Sausio 6-osios „Tėvynėje“: pasaulinis pripažinimas orkestrui „Aukštyn“ ir 2022 metų statistika

AutoriusJPFotoASMENINIS ALBUMAS
„Savaitraštis „Tėvynė“ – populiarus. Vieni ateina į biblioteka leidinio paskaityti, kitiems jo reikia dėl reklamų. Vienus domina straipsniai apie Vadoklių kraštą, kiti ieško straipsnių apie mediciną, politiką. Dar tretiems reikia informacijos apie priimtus įstatymus. Kiekvienas atėję ieško jam tinkančios informacijos. Kita vertus, pažįstų daugumą bibliotekos lankytojų ir žinau, ko kam reikia. Naujausius leidinius gali skaityti tik bibliotekoje, o senesnius atiduodame išsinešti į namus. Žmonės labai džiaugiasi, kad „Tėvynė“ išgyvenusi visus sunkmečius ir toliau leidžiama“, - Panevėžio rajono Vadoklių seniūnijos bibliotekos vedėja Joana Burokienė apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, sausio 6 d., jūsų laukia naujas ir pirmasis 2023 metų vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

2022-iesiems einant į pabaigą, laikraščio „Tėvynė“ redakcija sumanė nepasiturintiems, vargingai gyvenantiems rajono gyventojams padovanoti po metinę leidinio prenumeratą. Kiekvienai seniūnijai buvo skirta po 20 prenumeratų, o kam bus įteiktos šios dovanos, sprendė rajono seniūnai bei seniūnijų socialinės darbuotojos. Taigi, jei netikėtai radote „Tėvynę“ pašto dėžutėje, žinokite, kad tai – dovana, kurią nuo šiol gausite iki pat 2023 metų pabaigos. Tikimės, jog leidinys atneš skaitymo džiaugsmą bei leis  susipažinti su aktualiausiomis rajono naujienomis, kuriomis galėsite dalintis su artimaisiais, kaimynais, bendraminčiais. Skaitykite ir mėgaukitės!

Didžiųjų metų švenčių sandūroje į Panevėžio rajoną atskriejo džiugi žinia, kad pasaulinio pučiamųjų orkestrų internetinio portalo 4barsrest sudaryta 17-os narių tarptautinė kritikų ir orkestrų muzikos žinovų komisija Panevėžio rajono varinių pučiamųjų instrumentų orkestrą „Aukštyn“ pripažino vienu iš trijų geriausių 2022 metų jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestrų pasaulyje.

Panevėžio civilinės metrikacijos skyriuje 2022 metais užregistruota 730 gimusių kūdikių: 377 berniukai ir 353 mergaitės. Primename, kad 2021 metais buvo užregistruota 798 kūdikiai, o dar ankstesniais metais – 754. Dažniausiai panevėžiečiai savo atžalas pavadino šiais vardais: Emilija, Danielė, Milana, Liepa, Elija, Rusnė, Amelija, Adelė, Lėja bei Markas, Adas, Matas, Dominykas, Herkus, Adomas, Kajus, Domas, Benas, Nojus. Kokia Panevėžio rajono statistika, „Tėvynei“ atskleidė Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos ir archyvų skyriaus vedėja Rūta Rudė.

Nupuoštas eglutes miesto ir rajono gyventojai nebūtinai turi palikti prie konteinerių arba išmesti į šiukšlyną – žaliaskares galima nuvežti žirgams. Jiems – tai įspūdingas delikatesas. Be to, toks atsisveikinimas su namus bene mėnesį puošusia eglute bus puiki pramoga visai šeimai.  Panevėžyje įsikūrusio sporto klubo „Aukštaitijos žirgynas“ trenerė Lina Šipelienė patikino, kad kaip ir kasmet laukia gyventojų su dovanomis žirgams – nupuoštomis žaliaskarėmis.

Trylika savivaldybių už 10 mln. eurų atnaujins beveik tris dešimtis pastatų, pranešė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA). Panevėžio rajono savivaldybė taipogi gaus finansavimą iš agentūros ir iki metų pabaigos planuoja atnaujinti Vadoklių seniūnijos pastatą. „Bus modernizuojamas Panevėžio rajono savivaldybės Vadoklių seniūnijos pastatas. Projektą 50 proc. finansuoja APVA, o tai sudaro 215 tūkst. eurų, o kita dalis – paskola iš Šiaulių banko. Bendra projekto vertė – per 400 tūkst. eurų, ir jį privalome įgyvendinti iki metų pabaigos. Šiuo metu vykdomi projektavimo darbai, o baigus juos bus skelbiamas konkursas darbų rangovui surasti. Paskolos grąžinimo terminas 10 metų“, – „Tėvynei“ aiškino Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyko susitikimas su Europos Parlamento nariu prof. Liudu Mažyliu. Susitikimas surengtas ne be priežasties: 2023-iaisiais Panevėžio ligoninė mini savo 100-metį, o prof. L. Mažylio senelis gydytojas prof. Pranas Mažylis buvo pirmasis įsteigtos Panevėžio ligoninės vadovas 1918–1920 metais. Europos Parlamento narys prof. L. Mažylis išskirtiniame interviu „Tėvynei“ pasakojo apie senelį prof. P. Mažylį, sąsajas su Panevėžio miestu, filatelinius pomėgius ir, žinoma, pristatė Signatarų autografų parodą, kuri ligoninės pirmame aukšte bus eksponuojama visą mėnesį.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vasario 3-iosios „Tėvynėje“: tiltų būklė Panevėžio rajone ir raguvių mezgamos kojinės ukrainiečiams

confident-noyce

Sausio 27-osios „Tėvynėje“: STEAM centro prie Velžio gimnazijos steigimas ir uždaromos vaistinės

confident-noyce

Sausio 20-osios „Tėvynėje“: naujas daugiabutis Berčiūnuose ir kosminės sąskaitos už šildymą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau