Rožyno progimnazijos mokinių ir mokytojų komanda viešėjo Karibuose

Rožyno progimnazijos mokinių ir mokytojų komanda viešėjo Karibuose

JP / Organizatorių nuotr.

Panevėžio Rožyno progimnazijos mokinių ir mokytojų komanda dalyvavo projekto Erasmus+ KA2 ,,Internationalisation management in schools“ partnerių susitikime. Jis vyko Šv. Dominyko aukštesniojoje mokykloje Šv. Martyno saloje, Karibuose.

Rožyno progimnazijai atstovavo 8b klasės mokinės Simona bei Martyna, mokyklos direktorė Aida Adiklienė ir projekto koordinatorė, anglų kalbos mokytoja Virginija Deksnienė. Penkias dienas vykusiame partnerių susitikime buvo dalytasi patirtimi, pristatyti mokinių nuveikti darbai, lankytos pamokos, susipažinta su salos istorija ir kultūra.

BIC

Šv. Dominyko aukštesniojoje mokykloje susitiko mokiniai ir mokytojai iš Olandijos, Lenkijos, Prancūzijos, Lietuvos bei  Lanzarotės salos Kanaruose. Kiekvienos šalies atstovai pristatė parengtus darbus apie studijų galimybes savo, ir užsienio šalyse. Mokyklų komandos dalyvavo „apskrito stalo“ diskusijoje ir stengėsi atskleisti savos šalies patrauklumą.

Mokiniai ir mokytojai turėjo puikią galimybę stebėti pamokas, aplankyti salos Parlamento rūmus, susitikti su ministrais bei parlamento nariais. Švietimo ministras pasidžiaugė tokiu gausiu būriu svečių ir pakvietė aplankyti salą dar ne kartą.

Atsisveikinimo vakarą mokiniams ir mokytojams buvo įtekti Erasmus+ projekto sertifikatai, surengta puiki vakaronė, kurioje dalyvavo Šv. Dominyko mokyklos mokytojai, tėvai, miesto bei švietimo bendruomenės atstovai, projekto dalyviai – svečiai.

Projekto dalyvė Simona pasidalino savo įspūdžiais: „Aplankyti Šv. Martyno salą buvo nuostabu. Kelionė į tolimą salą buvo mano svajonių nuotykis. Atvykusi pajutau karštį ir pamačiau žadą atimantį vaizdą. Turėjau galimybę pažinti visai kitokį gyvenimą. Supratau, kad visgi mokyklos visur skirtingos. Labiausiai salos mokykloje mane nustebino žmonių draugiškumas: mokiniai rodė norą susipažinti, bendrauti ir visada padėdavo. Iš tiesų, jaučiausi lyg gerų draugų rate. Savaitė praėjo taip greitai, kad gaila buvo išvažiuoti. Sakyčiau, jog projektas suteikė man daugiau drąsos bendravime su naujais žmonėmis, savarankiškumo.  Labai patobulinau savo anglų kalbos žinias. Taip pat susiradau daug naujų draugų. Na, o svarbiausia, visą projekto laiką jaučiausi kaip sapne. Buvo tiesiog nepakartojama!“.

Dienos, praleistos Šv. Martyno saloje, prabėgo labai greitai. Pažintis su salos sostine Philipsburgu, Olandiškąja bei Prancūziškąja salos dalimis, nuostabiais paplūdimiais, krašto kultūra, istorija, švietimu, bendravimas ir bendradarbiavimas – puiki tarptautinė patirtis, kuri skatina įgyvendinti naujas idėjas.

AIK

Labirintų parkas

Mano namukas

Biuro verslas

Dattoo tattoo

Panevėžio gimtadienis

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.