Rytoj ant J. Miltinio dramos teatro iškils kone didžiausia šalyje Trispalvė

Rytoj ant J. Miltinio dramos teatro iškils kone didžiausia šalyje Trispalvė

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Jau rytoj 17 val. Panevėžyje, ant J. Miltinio dramos teatro bus iškelta kone didžiausia šalyje trispalvė Laisvės vėliava. Vėliavos dydis – 4×6,8 m.

Taip bus prisiminta ir įprasminta prieš 30 metų įgyvendintą Lietuvos Persitvarkymo sąjūdžio iniciatyvą.

„Ateikime, prisiminkime, pagerbkime ir padėkokime tiems, kas po gūdžių sovietinių laikų budino mūsų tautą“, – kviečia Panevėžio miesto savivaldybės vadovai.

BIC

Primename, kad spalio pabaigoje sukanka 30 metų, kai Panevėžyje, ant J. Miltinio dramos teatro, buvo iškelta Trispalvė.

„Visos miesto bendruomenės vardu dėkojame tiems, kas prisidėjo prie atgimstančio mūsų šalies valstybingumo. Laukiame jūsų ir visų panevėžiečių spalio 27 d. renginyje, kuriame dar kartą prisiminsime ir pagerbsime tuos, be kurių šiandien nebūtume laisvi. Ne tik kūnu, bet ir dvasia“, – sako mero pavaduotojas, atliekantis mero pareigas Petras Luomanas.

Kraštotyros muziejaus duomenimis, spaudžiamas naujo visuomeninio politinio judėjimo – Lietuvos Persitvarkymo sąjūdžio – LTSR AT prezidiumas tautinę Trispalvę, Vytį, Gediminaičių stulpus ir V. Kudirkos „Tautišką giesmę“ legalizavo 1988 m. spalio 6 d. Tai inspiravo tautinių vėliavų kėlimą virš reikšmingiausių šalies miestų objektų. Spalio 19 d. Panevėžio liaudies deputatų tarybos vykdomasis komitetas priėmė sprendimą, kuriuo leista iškelti Trispalvę ant dramos teatro bokšto ir palikti nuolat kabėti.

Spalio 21 d. vakare prie teatro susirinko tūkstančiai panevėžiečių – iškilmingai iškelta Trispalvė. Susirinkusiesiems iškilmingai giedant „Tautišką giesmę“, tai padarė Garbės pilietis, režisierius Juozas Miltinis. Vėliavos iškėlimo organizatorė buvo Lietuvos Persitvarkymo sąjūdžio Panevėžio iniciatyvinė grupė.

Po iškilmių panevėžiečiai palydėjo sąjūdininkus, kurie Panevėžiui turėjo atstovauti Vilniuje vyksiančiame Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio steigiamajame suvažiavime.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.