Sausį pradėta daugiau kaip 200 ikiteisminių tyrimų dėl vairavimo neblaiviems

Sausį pradėta daugiau kaip 200 ikiteisminių tyrimų dėl vairavimo neblaiviems

JP / Policijos nuotr.

Per pirmąjį šių metų mėnesį Lietuvoje buvo pradėta 214 ikiteisminių tyrimų dėl vairavimo apsvaigus, kai alkoholio koncentracija vairuotojo organizme viršijo 1,5 promilės.

Per pirmąjį šių metų mėnesį Lietuvoje buvo pradėta 214 ikiteisminių tyrimų dėl vairavimo apsvaigus, kai alkoholio koncentracija vairuotojo organizme viršijo 1,5 promilės. Baudžiamoji atsakomybė už vairavimą neblaiviam pradėta taikyti tik nuo šių metų sausio 1 d., įsigaliojus atitinkamų įstatymų pataisoms.

Daugiausia tokio pobūdžio ikiteisminių tyrimų pradėta Vilniaus apygardoje – 64, Kauno – 57, Šiaulių – 37, Klaipėdos – 30, Panevėžio – 26. Atkreiptinas dėmesys į tai, kad apygardų prokuratūros yra skirtingo dydžio (teritorija, gyventojų skaičiumi).

Iš 214 pradėtų ikiteisminių tyrimų 71 jau yra baigtas. 41 tokio pobūdžio byla perduota nagrinėti sutrumpinto proceso tvarka. Tai ne tik greitesnė, bet ir mažiau mokesčių mokėtojams kainuojanti baudžiamojo proceso forma, kuri taikoma tik apylinkės teismui teismingoms baudžiamosioms byloms dėl nusikalstamų veikų, kurių padarymo aplinkybės yra aiškios.

BIC

25 bylos buvo baigtos baudžiamaisiais įsakymais – prokurorui pasiūlius ir kaltinamajam neprieštaraujant, teisėjas, remdamasis ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, be nagrinėjimo teisme, priima baudžiamąjį įsakymą, kuriuo kaltinamajam paskiriama bauda.

Penki vairuotojai laukia teismo verdikto. Tarp jų – Tauragės rajono gyventojas, be teisių ir automobilio dokumentų sulaikytas sausio 11 dieną. Jo kraujyje tądien rasta 2,41 promilių etilo alkoholio. Atliekant tyrimą taip pat paaiškėjo, kad šis vyras anksčiau ne kartą baustas administracine tvarka už vairavimą išgėrus, o už įvairias jo įvykdytas nusikalstamas veikas teistas jau 11 kartų.

Šį kartą kaltinamajam už vairavimą išgėrus gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.

infograf

AIK

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.