Šauktinių sąraše atsidūrė ir R. Karbauskio sūnus

Šauktinių sąraše atsidūrė ir R. Karbauskio sūnus

Kristina POCYTĖ (DELFI) / BNS nuotr.

R. Karbauskis.

Trečiadienį paskelbus šauktinių sąrašus, jame savo pavardę rado ir Ramūno Karbauskio sūnus, tačiau LVŽS lyderis teigia, kad jo sūnus nuo tarnybos turėtų būti atleistas.

„Jis studijuoja Kanadoje ir suprantu, pagal tą tvarką, kuri yra Lietuvoje, tie, kurie studijuoja, yra atleidžiami, – teigė R. Karbauskis. – Vyresnysis jau yra vyresnis nei šauktinio amžius.“

Savanoriu į kariuomenę, kaip teigia R. Karbaukis, jo sūnus taip pat neketina eiti.

BIC

„Tokio amžiaus žmonės pasirenka savo kelią. Jei išvažiavo studijuoti, mokėsi Londone, dabar Kanadoje, jis siekia mokslo srityje kažkokių pasiekimų, žmogus pasirinko tokį kelią“, – tvirtino R. Karbauskis.

LVŽS lyderis teigė, kad būtent dėl to, kad karinė prievolė nebūtų trukdis tiems, kurie kažko siekia savo gyvenime ir jau yra pasirinkę savo kelią, ir buvo nuspręsta sumažinti šauktinių amžių.

„Jie pasirinko kitą kelią, bet turime kitą kelią, kurie nesiekia, nesimoko, – teigė R. Karbauskis. – Jei nutartumėme, kad turime pašaukti visus, kurie mokosi ir nesimoko, jų būtų ne trys tūkstančiai.“

„Valstiečių“ lyderis teigė, kad tokiu atveju, jei reiktų tarnauti visiems, tarnautų ir jo sūnūs. Vis dėlto, jo teigimu, jo sūnus – jaunas ir gabus vyras, kuris Lietuvai gerų darbų dar padarys kitose srityse.

Beje, R. Karbauskio teigimu, patriotizmą galima rodyti labai skirtingai.

„Mano brolis Mindaugas patriotizmą rodo statydamas Ivaškevičiaus spektaklius Maskvoje, – įvardijo R. Karbauskis ir pridūrė. – Kiekvienas savaip rodo patriotiškumą.“

„Tai nėra patriotizmo požymis – ar jis tarnavo, ar ne. Aš net savo vaikams nesakyčiau, kad jūs ne patriotai, nes jūs neinate tarnauti savanoriais. Čia nėra to išraiška, – kalbėjo politikas. – Vieni supranta, kad jie nori su šautuvu pratybose sudalyvauti, aš dirbu su vaikais, kiekvienas savaip.“

Kalbėdamas apie patriotizmą R. Karbauskis prisiminė ir Sausio 13-ąją. Jo teigimu, pastaruoju metu į viešumą kyla nuomonė, kad jei Sausio 13-ąją nebuvai Vilniuje, tu – ne patriotas.

„Jei man pradeda sakyti, kad aš ne patriotas, nes nebuvau toje vietoje tą naktį. Nebuvau. Aš ne vilniškis esu. Aš dėl to kaltas? Sitkūnuose buvau kažkurią iš tų dienų“, – tvirtino R. Karbauskis.

DELFI primena, kad sąrašuose – apie 38 tūkst. 18–23 metų jaunuolių. Iš jų į tarnybą planuojama pašaukti 3828 karo prievolininkus.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.