėjus. Tiesiog elkimės kaip savo miesto šeimininkai“, – kvietė būti savo miesto patriotais T. Jukna.

Išveža senuosius konteinerius

20 požeminių konteinerių aikštelių įrengta ties Nemuno g. 14, 64, 72, 76, 80, Klaipėdos g. 95, 96, 106, 116, Parko g. 9, Ramygalos g. 37 ir 57, Aukštaičių g. 5, Marijonų g. 36 ir 51, Sodų g. 26/Katedros g., Vilniaus g. 16 ir 21, Ukmergės g. 47, Topolių al. 4.

Čia pastatyta 80 popieriaus, plastiko, stiklo, buitinių atliekų konteinerių. Gyventojai čia mesti šiukšles gali dviem būdais – pakėlę dangtį ranka arba paspaudę pedalą koja.

Rangovė UAB „Ecoservice“ savo darbų dar nebaigė – šalina Savivaldybės nurodytus trūkumus. Planuojama, kad per šį mėnesį iš visų 20 aikštelių bus išvežti senieji konteineriai, tad miesto aplinka taps kur kas estetiškesnė.

Darbai bus tęsiami

Tolesni darbai – įrengti ir atnaujinti 143 antžemines aikšteles. Visose stovės ne tik stiklo, plastiko, popieriaus, bet ir bioskaidžiųjų atliekų konteineriai.

Atsiras 10 tekstilės konteinerių. Šiuo metu įrengta 17 aikštelių Beržų, S. Kerbedžio, Raginėnų, Staniūnų, Dariaus ir Girėno, Parko, Nevėžio, Nendrės, Kniaudiškių, Margirio, A. Kisino, Vilties g.

Panevėžio miesto savivaldybė numatė įrengti dar apie 15 požeminių konteinerių aikštelių – rengiami reikalingi dokumentai.

Komunalinių atliekų rūšiavimo infrastruktūros plėtros projektui įgyvendinti Savivaldybė gavo daugiau kaip 1,9 mln. eurų Europos Sąjungos investicijų. Beveik 286 tūkst. eurų prisidės miestas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje – nauji tekstilės rūšiavimo konteineriai

confident-noyce

Eksperimentas Dembavos gyventojams: vieninteliai Panevėžio rajone rūšiuos augalinės kilmės maisto atliekas

confident-noyce

Pradedamas augalinės kilmės maisto atliekų surinkimo konteinerių dalinimas Biržų rajone

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau