18.4 C
Panevėžys
Šeštadienis, 18 gegužės, 2024

Rusijos pilietis V. Vodo toliau kovoja dėl teisės gyventi Lietuvoje

AutoriusIngrida Steniulienė (ELTA)Fotobns
V. Vodo.

Rusijos pilietis Vladimiras Vodo, kurį Lietuva nusprendė išsiųsti į Rusiją dėl keliamos grėsmės Lietuvos saugumui, apskundė jam nepalankų teismo sprendimą.

Jis prašo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo panaikinti kovo 20 dienos Regionų administracinio teismo sprendimą ir patenkinti pareiškėjo skundą, panaikinti pernai gruodį priimtą  Migracijos departamento sprendimą.

„Balandžio 2 d. byla su apeliaciniu skundu išsiųsta į Lietuvos vyriausiąjį administracinį teismą“, – Eltą informavo Regionų administracinio teismo atstovė Sigita Gamulėnienė.

ELTA primena, kad kovo 20 dieną Regionų administracinio teismo Vilniaus rūmai paliko galioti Migracijos departamento sprendimą, kuriuo panaikintas leidimas gyventi Lietuvoje ir nuspręsta iš Lietuvos į Rusiją išsiųsti šios šalies pilietį V. Vodo. Valstybės saugumo departamentas (VSD) yra pateikęs išvadą, kad šis asmuo kelia grėsmę Lietuvos saugumui.

Teismas padarė išvadą, kad Migracijos departamentas sprendime detaliai, išsamiai ir aiškiai išdėstė reikšmingas faktines aplinkybes, nurodė konkrečias taikytinas teisės normas ir jas pagrįstai taikė pareiškėjo atveju. Tiek teisiniai, tiek faktiniai sprendimo motyvai yra aiškūs.

Žemesnės instancijos teismas konstatavo, kad Migracijos departamentas teisingai taikė teisės normas, išsamiai išnagrinėjo faktines aplinkybes, sprendimas yra teisėtas ir pagrįstas.

Rusijos pilietis teigė, kad atsakovas neatsižvelgė į šeimines aplinkybes, jo amžių, ilgus ekonominius ryšius. V. Vodo teigia, kad jis su Lietuva susijęs ypač glaudžiais šeimos ir socialiniais ryšiais, nuo 1989 m. dirbo Lietuvoje žurnalistu, puikiai kalba lietuviškai, visiškai nutraukęs visus ryšius su kilmės šalimi.

Kaip atsakovas šioje byloje dalyvauja Migracijos departamentas, trečiuoju suinteresuotu asmeniu yra įtrauktas VSD.

Rusijos piliečiui leidimas gyventi Lietuvoje buvo panaikintas po gautos VSD išvados, jog šis asmuo kelia grėsmę šalies saugumui.

VSD vertinimu, pagal turimą informaciją ir atsižvelgiant į šiandieninę geopolitinę situaciją, Rusijos piliečio V. Vodo gyvenimas Lietuvoje kelia grėsmę valstybės saugumui.

VSD mano, kad žurnalistu prisistatantis V. Vodo pasižymi Lietuvai nelojaliomis pažiūromis, socialiniuose tinkluose platina Rusijos informacinę politiką atitinkančią propagandinę informaciją.

Migracijos departamento atstovas Rokas Pukinskas Eltai sakė, kad pernai Rusijos piliečiams buvo panaikinti 84 leidimai gyventi Lietuvoje, dar 10-čiai tokie leidimai nebuvo išduoti.

Šiemet, iki kovo 20 dienos, buvo panaikinti šeši tokie leidimai, o dar dviem jie nebuvo išduoti.

„Visi šie sprendimai susiję su keliama grėsme nacionaliniam saugumui“, – Eltai sakė R. Pukinskas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimo, PLB atstovai siūlo laikinai stabdyti Lietuvos pilietybės atėmimą įgijus kitą

confident-noyce

V. Blinkevičiūtė dėl pilietybės ragina atvėsti, siūlo peržiūrėti referendumo reikalavimus

confident-noyce

A. Armonaitė kreipėsi į institucijas: prašo stabdyti Lietuvos pasų atiminėjimą iš užsienio lietuvių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau