-8.1 C
Panevėžys
Penktadienis, 2 gruodžio, 2022

Šalies jaunųjų filologų konkurse – Velžio gimnazijos mokinės sėkmė

Kamilė Kadžiulytė.

Velžio gimnazijos mokinė Kamilė Kadžiulytė Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurse laimėjo III vietą.

Konkursui buvo pateikti 194 darbai, komisija atrinko 108 darbus. Su visais konkurso dalyviais komisijos nariai bendravo nuotoliniu būdu.

Kamilę ir puikų įvertinimą gavusį jos darbą pristato lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Irena Kairevičienė.

Kamilė Kadžiulytė Velžio gimnazijos abiturientė, puikiai besimokanti literatė. Besidomėdamos Velžio kaimo istorija, su Kamile nusprendėme, kad reikėtų užrašyti bene seniausios velžietės Julijos Miknienės (gim.1927 m.) atsiminimus. Močiutė, visada gyvenusi tame pačiame kaime, išskyrus tremtį, gerai išsaugojo pietų panevėžiškių patarmę.

Todėl Kamilei pasiūliau ją užrašyti ir savo darbą skirti šalies jaunųjų filologų konkurso Kalbos sekcijai. Jau nuo rudens bendravome su močiute, užrašėme ir nufilmavome daug jos pasakojamų atsiminimų. Iš visos tos medžiagos Kamilei pasirodė įdomiausia močiutės jaunystė, nes pusė jos prabėgo Sibire, įvairiose Buriatijos vietose. Todėl darbą mokinė pavadino „Jaunystė yra jaunystė“ (močiutės žodžiai, teigiantys, kad jaunas žmogus niekur nepražūna, visur jaunystėje gerai).

Tuomet Kamilė iš vaizdo ir garso įrašo atrinko temai reikalingą medžiagą ir tarmiškai užrašė interviu su Julija Mikniene. Tai kruopštus, ilgas darbas, nes kiekvieną kartą klausydama įrašo turėjo tobulinti, taisyti, tikslinti tekstą. Tuomet reikėjo padaryti vaizdo ir garso įrašą, tiksliai pagal sekundes atrinkti reikalingą medžiagą. Teko kreipti pagalbos į informatikos mokytoją Editą Davidonytę, kuri padėjo videomedžiagą „sukarpyti“ ir sudėti į naują filmą. Interviu tekstas netranskribuotas, užrašytas populiariai, skirtas kiekvienam skaitytojui, besidominčiam tarme ar Velžio krašto bei apskritai tremties istorija.

Be to, tai išsiskiriančios iš savo bendraamžių energija, atmintimi, noru bendrauti, dalyvauti bendruomenės gyvenime, dainuoti folkloro grupėje močiutės pasakojimas. Kamilė žavėjosi tokia asmenybe, su kuria miela susitikti ir įdomu bendrauti.

Gavusi išsamų ir gerą VDU Švietimo akademijos profesorės Reginos Rinkauskienės įvertinimą, Kamilė suprato, kad šis nelengvas darbas tęstinas. Taigi įvertinusi įdomų interviu, sudėtingą tarmiško teksto atkūrimą, stropų ir detalų darbą, šalies jaunųjų filologų konkurso komisija apdovanojo Kamilę Kadžiulytę kaip III vietos laimėtoją. Iš 194 darbų 108 autoriai buvo kviesti į finalą.

Gaila, kad jaunieji mokslininkai, literatai šiemet negalėjo susitikti Veisiejuose baigiamajame darbų aptarime ir šventėje. Tokie konkursai įkvepia kurti, ieškoti naujų talentų, ugdyti kūrėjus.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje išrinktos ugdymo įstaigų vadovės

confident-noyce

Paskelbtas antrasis VIP ložių nuomos konkursas Panevėžio arenoje

confident-noyce

Bus apdovanoti fotografijų konkurso „Panevėžys – mano miestas“ laimėtojai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau