S. Skvernelis: svarstoma pamažu leisti atkurti veiklą smulkiajam verslui

S. Skvernelis: svarstoma pamažu leisti atkurti veiklą smulkiajam verslui

Vaidotas Beniušis, Paulius Viluckas (BNS) / BNS nuotr.

S. Skvernelis.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis trečiadienį pranešė, kad Vyriausybėje svarstoma galimybė pamažu leisti atkurti dalį veiklos smulkiajam verslui, kuris nukentėjo nuo karantino apribojimų, įvestų siekiant lėtinti koronaviruso plitimą. 

„Mes svarstome. Kiekviena diena yra sunki ir tiems žmonėms, kurie turi tą smulkų verslą, ir, aišku, paslaugos reikalingos ir šalies gyventojams, ir mūsų ekonomikai. Taip, tai susiję su tam tikrų veiklų galbūt daliniu atkūrimu laikantis ypatingai griežtų ribojimų ir sąlygų“, – žurnalistams Vyriausybėje sakė premjeras.

S. Skvernelio teigimu, galimas veiklos atnaujinimas ir saugumo sąlygos bus artimiausiu metu aptartos su verslo atstovais.

BIC

Konkrečių verslo šakų Vyriausybės vadovas nedetalizavo.

„Mes turėsime ieškoti sprendimų, kalbant apie smulkų verslą, turėsime ieškoti būdų, kaip bandyti gaivinti, atstatyti tam tikras veiklas, bet laikantis ypatingai griežtų saugumo sąlygų. Tai matyt su smulkiuoju verslu artimiausiu metu ir aptarsime“, – teigė premjeras.

Anot jo, Vyriausybė artimiausiu metu pateiks paketą, kuriame bus numatytos papildomos priemonės, skirtos atgaivinti nuo karantino nukentėjusį smulkųjį verslą.

„Artimiausiu metu pateiksime paketą, kas susiję su smulkiu verslu, kaip be tų priemonių, kurios numatytos ekonomikos skatinimo plane, kaip atgaivinti karantininiu režimu atgaivinti tas veiklas, kurias galim atgaivinti“, – sakė premjeras.

Vyriausybė trečiadienį taip pat pritarė fondo, skirto remti didesnes įmones, steigimui. Fondui įkurti skirta 100 mln. eurų valstybės biudžeto lėšų, dar daugiau lėšų, anot S. Skvernelio, tikimasi pritraukti iš privataus kapitalo.

„Tai būtų papildoma injekcija, didesnė nei 200 mln. eurų, stengiamės pritraukti ir daugiau, kuriomis galėtume užtikrinti įmonėms galimybę saugoti darbo vietas, užtikrinti likvidumą“, – teigė S. Skvernelis.

Pirmadienį pranešta, kad Vyriausybė paramą verslo likvidumo išlaikymui didina dukart – nuo 500 mln. iki 1 mlrd. eurų.

Vyriausybė prieš porą savaičių patvirtino beprecedentį ekonomikos skatinimo paketą, skirtą padėti šalies gyventojams ir verslui sušvelninti koronaviruso krizės sukeltus padarinius.

Nuo koronaviruso nukentėjusiam verslui bus leidžiama atidėti mokesčių mokėjimą arba išdėstyti mokesčius sutartu grafiku, netaikant palūkanų. Mokesčių mokėtojai bus atleidžiami nuo baudų, delspinigių, bus sustabdytas mokestinių nepriemokų išieškojimas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.