24.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 17 balandžio, 2025

S. Zurabišvili: į Sakartvelą grįžta rusiškas košmaras

AutoriusJūratė Skėrytė (bns)
Fotobns
S. Zurabišvili.

Penktoji Sakartvelo prezidentė Salomė Zurabišvili teigia, kad jos šalis susiduria su egzistenciniu iššūkiu, į ją grįžta „rusiškas košmaras“.

„Šiandien, kai Sakartvelas susiduria su viena didžiausių grėsmių savo demokratijai per visą šiuolaikinę istoriją, atvykau ne tik padėkoti, bet ir kviesti imtis veiksmų“, – antradienį kreipdamasi į Lietuvos parlamentarus teigė viešnia.

„Šis rusiškas košmaras, kurį laikėme jau praeities istorija, grįžta mūsų persekioti XXI amžiuje“, – tvirtino ji.

Padėkojusi už ilgalaikę Lietuvos paramą Sakartvelui siekiant nepriklausomybės ir euroatlantinės integracijos, už palaikymą per 2008 metų karą su Rusija, ji teigė, kad dabar krizė Sakartvele peržengė rinkimų klastojimo ribas, peržengė tiesiog politinės krizės ribas.

Anot jos, valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ bando bet kokia kaina įtvirtinti savo valdžią, kad kompensuotų smunkančią žmonių paramą ir stumia šalį atgal į Rusijos glėbį.

„Susiduriame su visai kitokio pobūdžio iššūkiu, kurį galima pavadinti egzistenciniu iššūkiu, su mūsų likimo pasisavinimu“, – tvirtino S. Zurabišvili.

Pernai spalį „Sakartvelo svajonė“ paskelbė pergalę parlamento rinkimuose, opozicija atmetė jų rezultatus kaip suklastotus.

Gruodį kartvelai pirmą kartą tiesiogiai nerinko prezidento. Jį išrinko prorusiškos valdančiosios partijos kontroliuojama rinkikų kolegija. Prezidentu tapo valdančiajai partijai lojalus kraštutinių dešiniųjų pažiūrų buvęs futbolininkas Michailas Kavelašvilis.

S. Zurabišvili nepripažino nei parlamento, nei prezidento rinkimų rezultatų. Jie teigė esanti „vienintelė teisėta prezidentė“ ir žadėjo kovoti su parlamentą kontroliuojančia partija.

Protestuodami prieš suklastotus parlamento ir neteisėtus prezidento rinkimus dešimtys tūkstančių kartvelų buvo išėję į protesto demonstracijas. Valdžios nurodymu jas bandyta išvaikyti, prieš protestuotojus naudotas smurtas.

Be to, „Sakartvelo svajonė“ įšaldė šalies stojimo į Europos Sąjungą derybas. Dėl to Sakartvelo teisių gynėjai apkaltino vyriausybę demokratijos nuosmukiu ir Tbilisio pritraukimu Rusijos įtakos sferos link.

Lietuva ir kitos Vakarų valstybės pasmerkė Sakartvelo valdžios veiksmus.

Užsienio reikalų ministerija BNS yra nurodžiusi, jog dėl „šiurkščių ir sisteminių žmogaus teisių bei pagrindinių laisvių pažeidimų, represijų prieš Sakartvelo gyventojus“ į Lietuvą šiuo metu draudžiama atvykti 102 Pietų Kaukazo šalies politikams, pareigūnams.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

L. Kasčiūnas: konservatoriai nepritars siūlomiems NT ir GPM mokesčių pakeitimams

JP Redakcija

V. Čmilytė-Nielsen po susitikimo su I. Segalovičiene: abejonės dėl kandidatės tinkamumo – neišsisklaidė

JP Redakcija

Seimas pavedė Valstybės kontrolei atlikti LRT auditą

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads