Jau rytoj, penktadienį, rugsėjo 27 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.
Ramygalos Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje jau kelinti metai vyksta darbai – tvarkomas ir remontuojamas šimtametis pastatas. Klebonui Alfredui Puško, tvarkant ir remontuojant bažnyčią, rūpesčių per akis. Šiemet tvarkomos irstančios bažnyčios sienos. Aukštalipiai užglaisto bažnyčios sienose atsiradusius plyšius arba įstato į sieną lietaus išplautas plytas.
Šilagalio kultūros centro šokių grupė „Akimirka“ iš Palangoje vykusio konkurso grįžo su pirmos vietos diplomu. Jį šokėjos iškovojo Lietuvos linijinių šokių federacijos nacionalinio reitingo linijinių solo ir šokių komandų festivalyje-varžybose „Palanga dance open 2024“.
Naujamiesčio seniūnijoje esančią Nevėžninkų koplyčią nuo griūties bei sąvartyno ir toliau saugo beveik prieš dvejus metus teritoriją ir statinį įsigijęs verslininkas, bendrovės „Kasa Group“ direktorius Tomas Malinauskas. Jis gerokai pakeitė šios kultūros paveldo objektu pripažintos buvusios šventovės aplinką. Čia atsirado karjeras, nebeliko krūmynų, ne vienerius metus koplyčioje kauptų atliekų, tačiau, anot savininko, žmonių įprotis šioje teritorijoje palikti šiukšles vis dar yra.
Lietuvos švietimo įstaigose žalingų įpročių prevencijai įrenginėjami elektroninių cigarečių detektoriai, padėsiantys užfiksuoti, jei mokyklų patalpose būtų bandoma rūkyti. Kokia situacija Panevėžio rajone? Apie tai „Tėvynei“ papasakojo Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje išrinkti 2023-iųjų Metų mokytojai. Metų mokytojo premijos laureatais, atrankos komisijos sprendimu, tapo aštuoni Lietuvos pedagogai. Tarp jų – Panevėžio rajono Velžio gimnazijos pradinio ugdymo mokytoja ekspertė Jolanta Andriuškevičienė.
Įstricos kaime vyko padėkos vakaronė „Močiutės skrynią pravėrus“. Šventėje vyko audėjų, mezgėjų, skiautinių siuvėjų, juostų pynėjų, stalių, žemdirbių ir kitų auksarankių kūrybinių sugebėjimų demonstravimas. Taip pat buvo maumedžių sodinimas „Kad giria žaliuotų“ bei kitos veiklos.
Į devintą dešimtį įkopęs Petras Vanagas iš Šilų kaimo žavi ne tik savo atsidavimu šiam kraštui, puikia atmintimi, bet ir aktyvia veikla bendruomenėje ar mėgėjų meno kolektyvuose. Anot jo, svarbiausia – neužsidaryti ir gyvenimą mylėti tokį, koks jis yra. Šiluose gimęs ir augęs 81-erių P. Vanagas deda ranką prie širdies sakydamas, kad jis iš prigimties yra kaimo žmogus. Pažintis su P. Vanagu – laikraščio „Tėvynė“ rubrikoje „Krašto šviesuoliai“.
Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.
Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.
Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.
„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!