14.9 C
Panevėžys
Sekmadienis, 24 rugsėjo, 2023

Rugsėjo 15-osios „Tėvynėje“: nepakenčiamas dvokas Velžyje ir į teismą paduotas Panevėžio rajono meras

AutoriusJPFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
„Skaitau „Tėvynę“ kiekvieną savaitę, laukiu kada penktadieniais naujas laikraštis pasieks mūsų pašto dėžutę. Man aktualu kas vyksta Panevėžio rajone, koks tas mūsų kultūrinis gyvenimas, kokios problemos mus supa, gyvulininkystė, žemdirbystė, bitininkystė. Esu vyturys, atsikeliu 3–4 valandą, internete peržiūriu Lietuvos įvykius, o tada jau skaitau „Tėvynę“. Mano poreikiams to pilnai užtenka“, - Įstricos kaimo bendruomenės pirmininkas Zenonas Vezbergas apie savaitraštį „Tėvynė“.

Jau rytoj, penktadienį, rugsėjo 15 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Raguviai sukvietė norinčiuosius išlydėti vasarą, o visus labiausiai nudžiugino jau pusantrų metų Raguvoje gyvenančios ukrainietės Ninos Levickos įspūdingi margeniai. Moteris ne tik pristatė margaspalvę  kolekciją, bet priruošė auginių, kad į renginį susirinkę raguviai galėtų ir patys prisiauginti šių gėlių pasakiškai gražiais egzotiškų spalvų lapais. Beje, Ninai auginti margenius padeda ir jos vyras Viktoras.

Savaitraščio „Tėvynė“ komanda tęsia keliones po Panevėžio rajoną. Trečioji stotelė – Naujamiestis. Susitikome su Naujamiesčio seniūnijos seniūno pavaduotoja Dovile Šalkauskiene, aplankėme Naujamiesčio kultūros centrą-dailės galeriją ir pasikalbėjome su direktore Vigyta Dumbriene bei šiltai pabendravome su vyriausia miestelio gyventoja Veronika Čepaitiene.

Ramygala turi miesto statusą ir istoriniuose šaltiniuose sutinkama jau nuo XIII a. Ramygala garsėja ne tik ožkomis. Miesto centras – urbanistikos paminklas, kuriam būdingas savitas gatvių tinklas, radialinis aikštės planas. Dar Ramygalą garsina ir Sagų namelis. Tačiau ne visiems Ramygalos gyventojams patinka Sagų namelis. Yra tokių, kurie pavydi ir skleidžia gandus, kad unikalus objektas kažkam yra pelno šaltinis.

Panevėžio rajono meras Antanas Pocius tvirtina, kad politikai, atstovaujantys Panevėžio rajono gyventojams, yra už inovacijas rajone, todėl pasiūlė biojėgainės statytojams kviesti velžiečius dialogui apie bendrus tikslus ir priemones juos pasiekti, apie bendradarbiavimą siekiant abiem pusėms naudingo rezultato. Tačiau verslininkai neieško kompromiso ir vis tiek planuoja Panevėžio pašonėje statyti biodujų jėgainę. Panevėžio rajono meras A. Pocius „Tėvynei“ aiškino, kad dėl prieštaravimų biodujų jėgainei  sulaukė šaukimo į Regionų apygardos administracinio teismo Panevėžio rūmus.

Velžio gyventojai savaitgalyje neturėjo kuo kvėpuoti. Ypač dvokė sekmadienio pavakare ir nepadėjo net uždaryti langai, o išėjus į lauką, kaip pasakojo velžiečiai, nosį taip rietė, kad gniaužė kvapą. Interneto erdvėse pasirodė komentarai, diskusijos. Vieni kritikavo ūkininkus, kurie laisto laukus srutomis, o kiti – netoli esantį paukštyną. „Siaubas, langus visus teko uždaryti, net pykina nuo tokio kvapo. Kai tik vakaras ar savaitgalis ir nedirba tam tikros institucijos, prasideda smarvė. Manau, reikėtų dėti tašką. Nebeįmanoma“, – rašo FB velžietis.

Rugsėjo 16-ąją Bernatoniuose vyks jau 22-oji Sūrio šventė. Tai – unikali tradicija, kuria didžiuotis gali tik Panevėžio rajonas. Tuo džiaugiasi ir Bernatonių bendruomenės pirmininkė Stasė Jodinskienė, kurios teigimu, ši šventė miela kiekvienam bernatoniečiui.

„Ačiū visiems, kurie 30 metų lankėtės ir pirkote mūsų užaugintus obuolius, sultis. Nuo šio rudens uždaromos visos mūsų sodo gėrybių krautuvėlės. Suprantama, daugelis maisto prekes perkame didžiuosiuose prekybos tinkluose, ten rasite ir mūsų obuolius“, – rašoma Dembavos medelyno profilyje socialiniame tinkle „Facebook“. Kaip „Tėvynei“ teigė Dembavos medelyno vadovas Gytis Kuliešius, krautuvėlės uždaromos dėl ekonominių priežasčių.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Tėvynė“ apsilankė Raguvoje: gyvūnų mylėtojas ir mokytojų streikas

confident-noyce

Rugsėjo 22-osios „Tėvynėje“: pažintis su ristūnų augintoju ir stichinė nelaimė Panevėžio rajono miškuose

confident-noyce

„Tėvynė“ apsilankė Naujamiestyje: puoselėjama kultūra, draugiška bendruomenė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau