Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis tikina pirmadienį vykusiame susitikime su prezidentu Gitanu Nausėda aptaręs galimos valdančiosios koalicijos perspektyvas. Visgi, pasak politiko, apie kokių nors postų dalybas su šalies vadovu nebuvo kalbėta.
„Tikrai nebuvo jokių postų dalybų, nes tai yra anksti – aptarėme, kokios galimos koalicijos galėtų būti, kokie yra mūsų partijos prioritetai dėl būsimos koalicijos, jeigu mes joje dalyvautume“, – po susitikimo su prezidentu sakė S. Skvernelis.
Visgi, politiko teigimu, prezidentas galimos valdančiosios koalicijos sudėties neįvardino.
„Jis tiesiog domisi, kas galėtų būti, kas negalėtų būti. Taip pokalbis toks daugiau įžanginis, kaip aš sakyčiau“, – teigė „Vardan Lietuvos“ lyderis.
„Manau, kad prezidentas imasi to, ko ir turėjo imtis šioje situacijoje (…) bando suburti tą centro kairę ir jis nuosekliai laikosi to“, – akcentavo S. Skvernelis.
„Vis tiek prezidento programa yra, ji tikrai yra centro kairės, jeigu kalbėtume apie politinę ideologiją, tai natūralu, kad tikisi iš naujos daugumos, kad ir tai bus atliepta“, – pridūrė jis.
Daukanto aikštės rūmuose pirmadienio popietę jau apsilankė rinkimus laimėjusių socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė bei jos pavaduotojas Gintautas Paluckas.
Taip pat – laikinai vadovavimą Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD) perimanti Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė bei konservatorius Mindaugas Lingė, „Nemuno aušros“ lyderiai Remigijus Žemaitaitis ir Agnė Širinskienė.
Tai, kad prezidentas žada susitikti su į Seimą patekusių politinių jėgų pirmininkais dar sekmadienio vakarą pranešė šalies vadovo vyriausiasis patarėjas Frederikas Jansonas.
ELTA primena, kad sekmadienį įvyko antrasis Seimo rinkimų turas. Daugiausia mandatų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija – ji turės 52 vietas parlamente.
Antroje vietoje liko dabartiniai valdantieji konservatoriai su 28 mandatais, trečioje vietoje esanti „Nemuno aušra“ gaus 20 vietų parlamente.
Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 14 mandatų, Liberalų sąjūdis su 12 ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) su 8 vietomis parlamente.
Į parlamentą taip pat pateko trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai – Jaroslav Narkevič, Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski. Pirmą kartą Seime atsidūrė ir Nacionalinio susivienijimo atstovas Vytautas Sinica. Mandatą gavo ir „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas Artūras Zuokas, save išsikėlę Viktoras Fiodorovas ir Vitalijus Šeršniovas.
Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.