11.1 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 28 kovo, 2024

Rugpjūčio dangus: nuo meteorų lietaus iki ryškių planetų

AutoriusGISMETEO.LTFotoPIXABAY.COM

Rugpjūtis atneša šūsnį galimybių išvysti Mėnulio ir planetų pasirodymus, o taip pat artėja ir meteorai!

Pasiruošę?

Rugpjūčio 9 d., prieš auštant, Marsas atrodys esantis ypač arti Mėnulio. Žvelkite pietų link, aukštai danguje ir jūs tikrai šio reginio nepražiopsosite – Marsas yra ryškus, rausvo atspalvio šviesos taškas, esantis vos į dešinę nuo Mėnulio, rašo NASA.

Jei orai tik leis, dangų pietryčiuose papuoš Sietynas, Orionas, Aldebaranas ir Venera.

Rugpjūčio 15 d., valandą prieš saulėtekį, rytuose žvalgykitės Veneros, kuri bus vos už dviejų pirštų pločio nuo Mėnulio pjautuvo, o jei dangų stebėsite dar prieš tai, kai dangus taps pernelyg ryškus, tuomet tą rytą šį duetą išvysite apsuptą ryškių žvaigždžių žiedo.

Dar vienas Mėnulio ir planetų susibūrimas numatomas mėnesio pabaigoje, rugpjūčio 28 d., kai Mėnulis prisijungs prie Jupiterio ir Saturno ir sudarys trikampį.

Tačiau bene vienas laukiamiausių reginių yra Perseidų meteorų lietus. Jo pikas jau kitą savaitę!

Kasmetinis Perseidų meteorų lietus savo piką pasieks rugpjūčio 12 d. rytą. Šiais metais delčia kiek sumažins pačių blankiausių Perseidų meteorų matomumą, tačiau vis tiek galite tikėtis išvysti kelis ryškesnius meteorus, o taip pat ir kartais pasirodančius ugnies kamuolius.

Pats geriausias metas jų stebėjimui yra rugpjūčio 12-osios priešaušrio valandos, tačiau šią savaitę kelis meteorus turėtų padovanoti ir bet kuri kita valanda nuo vidurnakčio iki aušros.

Norėdami stebėti Perseidų lietų paprasčiausiai atsisukite į šiaurę ir žiūrėkite aukštyn.

Ir kalbant apie meteorus, ar žinojote, kad daugelis šių „krentančių žvaigždžių“ atsirado iš kometų? Daugelis kasmetinių meteorų srautų, kuriuos mes matome, įvyksta kai Žemė keliauja per nuolaužų takus, kuriuos po savęs paliko aplink Saulę orbitoje skriejančios aktyvios kometos, savo ilgose uodegose barstančios mažytes nuolaužų dulkeles.

Perseidų meteorai atsirado iš Swift-Tuttle kometos, kuri Saulę apskrieja kartą per 133 metus.

Liepos mėnesį kometa NEOWISE mūsų danguje surengė įspūdingą pasirodymą, kuriuo sužavėjo stebėtojus visame pasaulyje ir net kosmose.

Šios kometos orbita aplink Saulę trunka beveik 7000 metų, taigi čia ji nesugrįš labai ilgą laiką, tačiau labai tikėtina, kad kažkurią naktį ateityje jūsų pamatytas meteoras gali būti nedidelis NEOWISE kometos palikimas mums.

Dairykitės, dangus kupinas įdomybių!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Odysseus“ tapo pirmuoju privačiu Mėnulyje nusileidusiu erdvėlaiviu

confident-noyce

Eurokomisaras V. Sinkevičius apie Gamtos atkūrimo įstatymą: mūsų ekonomika yra tiesiogiai priklausoma nuo ekosistemų

confident-noyce

Saugant tilvikinius paukščius steigiamas Paluknio pievų biosferos poligonas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau