10.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 20 balandžio, 2025

Rožinės gydymas padeda susigrąžinti odos grožį

Autoriusjp
Fotofreepik.com

Nors rožinė nėra itin rimta liga, jos simptomai yra nemalonūs. Tai lėtinė odos būklė, kuri pasireiškia paraudimais skruostų, smakro, nosies ar kaktos zonose. Nors dažniau su šia problema susiduria vidutinio amžiaus šviesios odos moterys, ji gali kamuoti visus, net ir vyrus. Rožinės gydymas padeda efektyviai kovoti su raudoniu, sumažinti simptomus ir vėl džiaugtis nepriekaištinga odos išvaizda. Turite raustančią odą? Skaitykite ir sužinokite, kaip atpažinti ir įveikti rožinę.

Kokiais simptomais pasireiškia rožinė?

Kaip sufleruoja ir pavadinimas, rožinė pasireiškia veido paraudimu. Jis paprastai būna simetriškas abejose veido pusėse, nuolatinis. Estetinius odos pokyčius lydi ir nemalonūs simptomai: deginimo ir dilgčiojimo pojūtis, odos pleiskanojimas, jautrumas, kraujagyslių išryškėjimas, sausumas. Sunkesniais atvejais gali pasireikšti net edema, kankinti akių paraudimas ir sausumas. Rožinės gydymas ne tik padeda įveikti visus šiuos simptomus, bet ir vėl sugrąžina dailią odos išvaizdą. Nors rožinė nėra išgydoma, jos simptomus galima efektyviai numalšinti.

Kaip gydoma rožinė?

Rožinės gydymas reikalauja atkaklumo ir kantrybės. Gydymui naudojami geriamieji ir tepamieji antibiotikai, pasižymintys priešuždegiminiu poveikiu. Vaistus skiria gydytojas, įvertinęs situaciją, rimtais atvejais gali prireikti ir kelių mėnesių trukmės kurso.

Lengvesni rožinės atvejais taip pat gali būti gydomi įvairiomis kosmetinėmis priemonėmis, tačiau svarbu pasikonsultuoti su specialistu. Esant rožinei negalima nerekomenduojama naudoti produktų su kai kurių rūšių kosmetinėmis rūgštimis, moliu, abrazyvais, alkoholiu. Tinkamos priemonės rezultatą suteikia palengva, tačiau taip pat svarbu vengti ir dirgiklių.

Rožinės paūmėjimą gali sukelti saulės poveikis, aštrus maistas, kava, alkoholis, karštieji gėrimai. Kai kuriems žmonėms paūmėjimai pasireiškia dėl streso, užterštos aplinkos, taip pat intensyvaus sporto metu. Išprovokuoti raudonį gali ir agresyvios prausimosi ar kosmetinės priemonės, jas reikia rinktis labai atidžiai, jei norite, kad rožinės gydymas būtų sėkmingas.

Kas gali sukelti rožinę?

Tikslios rožinės priežastys nėra nustatytos, tačiau medikai mano, kad šią būklę gali lemti genetinis paveldimumas, kraujagyslių disfunkcija, odos erkučių kiekio padidėjimas, žarnyno bakterijos, UV spinduliai. Vieniems rožinė pasireiškia sunkiau, o kitiems lengviau – dažnai sunkesnė forma kamuoja vyrus, nors jie rožine serga rečiau.

Problema yra nemaloni ir ilgainiui gali sukelti psichologinių problemų, pavyzdžiui, pasitikėjimo savimi stygių, bendravimo problemas ir kt. Dėl to geriausia nelaukti, kol bus reikalingas rožinės gydymas, o tinkamai pasirūpinti savo veido oda. Rožinės simptomus efektyviai padeda kontroliuoti švelnaus poveikio veido kremas, praturtintas odai būtinais vitaminais ir suteikiantis gerą apsaugą nuo saulės (SPF30 as SPF50). Taip pat rekomenduojama vengti būti tiesioginiuose saulės spinduliuose degintis, kaitintis, mažiau laiko leisti drėgname ore. Šaltojo sezono metu veido odą reikėtų patausoti, nuo vėjo ir sniego pridengti šaliu ar apykakle. Rūpinkitės savo oda ir ji vėl atrodys nepriekaištingai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

SAM siūlo, kad pirmąsias dvi nedarbingumo dienas nereikėtų eiti pas gydytoją

JP Redakcija

Lietuvių sergamumas tuberkulioze didžiausias Europoje: kokie požymiai išduoda vieną seniausių infekcijų pasaulyje

JP Redakcija

Apie 10 proc. visų sergančiųjų vėžiu Lietuvoje sudaro storosios žarnos vėžio pacientai

JP Redakcija

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau

WordPress Ads