Rokiškyje duris atvėrė naujas Jaunimo darbo centras

Rokiškyje duris atvėrė naujas Jaunimo darbo centras

JP / LDB nuotr.

Duris atvėrė Jaunimo darbo centras Rokiškyje. Tai trečiasis Jaunimo darbo centras Panevėžio apskrityje bei jau 41-asis mūsų šalyje. Visiems jaunuoliams, kurie nedirba, nesimoko, neturi užimtumo, čia sudarytos puikios sąlygos gauti informavimo ir konsultavimo paslaugas, atsižvelgiant į kiekvieno kliento poreikius ir galimybes.

Pasveikinti Jaunimo darbo centro atidarymo proga atvyko Socialinių reikalų ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius, Rokiškio rajono savivaldybės meras Antanas Vagonis, Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė, Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos direktorius Leonas Kilius ir kiti socialiniai partneriai.

Socialinių reikalų ir darbo viceministras Gintaras Klimavičius, tardamas sveikinimo žodį pasidžiaugė, kad Rokiškio jaunimui ir visai vietos bendruomenei svarbu, jog duris atveria erdvė, skirta būtent jaunimui. Viceministras akcentavo, kad su jaunimu dirbantys žmonės padeda jaunuoliams apsispręsti ne tik profesiniame pasirinkime, bet ir planuojant tolimesnę karjerą. G. Klimavičius palinkėjo sėkmės naujame centre dirbti pradedančiai specialistei Jolitai Raščiuvienei.

BIC

Lietuvos darbo biržos direktorė Ligita Valalytė akcentavo, kad šis Jaunimo darbo centras kuriamas ne tuščioje erdvėje, nes labai jaučiamas ir matomas darbo biržos darbuotojų įdirbis ir sukurtas santykis su jaunimu, darbdaviais ir kitais socialiniais partneriais dar iki Jaunimo darbo centro atidarymo dienos. Jaunimui skirtos informavimo ir konsultavimo paslaugos buvo teikiamos ir anksčiau, o nauja erdvė sudarys sąlygas praplėsti jau teikiamas paslaugas. Atkreiptas dėmesys į tai, jog karjeros planavimo paslaugos turėtų tapti aktualios bendrojo lavinimo mokykloje besimokantiems mokiniams ir būtent Jaunimo darbo centras galėtų būti pagrindinis traukos centras profesiniame apsisprendime.

Panevėžio teritorinės darbo biržos direktoriaus pavaduotoja Audronė Biguzienė, pasidžiaugė, kad atsirado galimybė Rokiškio jaunimui padovanoti jaukų centrą, kuris, tikimasi, labai greitai taps pagrindine jaunimo traukos vieta. Didėjant kvalifikuotos darbo jėgos poreikiui užimtumo siekiantys jaunuoliai bus kviečiami dalyvauti įvairiuose informaciniuose bei mokomuosiuose renginiuose, susitikimuose su darbdaviais, karjerą jau pradėjusiais jaunais žmonėmis, nevyriausybinių organizacijų atstovais ir kitais socialiniais partneriais. Platesnes galimybes profesiniam apsisprendimui turės ir Rokiškio mokiniai.

Jauniesiems Rokiškio gyventojams paslaugos bus teikiamos individualiai ir grupėms, tiesioginiu ar nuotoliniu būdu, bus atsižvelgiama į kiekvieno kliento poreikius. Čia nuolat bus rengiami karjeros planavimo užsiėmimai mokiniams, galima bus konsultuotis individualiai dėl mokymosi galimybių, atlikti profesinio kryptingumo testus ir kt.

Jaunimo darbo centre visos paslaugos teikiamos nemokamai, kiekvienas jaunuolis galės užeiti jam patogiu metu ir gauti reikalingų konsultacijų ar išsamių patarimų. Taip pat bus sudarytos sąlygos savarankiškai naudotis internetu darbo paieškai, CV ir motyvacinio laiškui rašymui ir jo atsispausdinimui. Išsami informacija ir profesionalios konsultacijos skatins jaunuolių iniciatyvą mokytis ir būti aktyviems darbo rinkoje.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.