S. Skvernelis: šimtmečio minėjimą turėtų pajusti gyvenantys Lietuvoje ir užsienyje

S. Skvernelis.

Vyriausybė posėdyje patvirtino atnaujintą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programą, kuri, pasak premjero Sauliaus Skvernelio, leis šventę pajausti gyvenantiems ir Lietuvoje, ir užsienyje.

Kaip jau rašė BNS, peržiūrėtoje Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programoje neliko infrastruktūros projektų, o pagrindinis akcentas bus masiniai renginiai.

„Bent jau pabandėme pakeisti tą principą, kad visi kasdieniniai darbai, kurie buvo numatyti daryti Lietuvoje, staiga tapo susieti su šimtmečiu. Aš manau, tai buvo dirbtina ir neefektyvu. Dabar galbūt tų idėjų yra mažiau, bet darbai realūs, ir tai turėtų pajausti ir mūsų Lietuvoje gyvenantys žmonės – suprasti ir pajausti, kas yra šventė, ir kokį signalą mes paleidžiamame užsienio valstybėms, ir kaip mes išlaikome ryšį ir švenčiame su mūsų tautiečiais, gyvenančiais šiuo metu užsienyje. Manau, kad turi sužinoti apie Lietuvą, pažinti ją, ir galbūt padaryti tam tikrą dovaną, ką mes galime kiekvienas prisidėdamas prie šito šimtmečio – aš nekalbu apie materialines dovanas“, – žurnalistams trečiadienį sakė premjeras.

S.Skvernelis yra žadėjęs, kad naują programą lydės finansavimas. Visgi, jo teigimu, 2017 metų biudžetas dėl šimtmečio nebus peržiūrimas.

„O dėl 2018 metų biudžeto mes žiūrėsime, kai kalbėsime apie kitų metų biudžeto projektą“, – trečiadienį sakė premjeras.

Šimtmetis bus pradėtas minėti jau šiemet liepos 6-ąją ant šimto piliakalnių giedant Lietuvos himną. Kiti dideli šimtmečio renginiai – 2018 metų vasario 16-ąją planuojama visą Lietuvą apimanti šventė, kurios kontūrai dar bus gryninami, taip pat Dainų šventė kitų metų vasarą.

Į buvusios Vyriausybės patvirtintą valstybės šimtmečio minėjimo programą buvo įtraukti keli šimtai projektų, planuota pastatyti, įrengti 65 monumentus, atminimo lentas, biustus, išleisti 19 istorinių leidinių, surengti 276 renginius. Į programą buvo įtrauktas ir Lukiškių aikštės Vilniuje sutvarkymas, ir Vilniaus koncertų ir sporto rūmų rekonstrukcija, ir daugiafunkcinio komplekso statyba Šeškinėje, ir Signatarų namų renovacija. Skaičiuota, kad viskam įgyvendinti gali būti išleista apie 200 mln. eurų.

Valstybės šimtmetį Lietuva minės 2018 metais. 1918 metų vasario 16 dieną Lietuvos Taryba Vilniuje pasirašė dokumentą, kad „skelbia atstatanti nepriklausomą demokratiniais pamatais sutvarkytą Lietuvos valstybę su sostine Vilniuje ir tą valstybę atskirianti nuo visų valstybinių ryšių, kurie yra buvę su kitomis tautomis“.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

R. Karbauskis valstybės šimtmečio bei popiežiaus vizito proga siūlo skelbti amnestiją

erikas

Prezidentė paleido virtualų laikmatį skaičiuoti šimtui dienų iki jubiliejinės vasario 16-osios papildyta nuotraukų galerija

erikas

Panevėžio šaulių akcija: fotografijose atspindėti 100 dienų iki Lietuvos 100-mečio

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau