Rinkimuose į Seimą Žirmūnų apygardoje registravosi aštuoni savarankiški dalyviai

Rinkimuose į Seimą Žirmūnų apygardoje registravosi aštuoni savarankiški dalyviai

Ignas JAČAUSKAS (BNS) / BNS nuotr.

Rinkimuose į Seimą Žirmūnų apygardoje trečiadienį pasibaigus nustatytam terminui registravosi aštuoni savarankiški politinės kampanijos dalyviai. 

Kandidatus apygardoje taip pat kelia septynios partijos, jos kandidatus galės pateikti iki liepos 5-osios, BNS sakė Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė.

„Gali sąrašas dar pasipildyti, jei kažkas iki nustatyto termino dokumentus išsiuntė paštu“, – sakė L. Matjošaitytė.

BIC

Dalyvauti rinkimuose kaip savarankiški kandidatai siekia du partijų atstovai – Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas bei Darbo partijos atstovas Darius Ulickas, taip pat šeši savarankiški dalyviai: Dovilas Petkus, Gediminas Davulis, Jurijus Subotinas, Ramojus Girinskas, Rasa Žemaitė ir Rima Olberkytė.

Laisvės partijos atstovai ketvirtadienį pranešė, jog R. Olberkytė – šios partijos remiama kandidatė.

„Laisvės partija kaip partija dar negali juose (rinkimuose – BNS) dalyvauti: ji yra įsteigta, bet ne užregistruota, o kas galėtume dalyvauti rinkimuose reikėtų, pagal įstatymus, veikti bent pusę metų. Kita vertus, mums niekas nedraudžia remti save iškėlusius kandidatus, kurie atstovauja laisvės ir atsakomybės idėjoms. (…) Praėjusią savaitę Laisvės partijos valdyba nusprendė remti savo bendražygės R. Olberkytės kandidatūrą Žirmūnų vienmandatėje apygardoje“, – sakė Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė.

Be Vyriausiosios rinkimų komisijos registracijos dalyviai negali teikti pareiškinių dokumentų dėl kandidatavimo. Politinės kampanijos dalyvio statusas leidžia atsidaryti rinkimų sąskaitą, rinkti lėšas rinkimams.

Rinkimai į laisvą vietą Seime Žirmūnų apygardoje vyks rugsėjo 8 dieną. Jie rengiami, nes šioje apygardoje Seimo rinkimus laimėjusi Aušra Maldeikienė išrinkta į Europos Parlamentą.

Rugsėjo 8-ąją rinkimai vyks ir Gargždų bei Žiemgalos apygardose, registracija politinės kampanijos dalyviais šiose apygardose baigėsi jau anksčiau, nes anksčiau paskelbta apie būsimus rinkimus. Gargždų apygardoje registravosi 6, Žiemgalos – 4 politinės kampanijos dalyviai. Čia rinkimai rengiami į Seimą išrinktiems politikams pradėjus eiti merų pareigas: „valstietis“ Bronius Markauskas tapo Klaipėdos rajono meru, liberalas Vitalijus Gailius ėmė vadovauti Joniškio savivaldybei.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.