Sausio 27-osios „Tėvynėje“: STEAM centro prie Velžio gimnazijos steigimas ir uždaromos vaistinės

AutoriusJPFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
„Mano nuomone, labai šaunu, kad Panevėžio rajonas turi savo savaitraštį, kuriame gali sužinoti apie svarbiausias savaitės aktualijas, įvykusius renginius, bendruomenių gyvenimą, verslą bei politiką. O ypač tai aktualu žmonėms, kurie nesinaudoja informacinėmis technologijomis ir „Tėvynė“ yra pagrindinis informacijos srautas pasiekiantis juos“, - Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotoja Inga Mackelienė apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, sausio 27 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Įstatymas numato, kad vaistininkų padėjėjai vaistinėse savarankiškai dirbti galės iki 2023-iųjų liepos,  vėliau turės būti prižiūrimi vaistininko arba tokia vaistinė tęsti veiklos negalės. Planuojama, kad iki vidurvasario gali būti uždaryta per 170 vaistinių, o darbo gali netekti daugiau kaip 300 farmakotechnikų. Deja, daugelyje nedidelių miestelių vaistinėse dirba tik vaistininkų padėjėjai, todėl vidurvasarį jiems tektų atsisveikinti su darbu, o vietos gyventojams – su vaistine. Tokių vaistinių, kuriose dirba farmakotechnikai, yra ir Panevėžio rajone. Vienos vaistinės priklauso Baltijos vaistinių grupei (BVG), kitos – „Camelia“ arba „Benu“ vaistinių tinklui.

Ramygalos šviesuolė, keramikė, dailės mokytoja Laima Kiškienė įgyvendino kūrybinę mintį – pagamino unikalų lovos užtiesalą. Savo rankomis įspūdingą kūrinį menininkė su pertraukomis rišo beveik dvejus metus ir jau netrukus meile, kantrybe ir šiluma apipintas užtiesalas iškeliaus į L. Kiškienės geriausios draugės, taip pat menininkės, namus.

Panevėžio rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo Ramygalos mieste siūloma įtraukti į parduodamų objektų sąrašą negyvenamas administracines patalpas ir patalpą, kuri anksčiau buvo išnuomota knygynui. Panevėžio rajono savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėja Aldona Čiegytė paaiškino, kad sprendimas parduoti negyvenamas patalpas priimtas, nes reikia iki pardavimo atlikti atitinkamas procedūras.

Karaliaus Mindaugo husarų batalione jau keletą mėnesių vyksta statybos. Čia statomas naujas pastatas, skirtas vienai kuopai dirbti, apgyvendinti. Senasis pastatas jau buvo itin prastos būklės, todėl teko jį nugriauti ir imtis naujų statybų. Lietuvos kariuomenės Pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ Karaliaus Mindaugo husarų bataliono štabo S5 skyriaus viršininkas kpt. Tomas Malinskas „Tėvynei“ apie tai papasakojo plačiau.

Panevėžio rajono savivaldybė dar pernai vasario 22 dieną priėmė sprendimą dalyvauti Tūkstantmečio mokyklų programoje pagal 2021–2030 metų plėtros programas. Jas sudarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pagal švietimo plėtros programos pažangos priemonę „Įgyvendinti „Tūkstantmečio mokyklų“ programą“. Panevėžio rajono savivaldybės administracija ruošia rajono švietimo pažangos planą, kuriame nuspręsta įrengti naują 600–700 kv. metrų pastatą – STEAM centrą prie Velžio gimnazijos. Taip bus galima suteikti visų savivaldybės mokyklų mokiniams reguliarią prieigą prie šio centro pagal iš anksto sudarytą ugdymo ir pavėžėjimo tvarkaraštį. STEAM centro laboratorijos bus įrengtos Tūkstantmečio mokyklų (TŪM) projekto lėšomis.

Prispaudus būtinam reikalui, didžiausia traukos vieta tampa elementarus tualetas. O kur Panevėžio mieste yra viešieji tualetai, kuriais galima drąsiai naudotis be jokio mokesčio? Dažniausiai gyventojai pagalvoja apie kavines, parduotuves. Tačiau neretai šios vietos prieinamos tik klientams. Vis dėlto tai nėra vienintelės lokacijos, kur galima naudotis tualetu.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kovo 17-osios „Tėvynėje“: Panevėžio rajono ūkiai jau ruošiasi pavasario darbams ir po truputį dairosi sezoninių darbuotojų

confident-noyce

Kovo 10-osios „Tėvynėje“: nauja Panevėžio rajono Taryba ir prasta kelių būklė

confident-noyce

Kovo 3-iosios „Tėvynėje“: juodosios dėmės Panevėžio rajone ir vandens telkinių katastrofiška būklė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau