13 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 22 spalio, 2020

Šalies valdžia ignoruoja Panevėžį – miestui neskirtas nė vienas naujas greitosios automobilis

Nors ministerija skelbia, kad skubios sveikatos priežiūros paslaugos būtų suteiktos operatyviai, nė vienas automobilis neskirtas Panevėžio miesto GMP stočiai.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pasinaudojusi ES fondų investicijomis ir valstybės biudžeto lėšomis atnaujina šalies greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilių parką. Gydymo įstaigoms jau nupirkta 144 GMP automobiliai.

Nors ministerija skelbia, kad skubios sveikatos priežiūros paslaugos būtų suteiktos operatyviai, nė vienas automobilis neskirtas Panevėžio miesto GMP stočiai.

Panevėžio miesto GMPS vadovė Rūta Ramoškienė sako, kad ministerija, neskirdama nė vieno GMP automobilio miestui, nuskriaudė ne pačią stotį, bet panevėžiečius – seni automobiliai genda ir ligonius sudėtinga nuvežti net iki ligoninės.

Prašymai nesuveikė

Panevėžio miesto GMPS vadovė R. Ramoškienė naujienų portalui JP  sakė, kad paskutinį kartą SAM Panevėžiui skyrė GMP automobilius 2008 metais.

„Ministro įsakymu mūsų stočiai neskirtas nė vienas automobilis. Naujus automobilius galbūt gausime kitais arba 2020 metais. Su prašymais, kad būtų skirti nauji GMP automobiliais, kreipėmės ir mes, ir Savivaldybės vadovai. Tačiau jie nesuveikė. Manau, kad toks ministerijos sprendimas nuskriaudė ne Panevėžio GMPS, bet panevėžiečius. Su senais automobiliais operatyvios ir tinkamos paslaugos ligoniams suteikti negalime“, – susijaudinusi kalbėjo R. Ramoškienė ir sakė, kad ministerija neskirdama GMP automobilių tarsi ištrynė Panevėžį iš žemėlapio.

R. Ramoškienė.

Vežant sugedo

Pasak Panevėžio GMPS direktorės, jau buvo pasitaikę atvejų, kai vežant pacientus į ligoninės priėmimo skyrių, GMP automobiliai sugedo.

„Teko kviesti kitą automobilį, kad pasiektume ligoninę. Tai gerai, kad viskas baigėsi gerai. Nepykstame, kad po 4 GMP automobilius skyrė Pasvaliui, Pakruojui. Jiems irgi naujų mašinų reikia. Tačiau negalima pamiršti penktojo pagal dydį šalies miesto. Manau, kad automobilių skirstymas turi būti adekvatesnis“, – svarstė miesto GMPS vadovė R. Ramoškienė.

Dar nesidžiaugia

Panevėžio rajono poliklinikos vadovė vyriausioji gydytoja Neringa Šinkūnienė sakė, kad rajono GMPS skirti du nauji greitosios automobiliai.

N. Šinkūnienė.

„Dar jų negavome, todėl labai džiūgauti negaliu. Teko girdėti, kad naujuose automobiliuose nėra reikiamos aparatūros. Kai jau matysiu naujuosius automobilius, tuomet galėsiu džiaugtis“, – sakė medicinos įstaigos vadovė.

Užsitraukė nemalonę

Panevėžio miesto savivaldybės vicemeras Petras Luomanas teigė, esą ministerija įvertino Panevėžio miesto GMPS bendrą ūkį.

P. Luomanas.

„Nustatė, kad jis nėra prastas. Esą jie už savo lėšas nusipirko naujus GMP automobilius, todėl ir neskyrė. Tai nėra teisinga. Ministerija strateginius reikalus palieka spręsti patiems miestams ir už savo lėšas. Pasigendame akylesnio SAM dėmesio. Nesuprantu, kokį rūstį Panevėžys užsitraukė iš ministerijos, kad net automobilių neskyrė miesto stočiai“, – stebėjosi mero pavaduotojas P. Luomanas.

Atsakas į kritiką

Seimo narys Bronislovas Matelis naujienų portalui JP sako nesistebi, jog SAM neskyrė naujų GMP automobilių Panevėžiui.

B. Matelis.

„Tai jau tampa tendencija, kai šalies vyriausybės atstovai ignoruoja Panevėžį ir skiria miestui menką dėmesį. Tai gal susiję su Seimo valdančiosios daugumos kritika? Kritikuoju tiek aš, tiek ir kitas Seimo narys Povilas Urbšys. Mūsų kritika į nepatogią padėtį pastatė Panevėžį“, – svarstė politikas ir pareiškė, kad ateityje tokie atvejai gali kartotis.

Aiškinsis problemą

Kito panevėžiečio parlamentaro Povilo Urbšio nuomone, kad šalies vyriausybės ir ministerijų sprendimai atskirti nuo politinių interesų.

P. Urbšys.

„Manau, kad ministerijos inventorių skirsto vadovaudamiesi pasvertais interesais. Negaliu pasakyti, kodėl Panevėžio miesto GMPS neskirti nauji automobiliai. Reikėtų įsigilinti į šį klausimą ir išsiaiškinti, ar ministerija nediskriminuoja Panevėžio. Esu atviras visoms problemoms ir, manau, jas galima išspręsti“, – pareiškė P. Urbšys.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vilniaus GMP darbuotojai skundžiasi vadovu, ragina savivaldybę imtis veiksmų

confident-noyce

Dalį GMP stočių atjungus nuo iki tol naudotos programinės įrangos vėlavo iškvietimai

erikas

15 proc. didesni atlyginimai numatomi ir greitosios medicinos pagalbos darbuotojams

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau