Sausio 13-osios „Tėvynėje“: į Panevėžio rajoną sugrįžtanti autoparduotuvė ir velžiečių parašai prieš bioreaktoriaus statybą

AutoriusJPFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
„Tai, mano manymu, laikraštis, apie kurį rajone žino visi. Čia vienoje vietoje visos aktualijos, atsakymai į klausimus, patarimai ir visa kita. „Tėvynė“ – vienas iš geriausių laikraščių“, - Smilgių seniūnijos vyriausioji socialinė darbuotoja, dirbanti su šeimomis Neringa Šarkanienė apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, sausio 13 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Penktadienį, sausio 13-ąją, Lietuvoje minima Laisvės gynėjų diena. Mes nepamirštame, kaip buvo apginta nepriklausoma Lietuvos valstybė. Prieš trisdešimt dvejus metus dėl jos buvo sudėta didžiausia auka – Vilniaus televizijos bokštą gynusių didvyrių gyvybės. Tokia kaina buvo sumokėta už tai, kad iš pasaulio politinio žemėlapio okupantų ištrinta Lietuvos valstybė prisikeltų naujam gyvenimui. Prieš 32 metus Lietuvos žmonės įrodė esantys laisvi nepriklausomos demokratinės valstybės piliečiai. Todėl Sausio 13-oji, aplaistyta krauju, visada primins – piliečių galia nėra ir niekada nebuvo fikcija. Tuomet savyje kūrėme Valstybę. 1991 metų sausio 13-osios naktį ir įvykius puikiai mena profesionalus gydytojas anesteziologas Saulius Antanavičius, Lietuvos karinių oro pajėgų bei Karaliaus Mindaugo husarų bataliono kapelionas, pulkininkas leitenantas Virginijus Veilentas ir pedagogas, tautodailininkas  tapytojas, Panevėžio rajono Garbės pilietis Kęstutis Virgilijus Henrikas Vaičiūnas, 1990–1995 metais dirbęs Panevėžio rajono savivaldybės tarybos pirmininku. Beje, pirmieji du apdovanoti Sausio 13-osios atminimo medaliais.

Po didžiųjų metų švenčių į Panevėžio rajono kaimus, gyvenvietes ir miestelius vėl sugrįžta autoparduotuvė, kurioje galima įsigyti šviežios lietuviškos kiaulienos ir dar šiltų, ką tik iš krosnies ištrauktų bandelių. Tiesa, parduotuvės savininkas panevėžietis Rolandas Elertas apgailestauja, kad ir jam teko kelti kai kurios produkcijos kainas.

41-erių Asta Suščenko šokių pasaulyje sukasi kaip vijurkas. Ir taip… visą gyvenimą! Šokti pradėjusi vos tik išmoko vaikščioti, ji šoka ir kitus moko šokti iki šiol. Moteris juokėsi, kad buvo išmokusi kurti šokių choreografijas net miegodama ir sapnuodama: „Atsikėlusi jau žinodavau, kuriam šokiui tiks ką tik susapnuotas judesys.“ Pažintis su A. Suščenko – laikraščio „Tėvynė“ rubrikoje „Krašto šviesuoliai“.

Panevėžio rajono savivaldybės tinklalapyje viešinama informacija, kad Aplinkos apsaugos agentūra gavo mažosios bendrijos (MB) „Euta“ parengtą Žemės ūkio bendrijos (ŽŪB) „Ekoternum“ planuojamos ūkinės veiklos – biodujų gamyba Panevėžio rajone, Velžio seniūnijos Liūdynės kaime, Senasis Vilniaus kelias g. 8 – informaciją atrankai dėl poveikio aplinkai vertinimo. Su šios veiklos vykdymu nurodytoje vietoje kategoriškai nesutinka Velžio seniūnijos bendruomenės, kurios pradėjo rinkti gyventojų parašus. Parašai buvo renkami Velžyje, Liūdynėje, Staniūnuose, Velželyje, Vyčiuose.

Sausio 13-ąją Lietuvoje minima Laisvės gynėjų diena. Jos metu keliama Lietuvos valstybės vėliava. Paįstrio kultūros centre šia proga pristatoma kūrybinė iniciatyva „Šviesos ilgesys“. Tai – senų žvakidžių, žibintų ir deglų ekspozicijos kūrimas bei pristatymas visuomenei. Paroda skirta šiai įsimintinai dienai, o eksponatais pasigrožėti bus galima iki kitos Lietuvai svarbios datos – Vasario 16-osios. Apie parodos idėją „Tėvynei“ plačiau papasakojo viena iš iniciatorių bei kultūros centro vadovė Daiva Kiršgalvienė.

Trijų Karalių dienos vakarą Respublikinės Panevėžio ligoninės gimdymo namuose pasaulį išvydo pirmasis Panevėžio rajono naujagimis. Tėveliai – iš Ėriškių kaimo. Sausio 6-ąją, 20 val. 40 min., gimė pirmasis šeimos vaikas – 48 cm berniukas, sveriantis 3088 g. „Berniukas gimė po termino, bet savaimine pradžia, tad gimti tokią dieną pasirinko pats“, – juokėsi Akušerijos skyriaus vedėjas Raimundas Petrauskas.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vasario 3-iosios „Tėvynėje“: tiltų būklė Panevėžio rajone ir raguvių mezgamos kojinės ukrainiečiams

confident-noyce

Sausio 27-osios „Tėvynėje“: STEAM centro prie Velžio gimnazijos steigimas ir uždaromos vaistinės

confident-noyce

Sausio 20-osios „Tėvynėje“: naujas daugiabutis Berčiūnuose ir kosminės sąskaitos už šildymą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau