Šalyje švenčiamos Joninės (renginių Panevėžyje programa)

Šalyje švenčiamos Joninės (renginių Panevėžyje programa)

JP / BNS nuotr.

Sekmadienį Lietuvoje švenčiama Joninių naktis. Etnologai sako, kad trumpiausią vasaros naktį deginami laužai, pinami vainikai, ieškoma paparčio žiedo, džiaugiamasi augmenija ir jaunu atžalynu, artėjanti nakties šventė skirta linksmybėms.

Joninės švenčiamos naktį iš birželio 23-osios į 24-ąją, maždaug tuo metu, kai Šiaurės pusrutulyje būna ilgiausia diena ir trumpiausia naktis (vasaros saulėgrįža). Šios šventės ištakos Lietuvoje – Rasos šventė, neretai vadinama daugiskaita (Rasos).

Po krikšto ši šventė susieta su šv. Jono Krikštytojo gimimo diena.

BIC

Nuo 2003-ųjų Joninės Lietuvoje paskelbtos nedarbo diena.

 Joninės Panevėžyje

Birželio 23 d. nuo 17 val.  Panevėžio miesto savivaldybė ir Bendruomenių rūmai kviečia panevėžiečius į Skaistakalnio parką, kur bus švenčiamas Vasarvidis (Joninės).                          

Nuo 17 val. galėsite apsipirkti mugėje, veiks varduvininkų karčema, senųjų amatų, žolynų kiemai, gyvūnų kiemas. Mažųjų lauks atrakcionai, pasivažinėjimas arkliukais su karieta ar traukinuku.

17.30 val. – vartų (prausimosi) ceremonija. Koncertuos folkloro kolektyvas „Pulkelis“,  meno mėgėjų kolektyvai „Grandinėlė“, „Linas“, „Sidabra“, „Gija“, „Kanapėlė“, „Siaustinis“, Jungėnų kaimo kapela „Vėl gegužio žiedai“ ir kt.

Pievoje bus mėtomi vainikėliai, vyks saulutės sodinimo, žynio ir ugnies ceremonijos. Nuo 20.30 val. scenoje pasirodys balsingieji Violeta Riaubiškytė ir Vilius Tarasovas. Kaip visąlaik bus plukdomi vainikėliai. Ištvermingiausieji nuo 22 val. kojas miklins naktišokiuose su DJ Jovani.

Būkite ne tik šventės stebėtojai, bet ir dalyviai – ant gražia tradicija tapusio Vasarvidžio pyragų stalo padėkite ir savo gaminį. Kviečiamos dalyvauti miesto bendruomenės, nevyriausybinės organizacijos, įstaigos ir įmonės, pavieniai gyventojai. Pasidalinkime išradingais receptais, pavaišinkime ir nustebinkime vieni kitus. Kepėjai varžysis pyragų konkurse dėl šių nominacijų: „Vasarvidžio nakties sapnas“, „Laimės žiedas“, „Vasaros spalvos“, „Lietuviškas istorinis“, „Aukštaičių gardėsis“, „Siurprizas“, „Saldi svajonė“, „Gaivusis“.

Ugniagesiai perspėja gyventojus atsargiai kūrenti Joninių laužus

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) ragina gyventojus būti budrius, o Joninių laužus kurti laikantis taisyklių.

„Kurdami laužą gyvenamojoje vietovėje, prisiminkite, kad tai leidžiama daryti ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Poilsiavietėje laužavietės paprastai būna išskirtos akmenimis, plytomis, apsaugine žemės juosta. Jei nerandate laužavietės, ugnį reiktų kurti atokiau nuo medžių, atkreipiant dėmesį į dirvožemį – išdžiūvusios durpės gali greitai užsiliepsnoti, o rengti laužavietę ant samanų ar gadinti miško paklotę iš viso yra draudžiama“, – nurodo PAGD.

Taip pat draudžiama besikūrenančias laužavietes palikti be priežiūros, o baigus kūrenti laužą ugniavietę būtina užgesinti apipilant žarijas vandeniu, smėliu ar žemėmis.

Pasak ugniagesių, kelerių metų gaisrų statistika rodo, kad laisvadieniais, o ypač švenčių dienomis, gaisruose žūva daugiausia žmonių, padaugėja ir kitų skaudžių nelaimių.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.