Sausumos pajėgų vėliavos žygis pasiekė Karaliaus Mindaugo husarų batalioną papildyta nuotraukų galerija

Sausumos pajėgų vėliavos žygis pasiekė Karaliaus Mindaugo husarų batalioną papildyta nuotraukų galerija

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, KAM, KMHB nuotr.

Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kariams šiandien buvo perduota Sausumos pajėgų vėliava, kurią bataliono kariai nustatytu maršrutu pasikeisdami neš iki Ruklos. 

Ruklą husarai pasieks šeštadienio, lapkričio 17-osios, vakarą.

Žygio pradžia – Klaipėdoje

BIC

Sausumos pajėgų karių pėsčiųjų žygis prasidėjo lapkričio 13 dieną iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono.

Sausumos pajėgų vėliavą Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ žvalgybos kuopos vadui kapitonui Artūrui Ševeliovui įteikė Sausumos pajėgų vadas brigados generolas Valdemaras Rupšys ir žygį pradėjo Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ štabo, LDK Butigeidžio dragūnų ir Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės kariai.

Jie vėliavą nešė apie 120 km iki Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio bataliono. Paskui ją perėmė Šiaulių kariai, vėliau – Brigados generolo Motiejaus Pečiulionio artilerijos bataliono kariai, o šiandien pasiekė Karaliaus Mindaugo husarų batalioną.

R. Putnikas.

Husarai vėliavą neš iki Ruklos

Bataliono vadas pulkininkas leitenantas Rolandas Putnikas naujienų portalui JP aiškino, kad kariai vėliavą neš apie 120 kilometrų.

„Šeštadienį ją perduosime Rukloje dislokuotai Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis vilkas“. Žygyje, manau, dalyvaus 300-400 karių. Be mūsų bataliono karių Sausumos pajėgų vėliavą neš ir KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės savanoriai. Žygio metu iki Ruklos kariai aplankys įsimintinas istorines vietas, susijusias su Nepriklausomybės, partizaninio laikotarpio kovomis. Iškilmingas vėliavos nešimo finišas – lapkričio 21-ąją Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgose“, – pasakojo Karaliaus Mindaugo husarų bataliono vadas.

Neša geriausi kariai

Žygio tikslas – iškilmingai paminėti Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmetį, pademonstruoti pajėgų vienybę ir plačią karinių dalinių geografiją. Geriausi dalinių kariai neš Sausumos pajėgų ir dalinio žygio vėliavas paskirtu maršrutu savo atsakomybės rajonuose, numatytuose taškuose vėliava bus iškilmingai perduodama kito dalinio žinion ir taip tęs kelionę iki pat Sausumos pajėgų štabo Vilniuje.

Vėliavą nešti gaus teisę geriausi dalinių kariai, o juos lydėti galės visi norintys. Iš viso per žygį bus įveikta daugiau nei 600 km, į žygį įsitrauks kariai iš daugiau nei 20 padalinių, tarp jų ir Lietuvoje dislokuotos NATO priešakinių pajėgų kovinės grupės atstovai.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.