Rusijai šnipinėję asmenys nuteisti 4 metams 9 mėnesiams nelaisvės

Rusijai šnipinėję asmenys nuteisti 4 metams 9 mėnesiams nelaisvės

BNS / DELFI nuotr.

Ketvirtadienį Šiaulių apygardos teismas du asmenis pripažino kaltais šnipinėjus Rusijai ir skyrė jiems realias ketverių metų devynių mėnesių laisvės atėmimo bausmes, BNS pranešė teismo atstovas Vytautas Jončas.

Vienas iš nuteistųjų iki sulaikymo dirbo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje, kitas jau buvo išėjęs į atsargą.

Iš vieno jų teismas nusprendė konfiskuoti beveik 6,5 tūkst. eurų, paimtus kratos metu.

BIC

Teismas konstatavo, jog abu asmenys apie penkerius metus veikė bendrininkų grupėje.

„Teismas konstatavo, kad minėti asmenys nusikaltimą padarė bendrininkų grupėje, buvo pasiskirstę vaidmenimis: K. R. tiesiogiai rinko informaciją, o J. M. buvo tarpininkas. Grupė veikė maždaug apie penkerius metus“, – BNS sakė V. Jončas.

Byla nagrinėta neviešuose teismo posėdžiuose. Abu nuteistieji bylos nagrinėjimo metu kaltę pripažino.

Prokuroras jiems siūlė skirti šešerių metų laisvės atėmimo bausmes.

Anksčiau skelbta, jog Rusijos žvalgybos pavedimu Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazės patalpose fotografuoti tarnybiniai dokumentai, tarnybinių patalpų schemos, Aviacijos bazės oro uosto schemos, planai bei objektai, karinės vadovybės įsakymai, sprendimai bei kiti nevieši, tačiau neįslaptinti duomenys.

Slapti susitikimai su Rusijos žvalgybos atstovais vykdavo Rusijoje arba kitose užsienio šalyse, laikytasi ir kitų ypatingos konspiracijos priemonių.

Abu kaltinamieji sulaikyti 2017 metų gruodžio 11 dieną, po to, kai teisėsauga gavo Lietuvos žvalgybos institucijų informaciją apie užfiksuotą duomenų perdavimą užsienio valstybės žvalgybos institucijai ir įtarus vykdant šnipinėjimą.

Šis nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.