-0.7 C
Panevėžys
Trečiadienis, 11 gruodžio, 2024

Saulės elektrinės namams: ar verta investuoti?

AutoriusJPFotoBENDROVĖS

Šiandien kaip niekada daug diskutuojama klimato kaitos, aplinkos taršos ir aplinkosaugos temomis. Su jomis glaudžiai susiję ir saulės elektrinės – tai itin prieinamas būdas kiekvienam gyventojui sumažinti savo neigiamą pėdsaką aplinkai ir prisidėti prie švaresnio rytojaus. Saulės elektrinių įrengimas išties sulaukia daug dėmesio iš gyventojų, tačiau ar tokia investicija apsimoka? Šiame straipsnyje panagrinėsime, kiek galite sutaupyti ir kada investicija į saulės elektrinę atsipirks.

Nauda aplinkai

Pradėkime nuo to, kad saulės elektrinės padeda sumažinti taršą. Ir jei tai neatrodo rimta priežastis vieną jų įsirengti, prisiminkite, kad visų pirma kalbame apie artimiausią aplinką – jūsų kiemą ir sodą. Saulės elektrinės leidžia apsirūpinti santykinai pigia elektros energija, o tai reiškia, kad galite rinktis švaresnius būdas ruošti karštam vandeniui ar namams šildyti. Visų pirma, tai galimybė atsikratyti seno taršaus kieto kuro katilo, kuris teršia artimiausią aplinką aplink jūsų namą, o taip pat ir jame, jei vertinsime oro kokybę.

Žinoma, negalima pamiršti ir globalaus aspekto – kiekvienas turime prisidėti prie taršos mažinimo, nes klimato pokyčiai yra akivaizdūs ir keliame didelę riziką planetai, kurioje gyvename.

Energetinė nepriklausomybė

Galimybė būti energetiškai nepriklausomu nuo elektros tinklų vilioja daugelį. Vis dėlto visiška autonomija dėl gamtinių sąlygų mūsų krašte sunkiai įmanoma, tačiau saulės elektrinės išties leidžia jaustis gerokai laisviau. Vasarą ant stogo sumontuota elektrinė gali visiškai patenkinti namų ūkio poreikius (naudojant kaupiklį), o žiemą galite naudoti energiją, kuri vasarą buvo perduota pasaugojimui.

Tokia energetinė nepriklausomybė leidžia ir nemažai sutaupyti – palyginti su nepriklausomų tiekėjų siūlomomis kainomis, saulės elektrinės yra pigiausias sprendimas, net ir įskaičiavus pasaugojimo mokestį.

Daugeliui kyla klausimas, kiek pavyks sutaupyti, tačiau jį reikėtų vertinti individualiai: sutaupymas priklauso nuo suvartojamo elektros energijos kiekio. Paprasčiau sakant, matematika yra paprasta – kuo daugiau energijos suvartojate, tuo daugiau ir sutaupysite.

Parama saulės elektrinėms

Dar viena priežastis, kodėl verta investuoti į saulės elektrinę – tai APVA parama. Pasinaudojus paramos programa, galima sutaupyti net iki trečdalio elektrinės įrengimui reikalingų lėšų, o tai išties nemažai. Specialistai ragina suskubti šia parama pasinaudoti, nes nėra aišku, kiek metų ji dar bus teikiama.

Bendri skaičiavimai rodo, kad saulės elektrinės, pasinaudojus parama, atsiperka vos per kelerius metus, o tai išties puikus rodiklis. Po atsipirkimo saulės elektrinė tarsi gamins nemokamą elektros energiją, todėl sutaupysite dar daugiau.

Ilgaamžiškumas ir paprasta priežiūra

Daugelis drąsiai įsirengia saulės elektrines, nes jų veikimas paremtas paprasta technologija. Šiuo atveju paprastumas yra didelis privalumas – viskas paprasta, tad technika pasižymi ilgaamžiškumu, gedimai – itin reti. Jei netikite, atkreipkite dėmesį į garantijos laikotarpius, kuriuos saulės moduliams suteikia gamintojai – čia pamatysite ir dešimtmetį ir dar ilgesnius terminus.

Ilgaamžės saulės elektrinės ir priežiūros daug nereikalauja, o tai labai patogu. Namo šeimininkui nereikia sukti galvos dėl techninio aptarnavimo ar brangaus išlaikymo, saulės elektrinė tiesiog dirba nepailsdama.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

APVA paramos poveikis saulės energetikai Lietuvoje: kiek žali esame iš tiesų?

confident-noyce

APVA parama saulės elektrinėms 2024: paruoškite „namų darbus“

confident-noyce

Lietuva saulės elektrinių įrengimui Ukrainoje skyrė 5 mln. eurų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau