-1.4 C
Panevėžys
Antradienis, 6 gruodžio, 2022

Rudens rūpesčiai: žaliųjų atliekų tvarkymas

AutoriusJPFotoBENDROVĖS
Rudens rūpesčiai: žaliųjų atliekų tvarkymas.

Rudenį, medžiams metant lapus, miesto tvarkos prižiūrėtojai susiduria su žaliųjų atliekų gausa ir netinkamu jų tvarkymu. Dažnas panevėžietis nesibaimindamas gresiančių baudų, sugrėbtus lapus, žolę, šakas ir panašiai. suverčia į krūvas prie gatvių, šaligatvių arba šalia konteinerių aikštelių.

Atsakingas žaliųjų atliekų tvarkymas

Žaliųjų atliekų jokiu būdu negalima maišyti su mišriomis komunalinėmis atliekomis, todėl jų negalima mesti ir į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Į krūvas suverstos žaliosios atliekos išskiria nuodingas metano dujas, kurios teršia aplinką ir prisideda prie klimato kaitos procesų, todėl jas privalu tvarkyti tinkamai, laikantis mieste nustatytomis taisyklėmis. Galimi keli tvarkymo būdai.

Individualių valdų savininkai žaliąsias atliekas gali kompostuoti, jas paversdami naudinga trąša, o sukaupiantys didesnius kiekius žaliosios masės ir augalines kilmės maisto atliekas gali pristatyti į didžiųjų ir pavojingųjų atliekų surinkimo aikštelės Savitiškio g. 8, Senamiesčio g. 114B ir į žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę Pilėnų g. 43.

Jos iš gyventojų priimamos nemokamai (didžiausias leistinas kiekis gyventojui per metus – 200 kg).

Ypač didelius žaliųjų atliekų kiekius (išrauti ir susmulkinti medžiai, šakos, krūmai) reikėtų vežti į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, esančią šalia Panevėžio regioninio nepavojingų atliekų sąvartyno, Panevėžio r., Dvarininkų k. Šios rūšies atliekos priimamos taip pat nemokamai.

Daugiabučių bendrijos, prižiūrinčios namo teritoriją, įmonės, įstaigos, organizacijos pačios turi vežti žaliąsias atliekas į žaliųjų atliekų kompostavimo aikštelę, esančią Panevėžio r., Dvarininkų km., arba sudaryti sutartį su įmone, teikiančia tokias paslaugas.

Rudens rūpesčiai: žaliųjų atliekų tvarkymas.

Jeigu bendrija taip pat prižiūri viešųjų erdvių žaliuosius plotus, dėl žaliųjų atliekų išvežimo galima kreiptis į Savivaldybės administracijos Miesto infrastruktūros skyrių tel. (8 45) 501 308 ir susitarti, kuriose vietose bus kraunamos žaliosios atliekos. Jos bus išvežamos nemokamai tol, kol tęsis medžių lapų kritimo sezonas su sąlyga, kad išvežamose atliekose nebus primaišyta jokių kitų ne žaliųjų atliekų.

Išimties tvarka surinktus švarius lapus bendrijos gali laikinai kaupti šalia vidaus kelio, tačiau to negalima daryti šalia ar pačioje konteinerių aikštelėje.

Turėtų būti parinkta lengvai specialiam transportui pasiekiama erdvė šalia gatvės, iš kur darbuotojai galėtų surinkti ir išvežti žaliąsias atliekas.

Rudens rūpesčiai: žaliųjų atliekų tvarkymas.

Gresia baudos

Į krūvas suversti lapai ne tik gadina estetinį vaizdą, bet ir kenkia mus supančiai aplinkai, todėl AB „Panevėžio specialus autotransportas“ intensyviai stebės panevėžiečius vaizdo stebėjimo kamera ir fiksuos pažeidėjus. Surinkta informacija bus perduodama Panevėžio miesto savivaldybės Teisės ir viešosios tvarko skyriaus specialistams, kurie gali skirti administracines baudas. Ne pagal paskirtį metamos ar paliekamos atliekos laikomi viešosios tvarkos nusižengimais ir gali užtraukti baudą iki 600 eurų.

Tikimasi, kad panevėžiečiai elgsis atsakingai ir žaliųjų atliekų sutvarkymu pasirūpins tinkamai.

Tam kad atliekų turėtojai išvengtų gresiančių nemalonumų už netinkamai tvarkomas atliekas, gali kreiptis į  AB „Panevėžio specialus autotransportas“ tel. +370 602 41976, el. paštu pardavimai@psa.lt. Bendrovė maloniai pakonsultuos atliekų tvarkymo klausimais, patars ir suteiks reikalingas paslaugas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio mieste keičiasi komunalinių atliekų tvarkymo įkainiai

confident-noyce

Panevėžyje – naujos komunalinių atliekų tvarkymo kainos

confident-noyce

Naudotą plastiko tarą perdirbusį verslą siūloma atleisti nuo taršos mokesčio

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau