Sąskrydis užsipildė bendruomeniškumo dvasia

Sąskrydis užsipildė bendruomeniškumo dvasia

Dovilė BARVIČIŪTĖ ("Tėvynė") / Dovilės BARVIČIŪTĖS nuotr.

Penkiolika metų aktyvios ir darbščios Panevėžio rajono bendruomenės augina sparnus – jos mažina socialinę atskirtį, imasi įvairių projektinių veiklų, pritraukia lėšų materialinei bazei stiprinti, kaimų aplinkai gražinti, kultūros paveldui ar tradicijoms puoselėti. Nuolat tarpusavyje bendraudamos jos tyliai užaugino ir vienybę, kuri penkioliktame sąskrydyje Liūdynėje nuskambėjo garsiau už juoką ir muziką.

„Mūsų bendruomenės stiprėja ir auga, o tarpusavio ryšiai tik dar labiau tvirtėja. Žmogus tvirtas tada, kada turi draugą šalia. Žmogus yra stiprus tada, kai esant reikalui gali kreiptis pagalbos, nesvarbu ar jam dūšią, ar kūną skauda. Mes pagalbos dažnai ieškome kultūros centruose ar savivaldybėje ir tai nereiškia, kad mes silpni, priešingai – esame stiprūs ir vieningi“, – po iškilmingo vėliavos pakėlimo tokiais žodžiais kasmetinį susitikimą pradėjo Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos pirmininkas Kazimieras Binkis.

BIC

Gyva visose gyvenimo srityse

Į vieną svarbiausių metų renginių – Panevėžio rajono kaimo bendruomenių sąskrydį „Brangiausios spalvos trys…“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui, Liūdynės sporto aikštyne šiemet susirinko bene daugiausia – vienuolika seniūnijų. Skaičiuojama, kad tradiciniame renginyje dalyvavo per 200 rajono gyventojų ir svečių.

Sąskrydžio dalyvius pasveikinęs Velžio seniūnijos seniūnas Andrius Viržaitis linkėjo geros nuotaikos ir nepakartojamų emocijų, o Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis, pasidžiaugęs aktyvia rajono bendruomenių sąjungos veikla, sėkmingai įgyvendintais projektais, bendruomenėms dėkojo už darbus, išsakytas nuomones ir pastabas, pateiktus pasiūlymus. „Mūsų bendruomenės gyvos visose gyvenimo srityse, tad ir toliau kurkite gražesnį ir šviesesnį, kokybiškesnį ir smagesnį rytojų, skatinkite bendrystę“, – linkėjo P. Žagunis.

Pagyrimo žodžių bendruomenėms ir jų sąjungos pirmininkui K. Binkiui nestokojo bei jų veiklą aukštai įvertino Seimo nariai Petras Nevulis ir Guoda Burokienė. Pastaroji Panevėžio bendruomenių sąjungai, kaip draugiškiausiai šalies sąjungai, įteikė Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos skirtą apdovanojimą.

Su švente sveikino ir tolesnio sėkmingo bendradarbiavimo linkėjo ir Panevėžio kredito unijos Rinkodaros ir produktų plėtros skyriaus vadovė Ramunė Šimaitytė. Vietos šeimininkams ir šventės organizatoriams ji įteikė saldžias dovanas.

Dovana – kelionė

Pui­kia do­va­na rajono bendruomenėms tapo ir ge­ras oras. Jis su­tei­kė progą šventės da­ly­viams smagiai pra­leis­ti šeštadienį – vie­ni lankėsi vietos amatininkų turgelyje, ki­ti sma­gu­ria­vo vai­šė­mis ar tie­siog ben­dra­vo su drau­gais, gro­žė­jo­si se­niū­ni­jų kie­me­liais. Treti dalyvavo Velžio seniūnijos sporto metodininko Vidmanto Kazlausko paruoštose sportinėse rungtyse, dar kiti jėgas išbandė šokių aikštelėje ar varžydamiesi chorų karuose. Dalis bendruomeniečių prisijungė prie tautinio šaliko mezgimo. Šventės dalyviai turėjo galimybę apsilankyti ir Panevėžio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro palapinėje, kurioje galėjo pasitikrinti sveikatą.

Tuo tar­pu konkurso „Gražiausias seniūnijos kiemelis“ komisijos nariams P. Žaguniui, G. Burokienei bei P. Nevuliui te­ko sun­ki už­duo­tis. Į renginį visos bendruomenės atvyko pasipuošusios trispalvės akcentais, taip pat išradingai papuošė ir savo seniūnijų kiemelius. Bendruomeniečiai kaip įmanydami stengėsi sužavėti komisiją, vaišino įvairiausiais patiekalais, dovanojo dovanas, kvietė dalyvauti loterijose. Komisija, visus aplankiusi ir išgirdusi nuotaikingus prisistatymus, nusprendė, jog turi laimėti bendrystė. Ji neišskyrė nė vienos gražiausiai pasipuošusios seniūnijos ir visas bendruomenes apdovanojo vienu prizu – bendra kelione už Lietuvos ribų.

Žydintis kaimas – Berčiūnai ir lepšiai

Sąskrydyje apdovanoti ir Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos organizuoto konkurso „Žydintis kaimas“ nugalėtojai. Anot K. Binkio, beveik visos rajono seniūnijos puikiai tvarkosi. Jos nekalba apie pinigus, apie sunkų darbą, jos šneka apie malonumą gražiai gyventi. Šįmet gražiausia pripažinta Naujamiesčio seniūnijos Berčiūnų gyventojų tvarkoma aplinka. Berčiūnuose ypač išpuoselėtos visuomeninės erdvės, didelis dėmesys skiriamas ir žmonėms, ir gėlėms, ir aplinkai. Antrąją vietą laimėjo Pažagienių, trečiąją –  Smilgių kaimas. Panevėžio rajono bendruomenių sąjungos taryba už dalyvavimą konkurse padėkas įteikė Maženių bei Jotainių kaimo atstovams.

K. Binkis šventėje pasidžiaugė dar vienu, netrukus žydėti pradėsiančiu kaimu. Į Panevėžio rajono bendruomenių sąjungą įrašyta nauja – 65-oji sąjungos narė – Lepšių kaimo bendruomenė. Sąskrydyje šios bendruomenės įkūrimo iniciatoriai Ritas ir Danutė Tamašai neišvengė pirmųjų išbandymų. Folkloro kolektyvas „Raskila“ iš Panevėžio pasirūpino, kad naujieji šeimos nariai krikštu įsijungtų į bendruomenę bei naujo gyvenimo pradžią.

Nugalėjo bendruomeniška draugystė

Renginyje kalbintos bendruomenės tik dar kartą parodė, kad sąskrydžio esmė – kiekvienos bendruomenės skirtingumas, buvimas kartu, ir kartu kuriama draugystė yra bendruomeniškumas. Trakiškio bendruomenės pirmininkė Jolanta Silgienė, dalydamasi mintimis apie sąskrydį, nenorėjo išskirti nė vienos bendruomenės, nes visos ruošėsi, stengėsi ir įdėjo daug darbo.

„Manau, kad sąskrydis bendruomenėms labai svarbus. Galime pabendrauti, susitikti pažįstamus, gal susirasti naujų draugų. Gera kartu pabūti su bendraminčiais, pasidalinti mintimis ir idėjomis“, – vardijo J. Silgienė.

Smilgių seniūnijos bendruomenės „Bitė“ pirmininkė Asta Kačerauskienė gerų žodžių negailėjo šalia įsikūrusiai gyventojų bendruomenei „Upytės žemė“. „Visada žaviuosi jų entuziazmu, vieningumu ir išradingumu. Džiugu, kad sąskrydis tęsia tradicijas, nes bendruomenės kaimas aktualus ne tik kaime, bet ir visame rajone“, – sakė pirmininkė.

Bendruomenės „Upytės žemė“ pirmininkas Audrius Zalatorius džiaugėsi, kad rajone vis dar yra aktyvių žmonių, kurie noriai renkasi į susitikimus, bendrauja, dalijasi idėjomis ir patirtimi.

Visuose sąskrydžiuose dalyvaujantis Velžio seniūnijos sporto metodininkas V. Kazlauskas, prisidėjęs prie šio renginio organizavimo, pastebėjo, kad šventė yra viena iš gausiausių, šilčiausių ir linksmiausių. Paklausus, ar smagiau dalyvauti kaip svečiui, ar kaip organizatoriui, V. Kazlauskas šypsosi: „Iš kurios pusės pažiūrėsi. Organizuojant tenka labai daug atsakomybės, pergyvenome, ar viskas pavyks sklandžiai, ruošėmės atiduodami savo laiką ir stengėmės dėl visų“, – kalbėjo metodininkas.

Pasibaigus renginiui bendruomenės džiaugėsi smagiai praleistu laiku su šauniais žmonėmis, neišdildomais įspūdžiai bei emocijomis, kurios išliks iki kitų metų, kur vieningos bendruomenės susitiks Karsakiškio seniūnijoje.

Panevėžio rajono kaimo bendruomenių sąskrydis vyko iš projekto „Panevėžio rajono bendruomenių sąskrydis“ lėšų, projektas finansuojamas Žemės ūkio ministerijos. Šventę organizavo Velžio seniūnija, Velžio bendruomenės, Liūdynės kultūros centro darbuotojai. Renginį vedė Liūdynės kultūros centro direktorė Karolina Raziūnienė bei atlikėjas Vaidas Dzežulskis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.