11.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 13 birželio, 2021

Rožyno bendruomenės iniciatyva – sutvarkyti A. Baranausko pušynėlį

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Rožyno bendruomenės iniciatyva – sutvarkyti A. Baranausko pušynėlį.

Panevėžio miesto bendruomenių iniciatyvose – išskirtinės dvi inciatyvos: „A. Baranausko pušynėlio ir jo prieigų sutvarkymas“ ir „Rožyno lauko gimnastikos aikštelė“. Abi šios iniciatyvos įgyvendinamos toje pačioje erdvėje – Rožyno kvartale esančiame A. Baranausko pušynėlyje. 

Šių dviejų iniciatyvų autoriams – svarbu miestą matyti gražėjantį ir patiems  prisidėti prie esminių pokyčių bei savo idėjomis aktyviai dalintis su kitais. Dar jiems labai svarbu, kad rezultatais galėtų pasidžiaugti ir pasinaudoti kuo daugiau Rožyno kvartalo gyventojų.

Panevėžio miesto bendruomenių iniciatyvose – išskirtinės dvi inciatyvos: „A. Baranausko pušynėlio ir jo prieigų sutvarkymas“ ir „Rožyno lauko gimnastikos aikštelė“.

Pušynėlis – mėgstama vieta

Panevėžio klubo „Dviračiai“ prezidentas ir Rožyno gyventojas Rimantas Narkūnas pasakojo, kadangi abi iniciatyvos vykdomos A. Baranausko pušynėlyje, kviečia panevėžiečius balsuoti už jas.

„Rožyno bendruomenė pristato dvi iniciatyvas: „A. Baranausko pušynėlio ir jo prieigų sutvarkymas“ bei „Rožyno lauko gimnastikos aikštelė“. Šis pušynėlis – unikalus ir pasodintas prieškaryje. Pušynas subrendęs ir labai mėgstamas Rožyno kvartalo gyventojų. Supratome, kad reikia sutvarkyti giraitės infrastruktūrą ir viešąją erdvę pritaikyti aktyviam poilsiui, sporto užsiėmimams“, – aiškino R. Narkūnas.

R. Narkūnas.

Tiktų visiems miestiečiams

Pasak vieno iš iniciatyvos autorių, projektu norima sutvarkyti viešąsias erdves, užtikrinti pušyno lankytojų saugumą, įrengti žaidimų aikšteles vaikams.

„Svarbiausia padaryti šią vietą patrauklia ir saugia, kurioje laisvalaikį galėtų praleisti ne tik Rožyno kvartalo gyventojai, bet ir panevėžiečiai iš kitų gyvenamųjų kvartalų. Projektu siūloma įrengti žaidimų kompleksą, kuris tiktų įvairaus amžiaus vaikams. Žaidimų aikštelė būtų išklota specialia sertifikuota danga. Be to, būtų pastatyti suoliukai ir šiukšliadėžės bei įrengtas žaidimų aikštelės ir pėsčiųjų tako apšvietimas. Labai svarbu, kad šis projektas A. Baranausko pušynėlį padarytų saugesniu, būtų sutvarkyta viešoji erdvė“, – teigė R. Narkūnas ir tvirtino, kad įgyvendinus šį projektą planuotų ir kitus darbus.

„A. Baranausko pušynėlio ir jo prieigų sutvarkymas“.

Du projektai

A. Baranausko pušynėlyje planuojami du projektai, kurie vienas kitą papildo.

„Antrasis projektas – „Rožyno lauko gimnastikos aikštelė“. Šiuo projektu siekiama skatinti gyventojus būti fiziškai aktyviems ir užsiimti sportu lauke. Projekto metu A. Baranausko pušynėlyje būtų įrengta lauko gimnastikos aikštelė, kurią sudarytų gatvės gimnastikos kompleksas, suoliukai, šiukšliadėžės. Aikštelė būtų išklota specialia gumine danga, taip pat įrengtas apšvietimas“, – pristatė antrąją iniciatyvą R. Narkūnas ir teigė, kad abu projektai vienas skitą papildo.

„Rožyno lauko gimnastikos aikštelė“.

Telkti bendruomenes 

Anot R. Narkūno, įgyvendinant šias iniciatyvas galvojama atlikti ir papildomus darbus, kurie šiuos projektus padarytų dar patrauklesnius.

„Galvojame įrengti ir lauko skaityklą bei informacinį centrą-stendą. Jame būtų pateikta pušynėlio istorijos informacija“, – sakė dviračių klubo „Dviratis“ prezidentas ir aiškino, kodėl panevėžiečiai turėtų balsuoti už šias iniciatyvas.

„Šiaurinėje miesto dalyje nėra erdvių, kurios būtų pritaikytos aktyviam poilsiui, sportui, laisvalaikiui. Šis pušynėlis idealiai tinka šioms dviem inciatyvoms įgyvendinti. Šie projektai sutelktų bendruomenes veikti drauge, skatintų bendruomeniškumą, suteiktų galimybes įdomiai praleisti laisvalaikį. Panevėžys – kompaktiškas miestas ir kuo daugiau bus sutvarkytų viešųjų erdvių, tuo didesnis pasirinkimas panevėžiečiams, kurią erdvę pasirinkti laisvalaikiui“, – kvietė balsuoti už šias inciatyvas R. Narkūnas ir teigė, kad turi minčių, kokias kitas iniciatyvas galima organizuoti A. Baranausko pušynėlyje.

Balsuoti galima iki mėnesio pabaigos

Daugiausiai balsų surinkusios iniciatyvos bus įgyvendinamos Panevėžio miesto  savivaldybės biudžeto lėšomis. Vienos projekto idėjos įgyvendinimo vertė – iki 20 tūkst. eurų. Šiemet tam numatyta 40 tūkst. eurų, kurie bus paskirstyti dviem daugiausiai balsų surinkusioms projekto idėjoms.

Panevėžio mieste gyvenamąją vietą deklaravęs gyventojas gali balsuoti už pateiktas projekto idėjas, atiduodamas po 1 balsą už kiekvieną jų. Balsavus daugiau kartų, galios paskutinis balsavimas.

Balsavimas vyksta iki birželio 30 dienos. Balsuoti glima čia.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

A. Lipniūno progimnazijoje – respublikinė metodinė praktinė konferencija

confident-noyce

Nuotoliniu būdu vyko projekto „Erdvės žmonėms“ dirbtuvės

confident-noyce

Panevėžio rajone įgyvendinama švietėjiška saugaus eismo veikla

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau