18 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 18 rugpjūčio, 2022

Rugpjūčio 5-osios „Tėvynėje“: uždaryta vienintelė parduotuvė Ėriškiuose ir pažintis su „fizruku“ V. Gutausku

AutoriusJPFotoERIKAS LAUŽADIS
Panevėžio rajono savivaldybės Tarybos narė Modesta Petrauskaitė apie savaitraštį „Tėvynė“: „Laikraštis „Tėvynė“ – labai stiprus Panevėžio rajono akcentas. Juolab kad leidinyje labai daug informacijos apie rajono bendruomenes, apie jų veiklą. Be to, laikraštis – geros žinios skleidėjas. Kituose laikraščiuose nemažai vietos užima vadinamoji „juodoji“ informacija. Negatyvo ir taip gyvenime pakanka ir reikia skleisti gerąją informaciją, kad geroji emocija vyrautų aplinkui. Būtina džiaugtis gerais darbais ir juos skleisti. „Tėvynė“ tai daro“.

Jau rytoj, penktadienį, rugpjūčio 5 d., jūsų laukia naujas vienintelio Panevėžio rajono laikraščio „Tėvynė“ numeris. Kaip ir kiekvieną savaitę, skaitytojai „Tėvynėje“ ras aktualių straipsnių, gražių istorijų, laisvalaikio skaitinių ir, žinoma, naudingos informacijos.

Mažosioms kaimų, gyvenviečių, miestelių parduotuvėms – sunkus laikotarpis. Vienos jų užsidaro, kitos mažina darbų apimtis – išjungia nakčiai šaldytuvus, o trečioms skelbiamas bankrotas. Taip atsitiko su Ėriškiuose veikiančia vienintele parduotuve „Ėriškių gojus“.

Panevėžyje prasidėjo pagrindinės apskrities bažnyčios – Kristaus Karaliaus katedros – remonto darbai. Be šios šventovės, Panevėžio vyskupijos teritorijoje šiuo metu yra tvarkomos ir kitos bažnyčios. Apie bažnyčių remontą, laikraščio „Tėvynė“ straipsnyje „Panevėžio vyskupijoje – bažnyčių remonto metas“.

„Pelėdiškių medelynas“, esantis Pelėdiškio kaime, skaičiuoja jau dešimtuosius gyvavimo metus. Tačiau medelyno šeimininkė Aušrinė Petrauskaitė džiaugėsi galėdama pristatyti dar tik kiek daugiau nei savaitę veikiančią lankytiną vietą – Pelėdiškių parką. Čia lankytojai už du eurus galės pamatyti pačių įvairiausių daugiamečių augalų: spygliuočių, lapuočių ir gėlių.

Po trejų metų pertraukos Panevėžio rajono savivaldybė rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais vėl organizuoja apžiūrą-konkursą gražiausiai sutvarkytoms sodyboms ir bendrosioms erdvėms išaiškinti. Apie šį atgimstantį konkursą „Tėvynė“ kalbasi su Panevėžio rajono savivaldybės Architektūros skyriaus vyriausiąja specialiste Svaja Trečiokienė.

Paįstrio Juozo Zikaro gimnazijoje fizinio lavinimo mokytoju nuo 1987 metų dirbantis Vytautas Gutauskas, prasidėjus karantinui, atrado naują pomėgį – senų kėdžių restauravimą. Tokiu būdu jas prikelia antram gyvenimui. „Baigęs privalomą trejų metų paskyrimą Biržuose, dar metams buvau „ištremtas“ į Ėriškius, kur dėsčiau istoriją ir vedžiau kūno kultūros pamokas. Vėliau, 1987 m., įsidarbinau Paįstryje, kur jau 35-erius metus esu „fizrukas“. Man patinka, kai mane taip vadina, nes nelaikau savęs nei fizinio rengimo, nei kūno kultūros mokytoju. O kalbant apie kėdžių restauravimą, aš jokiais būdais ne menininkas, aš – tiesiog „fizrukas“, – juokėsi vyras. Pažintis su V. Gutausku – laikraščio „Tėvynė“ priede „Krašto šviesuoliai“.

Panevėžio rajono gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ įgyvendina Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuojamą projektą „Kraštiečių šventė“ ir dalyvauja Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamoje Aktyvaus bendruomenės gyvenimo skatinimo programoje. Bendruomenė siekia skatinti gyventojų kultūrinį aktyvumą, išlaikyti Upytės krašto tradicijas ir mažinti socialinę atskirtį.

Kaip ir įprasta, „Tėvynėje“ įvairūs patarimai, TV programa visai savaitei, kryžiažodis ir dar daugiau aktualijų, straipsnių bei naujienų iš Panevėžio rajono.

Beje, norintieji nusipirkti laikraščio „Tėvynė“ skaitmeninį numerį, jį galite pirkti čia.

Primename, kad vienintelį Panevėžio rajono laikraštį „Tėvynė“ prenumeruoti galite čia.

„Tėvynė“ – su meile į kiekvienus namus!


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Rugpjūčio 12-osios „Tėvynėje“: artėjantys Žolinės atlaidai Krekenavoje ir užtvankos Panevėžio rajone

confident-noyce

Liepos 29-osios „Tėvynėje“: Dembavos bendruomenės iniciatyvos ir sunkus laikotarpis mažosioms parduotuvėms

confident-noyce

Liepos 22-osios „Tėvynėje“: 13-ąjį gimtadienį švenčianti kavinė Ramygaloje ir kraštiečių šventė Upytėje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau