-1.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 5 gruodžio, 2021

„Šaltinėlio“ bibliotekoje – studijos „IN“ tapybos darbų paroda

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
„Šaltinėlio“ bibliotekoje eksponuojami Panevėžio suaugusiųjų dailės studijos „IN“ tapybos darbų paroda „E. Mezginaitės poezijos įkvėpti“.

„Šaltinėlio“ bibliotekoje eksponuojami Panevėžio suaugusiųjų dailės studijos „IN“ tapybos darbų paroda „E. Mezginaitės poezijos įkvėpti“. Paroda skirta E. Mezginaitės 80-osioms gimimo metinėms. Paroda visuomenei bus pristatyta šį penktadienį, spalio 22 dieną, 17 val., o dailės kūriniai panevėžiečius džiugins iki spalio 31 dienos.

Pasiūlė biblioteka

Studijos vadovė Irina Nosova aiškino, kaip jos vadovaujamos dailės studijos lankytojos sutiko dalyvauti projekte ir piešti kūrinius įkvėptus poetės Elenos Mezginaitės poezijos.

„Pasiūlė bibliotekos „Šaltinėlis“ darbuotojos, o jų siūlymą priėmėme. Tik prieš  tai studijos lankytojos klausėsi dainų pagal poetės paraišytas eiles, skaitėme E. Mezginaitės poeziją. Tik po to prasidėjo darbas prie molbertų. Kiekviena kūrėja piešė tai, kas jas sujaudino, ką jos išgyveno klausydamos eilių. Juk nupiešti poeziją – sudėtinga. Reikia išjausti, todėl visi piešiniai išjausti ir juose atspindi jausmas“, – pasakojo I. Nosova ir sakė, kad taikliai nupieštą E. Mezginaitės portretą nutapė Jūratė Kavaliauskienė.

R. Šablinskienė, V. Kaunietienė ir E. Gaigalė.

Pažinojo poetę

Pasak dailės studijos vadovės ir dailininkės, ne viena studijos lankytoja pažinojo prieš 16 metų Anapilin iškeliavusią poetę.

„Tačiau piešti vis vien buvo sudėtinga. E. Mezginaitė vienokia buvo gyvenime ir visai kitokia eilėse. Ji turėjo šarmą ir labai mylėjo gyvenimą. Nors poetė buvo miesto žmogus, bet jos eilėse daug vietos užima gamta, todėl studijos lankytojų piešiniuose nemažai gamtos motyvų. Visos kūrėjos, piešusios įkvėptos E. Mezginaitės poezija, džiaugėsi galėjusios dalyvauti šiame projekte“, – teigė I. Nosova ir sakė, kad studiją lanko net 35 moterys.

„Šaltinėlio“ bibliotekoje eksponuojami Panevėžio suaugusiųjų dailės studijos „IN“ tapybos darbų paroda „E. Mezginaitės poezijos įkvėpti“.

Buvo nuoširdus žmogus

Štai kaip poetę E. Mezginaitę apibūdino „Šaltinėlio“ bibliotekos vedėja Virginija Kaunietienė:

„Esu dėkinga likimui, leidusiam susitikti su poete. Anksčiau teko ją stebėti iš tolo, o kai buvau greta galėjau iš arti pažvelgti į jos veidą, pamatyti jos geras akis. Kalbėdama apie ką nors, visada pabrėždavo gerąsias žmogaus savybes. Turėjo gerą humoro jausmą. Joje nepastebėjau jokio išdidumo, vien tik gera aura sklido iš jos. Ji tokia paprasta, nuoširdi, trapi, viskuo patenkinta, netrokštanti jokio dėmesio, tiesiog ji – kuklumo įsikūnijimas, bent taip man pasirodė, net nepagalvotum, kad ji – įžymybė, poetė.“

Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka nuo rugsėjo 6 d. iki spalio 30 d., minint poetės E. Mezginaitės 80-ąsias gimimo metines, kviečia keliauti literatūriniu maršrutu „Išlikusi poezijos skambėjime“.

Sukūrė literatūrinį maršrutą

Beje, Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka nuo rugsėjo 6 d. iki spalio 30 d., minint poetės E. Mezginaitės 80-ąsias gimimo metines, kviečia keliauti literatūriniu maršrutu „Išlikusi poezijos skambėjime“.

Maršruto pradžia: Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, E. Mezginaitės kertė, o pabaiga – Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka Kniaudiškių g. 34. Maršrutas taip sudarytas, kad būtų galima aplankyti visus E. Mezginaitės viešajai bibliotekai priklausančius filialus.

Kiekvienoje bibliotekoje rasite nuotraukų iš poetės E. Mezginaitės asmeninio albumo ekspoziciją bei susipažinsite su jos biografijos ir kūrybos faktais. Keliaujant maršrutu siūloma susirinkti aplankytų bibliotekų atžymų maršruto žemėlapyje, kurio teiraukitės kiekvienoje bibliotekoje, o paskutinėje stotelėje – Viešojoje bibliotekoje Kniaudiškių g. 34 lauks interaktyvus žaidimas, prizai bei suvenyrai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje atidaryta paroda „Gero kelio! Piligrimystė Šv. Jokūbo keliu“

confident-noyce

Panevėžio dailės galerijoje atidaroma paroda „Gero kelio! Piligrimystė Šv. Jokūbo keliu“

confident-noyce

Panevėžio savivaldybėje atidaryta moksleivių fotografijų paroda

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau