Sausio 13-oji bus minima ir Lietuvos atstovybėse užsienyje

Sausio 13-oji bus minima ir Lietuvos atstovybėse užsienyje

0

Lietuvos atstovybės užsienyje kartu su lietuvių bendruomenėmis ir Lietuvos draugais tragiškus, tačiau šalį į Nepriklausomybę atvedusius Sausio 13-osios įvykius minės ir daugelyje užsienio šalių.

Čikagos apylinkėse Laisvės gynėjų dienos minėjimą sausio 18 d. rengia Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje, lietuvių evangelikų liuteronų Tėviškės parapija bei Mažosios Lietuvos fondas ir draugija.

BIC

Renginys prasidės žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui skirtomis pamaldomis, po jų Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas skaitys pranešimą „Sausio 13-osios prasmė prieš 25-erius metus ir šiandien“. Minėjime bus prisimintos ir 1923 m. sausį vykusio Klaipėdos krašto sukilimo aukos.

Po to vyks Stony Brook universitete Niujorke studijuojančios smuikininkės Barboros Valiukevičiūtės koncertas. Smuikininkė griežia garsiose koncertų salėse Lietuvoje, JAV, Italijoje, dalyvauja įvairiuose kamerinės muzikos festivaliuose, veda meistriškumo kursus, taip pat studijavo Manhattano muzikos mokykloje, tobulinosi įvairiuose meistriškumo kursuose su žymiais profesoriais.

Lietuvos ambasada Gruzijoje laisvės gynėjus prisimins sausio 13-ąją Tbilisio Rikės parke surengdama vėliavų pagerbimo ceremoniją, kurioje suplevėsuos ir 200 metrų Lietuvos Vienybės trispalvė.

Jos metu greta įspūdingos Lietuvos vienybės vėliavos bus išskleista ir šimtas Gruzijos vėliavų. Taip ambasada, Gruzijos valdžios atstovai, kiti gruzinai bei Gruzijos lietuviai ne tik prisimins žuvusius už Lietuvos laisvę, bet ir džiaugsis bendra pergale prieš brutalią karinę jėgą, puoselės vienybę ir padėkos tiems, kurie buvo kartu Lietuvai sunkią valandą.

Vienybės vėliavos idėjos autorius – režisierius Erikas Druskinis, kartu su moksleiviu Mantu Ragausku minint Sausio 13-osios įvykių dvidešimtmetį pasiuvęs tuo metu ilgiausią 200 metrų vėliavą. Ši trispalvė apkeliavo daugelį svarbiausių renginių Lietuvoje ir pasaulyje, vėliau buvo pailginta iki 387 m., o 2015-aisiais minint Baltijos kelio 25-metį, Vilniuje išskleista rekordinė – 1000 metrų Lietuvos trispalvė.

Lietuvos ambasada Vašingtone ir generalinis konsulatas Niujorke Laisvės gynėjų dieną paminės talentingų jaunųjų lietuvių muzikų – violončelininko Glebo Pyšniako ir smuikininkės Dalios Dėdinskaitės koncertais.

Sausio 10 d. Belgijoje gyvenantys lietuviai ir Lietuvą mylintys bičiuliai iš įvairių ES valstybių dalyvaus jau antrą kartą Briuselyje Lietuvos nuolatinės atstovybės ES, Lietuvos ambasados Belgijoje ir Belgijos lietuvių bendruomenės organizuojamame bėgime.

Laisvės gynėjus bėgimu taip pat prisimins Lietuvos ambasada Airijoje, kartu su Airijos lietuvių bėgikų klubu visus kviečianti į memorialinį bėgimą sausio 11 d. Bėgimo startas ir finišas – ties Lietuvos ambasada Dubline, o trasa simboliškai drieksis pro nacionalinę Airijos televiziją ir Vyriausybės rūmus.

Lietuvos ambasada Čekijoje kartu su Azerbaidžano bei Gruzijos atstovybėmis ir įvairiomis nevyriausybinėmis organizacijomis sausio viduryje organizuoja nuotraukų, iliustruojančių sovietų sąjungos invaziją 1989–1991 m., parodą.

Lietuvos ambasadoje Budapešte Sausio 13-oji bus prisiminta , aktoriaus Vytauto Dumšaičio skaitoma poezija bei dokumentinio filmo peržiūra.

Nuo 2008-ųjų Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti Laisvės gynėjų dienai paminėti organizuoja pilietinę akciją „Atmintis gyva, nes liudija“. Jos metu Lietuvos mokyklose, valdžios įstaigose, namuose ir kitur dešimčiai minučių bus užgesinama šviesa ir visuose languose uždegamos atminimo žvakelės. Kviečiame prisijungti prie šios prasmingos iniciatyvos uždegant žvakutę gynusiems Lietuvos laisvę.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.