Rustavio miesto dienas pagerbs panevėžiečių delegacija

Rustavio miesto dienas pagerbs panevėžiečių delegacija

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Praėjusiais metais Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas ir Gruzijos Rustavio miesto savivaldybės meras Davit Jikia pasirašė Panevėžio ir Rustavio miestų bendradarbiavimo sutartį.

Į Rustavio miestą Gruzijoje išvyko panevėžiečių delegacija vadovaujama Panevėžio mero Ryčio Mykolo Račkausko.

Panevėžio delegacija dalyvaus Rustavio miesto dienų šventiniuose renginiuose.

Panevėžio meras R. Račkauskas naujienų portalui JP sakė, kad bendradarbiavimo ryšiai su Gruzijos Rustavi miestu pradėti plėtoti 2007 metais, tarpininkaujant Gruzijos ambasadoriui Lietuvoje ir Lietuvos ambasadai Gruzijoje.

BIC

„Bendradarbiavimo ketinimo protokolas su Rustaviu pasirašytas 2015 metų spalio mėnesį, o pati sutartis pasirašyta 2016 metų rugsėjo mėnesį. Abu miestai bendradarbiaus turizmo, kultūros, švietimo, sporto, aplinkosaugos, ekonominių ryšių ir verslo plėtros, viešojo administravimo ir savivaldos srityse. Tai jau 13 Panevėžio miesto savivaldybės miestas partneris“, – pasakojo meras ir teigė, kad miestai nuo to laiko bendradarbiauja ir keičiasi delegacijomis.

R. Račkauskas sakė, kad bendradarbiavimo sutartį 2016-ųjų metų rudenį vizito Gruzijoje metu pasirašė ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai.

„Bendradarbiavimo sutartis pasirašyta, siekiant suteikti pagalbą Panevėžio ir Rustavi įmonėms ir organizacijoms užmegzti ir plėtoti verslo ryšius. Bendradarbiavimas su Gruzija skatina smulkaus ir vidutinio verslo vystymąsi, padeda ieškant partnerių bendrai įmonių veiklai, taip pat atstovauti interesams įmonėse ir organizacijose jų regionuose“, – pasakojo apie ryšius su Rustaviu miesto meras.

Bendradarbiavimo ryšiai su Gruzijos Rustavio miestu pradėti plėtoti 2007 metais tarpininkaujant Gruzijos ambasadoriui Lietuvoje ir Lietuvos ambasadai Gruzijoje. Tada sprendimą užmegzti ryšius su Rustaviu priėmė miesto Taryba. 2008 metais Gruzijoje prasidėjus neramumams bendradarbiavimo ryšiai nutrūko, bet jau 2009 metais gautas Rustavio mero kvietimas apsilankyti šiame mieste. 2015 metų spalį pasirašytas abiejų miestų bendradarbiavimo ketinimų protokolas.

Šiuo metu Panevėžys bendradarbiauja su Liunenu (Vokietija), Kalmaru (Švedija), Gusu (Olandija), Liublinu (Lenkija), Koldingu (Danija), Mytiščiais ir Kaliningradu (Rusija), Daugpiliu (Latvija), Gabrovu (Bulgarija), Rakvere (Estija), Vinycia (Ukraina) ir Maramurešo apskritimi (Rumunija).

 Faktai

Rustavis trečias pagal dydį Gruzijos miestas Kvemo Kartli regione, 20 km nuo sostinės Tbilisio prie Kuros upės.

Miestas įkurtas 1948 metais.

Gyventojų skaičius – 109 000 (2007 m.)

Per miestą eina Tbilisio-Akstafos kelias ir Tbilisio-Baku geležinkelis.

Vystoma juodosios metalurgijos, mašinų, chemijos pramonė, pastatyta šiluminė elektrinė.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.