S. Skvernelis ragina spręsti situaciją dėl neįgaliųjų įkurdinimo Žiežmariuose ir Biržuose

S. Skvernelis ragina spręsti situaciją dėl neįgaliųjų įkurdinimo Žiežmariuose ir Biržuose

Ramūnas JAKUBAUSKAS (BNS) / BNS nuotr.

S. Skvernelis.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ragina institucijas ir vietines bendruomenes spręsti situaciją dėl neįgaliųjų ir beglobių vaikų įkurdinimo Žiežmariuose ir Biržuose.

„Jei norime būti saugūs, pirmiausia turime pagalvoti apie savo elgesį ir jo pasekmes. Šioje situacijoje vaikai ir neįgalūs asmenys patys neapsigins ir jiems turi padėti valstybė“, – Vyriausybės pranešime cituojamas S. Skvernelis.

Vyriausybės vadovas taip reaguoja į trečiadienį žurnalistės, visuomeninkės Daivos Žeimytės-Bilienės ir jos vyro, Lietuvos paralimpinio čempiono Mindaugo Biliaus išplatintą kreipimąsi.

BIC

Kaip rašė portalas 15min.lt, pora kreipėsi į S. Skvernelį, prezidentą Gitaną Nausėdą ir kitas institucijas dėl to, kad Biržuose vietos bendruomenė blokavo planus pastatyti globos namus aštuoniems be tėvų globos likusiems mažamečiams, o Žiežmariuose gyventojai ketina blokuoti namų, kuriuose norima apgyvendinti dešimt protinę negalią turinčių žmonių, statybas.

Vietos bendruomenės žiniasklaidoje pastarosiomis dienomis išreiškė baimę dėl savo ir savo vaikų saugumo, taip pat nevengė užgauliojančių epitetų žmonėms, kuriuos planuojama įkurdinti jų kaimynystėje.

Taip pat gyventojai žiniasklaidai anksčiau teigė, kad savivaldos institucijos su jomis nederino savo planų, neatsiklausė jų nuomonės.

Pasak premjero S. Skvernelio, būtina kuo greičiau rasti sprendimus, kur būtų geriausia įkurti be tėvų likusius vaikus ir apgyvendinti neįgaliuosius.

„Valstybė yra stipri tiek, kiek geba pasirūpinti silpniausiais. Nei vienas iš mūsų nėra apsaugotas nuo negalios ar senatvės. Nei vieno iš mūsų vaikai negali būti tikri, kad užaugs globojami tėvų. Be šeimos likę vaikai, neįgalieji, senyvo amžiaus žmonės negali tapti pykčio, paniekos ar pašaipų objektu“, – teigia Vyriausybės vadovas.

Pasak S. Skvernelio, valstybės ir savivaldybės institucijos turi derinti veiksmus su vietos bendruomenėmis, tačiau viešai kurstoma neapykanta, kai užgauliojama silpnesnė pusė, nebus toleruojama.

„Raginu tiek vietos bendruomenių lyderius, tiek teisėsaugos institucijas suprasti, kad neapykantos kurstymas veda į dar sunkesnes veikas, kurios vėliau baigiasi labai liūdnomis pasekmėmis“, – sako S. Skvernelis.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.