S. Skvernelis: kandidatų į eurokomisarus yra ir Vyriausybėje, ir kitur

S. Skvernelis: kandidatų į eurokomisarus yra ir Vyriausybėje, ir kitur

Jūratė SKĖRYTĖ (BNS) / BNS nuotr.

Lietuvos kandidatas į Europos Komisijos narius bus pasiūlytas, kai bus sudaryta valdančioji dauguma ir sutarta dėl naujos Vyriausybės, teigia valdančiųjų lyderiai.

Pasak premjero Sauliaus Skvernelio, potencialių kandidatų yra ir tarp dabartinės Vyriausybės narių, ir už jos ribų.

„Procedūros prasideda nuo to, kai Vyriausybė apsisprendžia ir svarsto. Tokių procedūrų dar nebuvo. O kandidatų tikrai yra daug, ir mūsų dirbančioje Vyriausybėje yra keli, ir ne tik Vyriausybėje“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė Vyriausybės vadovas.

BIC

S. Skvernelis nekomentuoja, ar pats svarstytų dirbti Europos Komisijoje.

„Šiandien anksti apie tai kalbėti. Kalbame apie kitus procesus šiandien šalyje, koncentruokimės į tuos pirmiausia“, – sakė jis.

Vyriausybės vadovas sakė, kad ši pozicija turėtų priklausyti didžiausiai Seimo politinei jėgai.

„Nemanau, kad tai turėtų būti betarpiškai siejama su Valstiečių partija ar frakcija, bet natūralu, kad didžiausia, tikiuosi, kad ir sekančioje daugumoje, politinė jėga turėtų savo atstovą deleguoti“, – tvirtino jis.

Pagal įstatymą, kandidatą turi siūlyti Vyriausybė, gavusi Respublikos Prezidento pritarimą.

Dabartinės Europos Komisijos kadencija baigiasi spalio mėnesį, šiuo metu vyksta derybos dėl naujojo Europos Komisijos pirmininko.

Tarp kandidatų minimas ir G. Kirkilas

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis BNS sakė, kad, jo nuomone, geriausiai būtų, jeigu S. Skvernelis liktų vadovauti Ministrų kabinetui.

„Aš labai norėčiau, kad S. Skvernelis tęstų premjero darbą. Ir turbūt Lietuva labai to norėtų“, – teigė jis, klausiamas apie S. Skvernelio kandidatūrą į eurokomisarus.

Parlamento pirmininkas teigė, kad renkant kandidatą pirmiausia bus vertinama to asmens kompetencija.

„Tai turi būti žinantis dalykus žmogus, gerai būtų, kad būtų žinomas politikas. Pavyzdžiui, kaip Latvijai atstovavo Valdis Dombrovskis, buvęs premjeras, Komisijos vicepirmininkas“, – svarstė V. Pranckietis.

Kaip vieną iš tinkamų kandidatūrų jis paminėjo Seimo vicepirmininką socialdarbietį Gediminą Kirkilą.

„Galbūt G. Kirkilas būtų ir tinkamas asmuo, vadovavęs ir Vyriausybei, ir krašto apsaugos ministru buvęs, ir Seime tiek daug metų, ir anglų kalba puiki. Jeigu būtų svarstoma tokia kandidatūra, būtų galima kalbėti su juo“, – BNS sakė V. Pranckietis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis tvirtino, kad „kolega Gediminas galėtų būti viskuo, kuo tik norėtų, bet ar jis bus, klausimas visiškai nuo jo nepriklausantis“.

„Jokių kandidatūrų nesvarstome, svarbiausia dabar sudaryti naują Vyriausybę, koaliciją išplėsti, ir pagal tvarką Vyriausybė siūlys, Seimas balsuodamas turi pritarti, tame procese dalyvauja prezidentas“, – priminė R. Karbauskis.

Tarp kitų galimų kandidatų anksčiau buvo minėti užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susisiekimo ministras Rokas Masiulis, teisingumo ministras Elvinas Jankevičius, keli kiti ministrai ir diplomatai.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.