Rugsėjį Panevėžio mokyklose daugės moksleivių

Savaitgalį prasidedantis ruduo ir naujieji mokslo metai į Panevėžį atneša gerą žinią – pirmąkart po daugelio metų pertraukos mokyklose daugėja moksleivių. Preliminariai skaičiuojama, kad mokysis 80 vaikų daugiau. Kadangi Rugsėjo 1-oji yra sekmadienis, švietimo bendruomenė rinksis rugsėjo 2-ąją, pirmadienį.

Išankstiniais Panevėžio miesto savivaldybės duomenimis, 2019–2020 mokslo metais Savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklosesukomplektuotos 436 klasės – 13 daugiau nei praėjusiais mokslo metais. Planuojama, kad jose mokysis 9727 vaikai. Tarp jų 836 pirmokai (57 daugiau nei 2018 m.). Sėkmingai komplektuotos ir gimnazijų pirmosios klasės. Čia pirmokais taps 765 jaunuoliai (69 daugiau nei pernai).

Išankstiniais duomenimis, lopšelius-darželiusnuo rudens lankys 4561 vaikas.

Gerų naujienų yra daugiau. Savivaldybei skyrus finansavimą (445,3 tūkst. Eur) „Minties“ gimnazijoje įsteigtas ir nuo rugsėjo moksleivius į užsiėmimus kvies robotikos varžybų centras „RoboLabas“.

Sutelkus ES ir miesto biudžeto finansavimą, pradėta „Vilties“ progimnazijos renovacija. Bus šiltinamas pastatas, keičiamas stogas, atnaujinama šildymo, elektros, įrengta apsaugos sistema, lietaus tinklai, pastatas pritaikomas neįgaliesiems (pandusas, liftas), remontuojami kabinetai, biblioteka/skaitykla, aktų ir sporto salės, tvarkoma valgykla ir koridoriai, nupirkta įrangos ir baldų.

Atnaujintas J. Miltinio gimnazijos stadionas.

Dailės mokykloje baigiama rengti fotografijos studija.

Pasiruošti naujiems mokslo metams iš miesto biudžeto švietimo įstaigoms skirta per 110 tūkst. Eur. Tai leido atnaujinti kabinetus, koridorius, edukacines erdves. Higienos normoms lopšeliuose-darželiuose užtikrinti skirta 180 tūkst. Eur. Dar 148,9 tūkst. Eur – avarinėms situacijoms švietimo įstaigose likviduoti. Įrengta lopšelių-darželių apsaugos sistema.

12 mokyklų turėjo galimybę ES lėšomis atnaujinti 5–8 klasėms skirtą gamtos mokslų ir technologijų mokymo įrangą, priemones. Jų mokyklos gavo už 46,5 tūkst. Eur.

Nuo spalio 1 d. moksleiviai vėl galės lankyti būrelius, užsiėmimus „pinigų paskui vaiką“ principu ir naudotis krepšeliu jiems visiškai ar iš dalies apmokėti. Paraiškas akredituoti programas pateikė dar 7 neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) teikėjai – 5 mokytojai, „RoboLabas“, VšĮ „Naujieji projektai“. Popamokinė veikla Panevėžyje išties įvairi. Apie 100 NVŠ veiklų (sporto, pilietiškumo, užsienio kalbų, meninio, gamtos ir ekologijos, informacinių technologijų ugdymo, techninės kūrybos bei kt.) siūlo apie 50 teikėjų. Planuojama, kad beveik visų programų akreditacija bus pratęsiama ir 2019–2020 m., patvirtinta per 30 naujų NVŠ programų.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio moksleiviai varžėsi naktiniame futbolo turnyre

confident-noyce

Prezidentas dalyvavo Mokslo ir žinių dienos renginiuose

confident-noyce

Piniavoje – sveikinimai mažiesiems su Rugsėjo 1-ąja

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau