-7.6 C
Panevėžys
Sekmadienis, 3 gruodžio, 2023

Rugsėjo 22-osios „Tėvynėje“: pažintis su ristūnų augintoju ir stichinė nelaimė Panevėžio rajono miškuose

AutoriusjpFotoživilė večiorkutė
„Visada skaitau „Tėvynę“. Man viskas įdomu. Patinka paskaityti apie kaimo žmonių problemas ar ką jie daro, kuo užsiima. Patinka, kad „Tėvynė“ rašo apie eilinį kaimo žmogų, kuris veikia, kuria, pasiekia, domisi, dalinasi, gamina“, - audėja Nijolė Vezbergienė apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, rugsėjo 22 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Savaitraščio „Tėvynė“ komanda tęsia keliones po Panevėžio rajoną. Ketvirtoji stotelė – Raguva. Susitikome su Raguvos seniūnijos seniūnu Aurimu Jurevičiumi, apsilankėme Raguvos gimnazijoje, pasikalbėjome su įstaigos direktore Inesa Vietiene, susitikome su Raguvos gimnazijos mokytojų profsąjungos atstove Angele Kiziene bei Panevėžio rajono Garbės piliečiu Antanu Slučka.

Radviliškių kaimo kepyklėlės komanda lankėsi Vokietijoje, Magdeburge vykusioje „Derliaus šventėje 2023“. Ten lietuviai pristatė tradicinę duoną bei keletą kitų, vokiečiams „kitoniškų“ produktų. Kepyklėlės direktorė Audronė Kisielienė džiaugėsi, kad jie į šią mugę keliavo jau aštuntą kartą.

Garsus Panevėžio krašto ristūnų augintojas, žirginio sporto aistruolis, profesionalus vadeliotojas smilgietis Algimantas Pamarnackas simpatiją žirgams jaučia nuo mažų dienų. Smilgių pašonėje įsikūrusiame žirgyne kadaise ganėsi per trisdešimt žirgų, šiandien jų liko vos trys, bet tai nereiškia, kad meile žirgams susirgęs A. Pamarnackas „pasveiko“. Dėmesiu, meile ir rūpesčiu apgaubęs savo trijulę žirginio sporto aistruolis ir toliau dalyvauja žirgų lenktynėse. Pažintis SU A. Pamarnacku – laikraščio „Tėvynė“ rubrikoje „Krašto šviesuoliai“.

Artėja 2024 metai, kurie vadinami rinkimų metais – vyks net treji rinkimai, o vieni jų – Seimo rinkimai. Lietuvos teritoriją skirstant į vienmandates rinkimų apygardas, atsižvelgiama į rinkėjų skaičių,  vienmandačių rinkimų apygardų ribas. Rinkimų kodekse nustatyta, koks rinkėjų skaičius Seimo rinkimuose vienoje rinkimų apygardoje turi būti, bet gali turėti 10 procentų nuokrypį į mažesnę ar didesnę pusę. Šiuo metu vienos apygardos rinkėjų skaičius gali svyruoti nuo beveik 30 800 iki beveik 37 600 rinkėjų. Artėjant 2024 metų Seimo rinkimams Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad reikalinga perbraižyti nemažos dalies vienmandačių rinkimų apygardų ribas. Į ribų perbraižymą patenka Nevėžio ir Aukštaitijos apygardos. Nevėžio apygarda – per maža. Todėl prie šios apygardos planuojama prijungti Vandentiekio rinkimų apylinkę, kuri iki šiol priklausė Aukštaitijos apygardai.

Šv. Mykolo šventė Lietuvoje minima rugsėjo 29 dieną. Tai katalikų ir stačiatikių bendruomenėse gerbiamo šventojo vardu pavadinta šventė. Liaudyje per Mykolines minimas Mykolas arkangelas, Dievo pasiuntinys ir visų angelų galingiausias kovoje su Liuciferio piktosiomis dvasiomis. Lietuvoje ši data susijusi su bulviakasio pabaiga, derliumi, pabaigtuvių vaišėmis. Panevėžio rajone Mykolinės „garsiausiai“ minimos Ramygaloje, kur vyksta ne tik Šv. Arkangelo Mykolo atlaidai, bet ir mugė, žaidimai, bulvinių blynų fiesta. Apie šių metų Mykolines „Tėvynei“ plačiau papasakojo Ramygalos kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė.

Miško pažeidimai dar dviejose savivaldybėse – Panevėžio ir Joniškio – pasiekė stichinės nelaimės miškuose lygį. Minėtose savivaldybėse yra pradedamos taikyti specialiosios apsaugos ir stichinių nelaimių padarinių šalinimo miškuose priemonės. Valstybinių miškų urėdijos (VMU) duomenimis, Panevėžio regiono padalinio valstybinių miškų teritorijoje kenkėjų pažeistų miškų plotas – 602 ha ir juose yra 26900 kubinių metrų medienos. Valstybinės miškų tarnybos (VMT) pateiktuose skaičiuose yra įtraukti ir privatūs miškai. Beje, miško kenkėjų pažeistiems medynams fiksuoti sukurtas interaktyvus žemėlapis. Jame galima pasižiūrėti, kur yra užfiksuoti miško kenkėjų židiniai, koks jų išplitimas bei  kokių veiksmų buvo imtasi.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Gruodžio 1-osios „Tėvynėje“: naujas Panevėžio rajono tarybos narys ir Angelų karalystė Paliūniškyje

confident-noyce

Laikraštis „Tėvynė“ kviečia moksleivius kurti

confident-noyce

Lapkričio 24-osios „Tėvynėje“: Panevėžio rajono mokyklų saugumas ir sutartis su Ukraina

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau