Šauliai švenčia įkūrimo 100-metį: prie Panevėžio savivaldybės iškilmingai pakelta vėliava

Šauliai švenčia įkūrimo 100-metį: prie Panevėžio savivaldybės iškilmingai pakelta vėliava

JP / LŠS nuotr.

Šiandien prie Panevėžio miesto savivaldybės buvo iškilmingai pakelta Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) vėliava. Būtent šiandien yra minimos LŠS įkūrimo 100-osios metinės.

LŠS šiandien posėdyje pasveikino ir Seimas.

BIC

„Prieš šimtmetį Šaulių sąjunga buvo būtinas ir prasmingas Lietuvos valstybės ir drąsios bei pilietiškos visuomenės kūrimosi akcentas. Šiandien savo geru pavyzdžiu, darbu, tarpusavio pagarba ir pasitikėjimu jie puoselėja lietuvių patriotiškumą ir gausima tėvynės gynėjų gretas. Už tai esame dėkingi ir sveikiname Lietuvos šaulių sąjungos narius“, – Seimo posėdyje sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Lietuvos šaulių sąjungos nariais yra 29 Seimo nariai.

Kaip rašoma Lietuvos šaulių sąjungos interneto svetainėje, ši organizacija įkurta 1919 m. birželio 27 d. Kaune. Jos tikslas buvo įtvirtinti šalies nepriklausomybę kovojant su bolševikais, bermontininkais ir lenkais.

Idėjiniai organizacijos vadai – Vladas Putvinskis ir Matas Šalčius.

Prie organizacijos kūrimo prisidėjo žymūs Lietuvos visuomenės ir kultūros veikėjai: rašytojai Antanas Vienuolis-Žukauskas, Balys Sruoga, Juozas Tumas-Vaižgantas, Fausta Kirša, dailininkas Antanas Žmuidzinavičius, gamtininkas prof. Tadas Ivanauskas ir daugelis kitų. Lietuvos šaulių sąjungos veiklos pradžioje jos nariais buvo vien tik civiliai, kiek vėliau į veiklą aktyviai įsiliejo kariai ir karininkai. Tai atspindi organizacijos idėją – civilių asmenų pagalba kariuomenei.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.