Saugiai elgtis internetinėje erdvėje mokėsi ir vaikai, ir senjorai

Saugiai elgtis internetinėje erdvėje mokėsi ir vaikai, ir senjorai

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

Panevėžio rajono savivaldybės bibliotekos aktyviai įsitraukė į jau 16 kartą daugelyje pasaulio šalių vykstančius Saugesnio interneto savaitės renginius. Akcijos tikslas – skatinti saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

„Kurkime geresnį internetą kartu“ – tokiu šūkiu rajono bibliotekose vykusiose veiklose ir renginiuose dalyvavo per 200 vaikų, apie 100 paauglių, nemažai suaugusių lankytojų.

Dalyviai pažindinti su saugumo internete svarba, mokyti saugiai elgtis internetinėje erdvėje, skatinti atkreipti dėmesį į interneto turinį, atsakingai, kritiškai ir kūrybingai naudoti šiuolaikines technologijas.

BIC

Vaikai supažindinti su Lietuvos vaikų garbingo elgesio internete kodeksu, jie noriai dalyvavo diskusijose, žaidimuose, viktorinose.

Daug veiklų savaitės metu vyko Upytės bibliotekoje. Moksleiviai diskutavo interneto patyčių, asmens duomenų saugumo, asmens privatumo ir kt. aktualiomis temomis. Demonstruota vaizdinė medžiaga „Pagauk virusą“, „Kelionė internete“, atliktas testas „Ar esi saugus internete?“, dalyvauta viktorinose.

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje renginiai vyko su svečiais – pradinių klasių mokiniais iš Panevėžio Beržų progimnazijos.

Vaikai aktyviai diskutavo apie tai, kas yra internetas, kokios neribotos jo galimybės ir kaip jomis naudotis saugiai. Bibliotekos darbuotojos pamokė susikurti saugų slaptažodį, patarė, kaip elgtis susidūrus su kenkėjiškomis programomis ir negatyviomis žinutėmis socialiniuose tinkluose.

Geresnio interneto bei skaitmeninių technologijų vartojimo žinias mokiniai įtvirtino azartiškai įsitraukę į interaktyvius žaidimus ,,Aštuonkojo spąstai“ bei ,,Knygų lobio paieškos“.

Jotainių bibliotekoje senjorai supažindinti su elektroninių vaistinių nauda, Viešojoje bibliotekoje suaugusiesiems vyko kompiuterinio raštingumo mokymai.

Ir jauni, ir garbingo amžiaus akcijos dalyviai įtvirtino suvokimą, kad norint virtualiame pasaulyje išvengti nemalonių patyrimų ir problemų, būtinas kiekvieno indėlis į geresnio ir saugesnio interneto kūrimą.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

1 KOMENTARAS

  1. Labai džiugu, kad akcija saugus internetas vyksta kasmet ir vis daugiau vietų prie jos prisijungia. Vaikai tikrai neretai pamiršta apie saugumą ir galimas grėsmes. Įdomios paskaitėlės tikrai priverčia susimąstyti, nes tėvų nuogąstavimų ne visuomet nori girdėti. Taip pat tai naudinga ir tėvams, nes galbūt ne visi žino, kokie pavojai gali tykoti virtualioje erdvėje.

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.