P. Urbšys prakalbo apie dalyvavimą Panevėžio mero rinkimuose

P. Urbšys prakalbo apie dalyvavimą Panevėžio mero rinkimuose

Vilda LUKAITYTĖ / Gedimino BALČIŪNO, Arūno REVOTO, LRS nuotr.

Panevėžietis parlamentaras P. Urbšys prasitarė neatmetantis galimybės pakeisti dabartinį merą R. Račkauską ir galbūt dalyvauti rinkimuose.

Nors dar tik po dviejų metų, 2019 m., vyks Savivaldybių merų rinkimai, tačiau Panevėžio politinės partijos jau dabar rikiuoja savo kandidatų eiles. Oficialiai dar nėra įvardintas nė vienas galimas kandidatas, tačiau politikos užkulisiuose jau aiškėja galimi kandidatai.

Didžiausią intrigą kelia pilietinio judėjimo „KARTU“ kandidatai. Šio judėjimo kandidatas Rytis Mykolas Račkauskas jau kelerius metus vadovauja Panevėžiui, tačiau prieš kelias savaites vykusiame judėjimo „KARTU“ visuotiniame ataskaitiniame susirinkime jo lyderiu perrinktas Seimo narys Povilas Urbšys prakalbo apie 2019 m. dalyvavimą tiesioginiuose merų rinkimuose.

Kandidatas – pats P. Urbšys?

Naujienų portalui JP panevėžietis parlamentaras P. Urbšys prasitarė neatmetantis galimybės pakeisti dabartinį merą R. Račkauską ir galbūt dalyvauti rinkimuose.

Paklaustas, ar pilietinis judėjimas „KARTU“ jau svarsto kandidatus į Panevėžio miesto merus, P. Urbšys šypsodamasis sakė, kad viskas priklauso nuo oponentų.

„Viskas priklauso nuo to, kas dar dalyvaus rinkimuose. Pradėtus darbus reikia pabaigti. Panevėžiečiai deda dideles viltis ir turi aukštus reikalavimus judėjimo „KARTU“ nariams, kurie turi daugumą miesto taryboje, tad turime tesėti pažadus. To padaryti per likusius dvejus metus galime nespėti, tad būtinai savo kandidatus kelsime ir 2019 m. rinkimuose. Kas ten žino, gal sugalvosiu ir aš kandidatuoti“, – kalbėjo P. Urbšys.

Parlamentaras pridūrė, jog Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščioniams demokratams į Panevėžio merus iškėlus Rasos Juknevičienės kandidatūrą, jis tikrai kandidatuotų ir pats.

„Būtų įdomu pasigalynėti su tikrai stipria varžove“, – teigė P. Urbšys.

Sudomino P. Urbšio sąmokslas

Tuo tarpu Seimo narė, neseniai TS-LKD Panevėžio miesto skyriui pradėjusi vadovauti Rasa Juknevičienė, išgirdusi, jog jos kandidatūros į Panevėžio miesto merus laukia P. Urbšys, šyptelejo.

„Koks čia P. Urbšio sąmokslas?“, – klausė parlamentarė.

Rasa Juknevičienė, išgirdusi, jog jos kandidatūros į Panevėžio miesto merus laukia P. Urbšys, šyptelejo. „Koks čia P. Urbšio sąmokslas?“, – klausė parlamentarė.

„Kandidatų į savivaldą ir merus dar nesvarstėme. Neseniai gavau savo partiečių pasitikėjimą ir tapau Panevėžio miesto skyriaus pirmininke.. Tarsimės apie būsimus savivaldybių rinkimus ir geriausią kandidatą į merus. Mūsų partijoje – demokratija. Sprendžia žmonės“, – JP teigė R. Juknevičienė.

Bendražygis – sunerimęs

Naujienų portalui JP pasidomėjus, ar dabartinis Panevėžio miesto meras R. Račkauskas neketina pretenduoti dar kartą į mero kėdę, politikas atsakė, jog dar toli apie tokius sprendimus galvoti.

„Dar turiu daug darbų, kuriuos reikia padaryti“, – teigė miesto meras.

Paklausus, ar girdėjo, jog mero bendražygis P. Urbšys kalba apie galimybę dalyvauti mero rinkimuose, R. Račkauskas suglumo, tačiau teigė, jog tame problemos nematąs.

Naujienų portalui JP pasidomėjus, ar dabartinis Panevėžio miesto meras R. Račkauskas neketina pretenduoti dar kartą į mero kėdę, politikas atsakė, jog dar toli apie tokius sprendimus galvoti.

„Esame seni bendražygiai. Nemanau, kad mūsų keliai susikirs ar išsiskirs“, – sakė R. Račkauskas.

Abejoja

Tuo tarpu neseniai Lietuvos žaliųjų partijos Panevėžio miesto skyriaus pirmininke tapusi Gema Umbrasienė, išgirdusi apie galimą P. Urbšio dalyvavimą mero rinkimuose, sako, jog to tikrai nebus.

Neseniai Lietuvos žaliųjų partijos Panevėžio miesto skyriaus pirmininke tapusi Gema Umbrasienė, išgirdusi apie galimą P. Urbšio dalyvavimą mero rinkimuose, sako, jog to tikrai nebus.

„Būnant pilkuoju kardinolu, tapti šviesos kariu yra sunku. Labai abejoju, kad šis asmuo kandidatuos į merus. Ar tai būsimo mero mąstymas? Dalyvauti rinkimuose tik tam, kad būtų galima sumenkinti tą, kurio nekenti? Manau, dalyvaujant mero rinkimuose turi mąstyti apie miesto gerovę, o ne savo ambicijas“, – samprotavo pirmoji Panevėžio miesto merė G. Umbrasienė.

Apie kandidatus dar negalvoja

Darbo partijos Panevėžio miesto pirmininkas buvęs parlamentaras Petras Narkevičius dar neatskleidžia, ar jau svarstomos galimos kandidatūros į Panevėžio miesto mero kėdę.

„Prieš rinkimus partijoje vyks tikrai rimta diskusija. Norime, kad juose dalyvautų į šias pareigas atsakingai žiūrintis asmuo, kadangi matome, jog Panevėžio miestas reikalauja naujų idėjų ir turi daug lūkesčių, o dabartinė valdžia jų nepajėgia įgyvendinti“, – teigė P. Narkevičius.

Liberalai nepasisprendžia

Kad jau turi kandidatų, tačiau dar nežino, kuris tinkamesnis, neslepia Liberalų sąjūdžio Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas Rytas Paltanavičius.

Kad jau turi kandidatų, tačiau dar nežino, kuris tinkamesnis, neslepia Liberalų sąjūdžio Panevėžio miesto skyriaus pirmininkas Rytas Paltanavičius.

„Apie būsimus rinkimus jau galvojame. Nežadame iki tol numirti. Turime kandidatų ir senų patyrusių, ir jaunų dar nežinomų politikų, tačiau norime išsirinkti geriausią“, – teigė R. Paltanavičius.

Socialdemokratai jau turi kandidatą

Vieninteliai, kurie jau šiandien įvardija kandidatą į 2019 m. vyksiančius merų rinkimus yra socialdemokratai. Pavasarį Lietuvos socialdemokratų partijos Panevėžio skyriaus pirmininko rinkimuose laimėjęs Egidijui Gaidamavičius neslepia, kad rinkimuose jis tikrai dalyvaus.

„Gaila, jog Panevėžys iš gero ir tvirto miesto virsta užkampiu. Aišku, realius darbus daryti galime ir dabar, nereikia laukti dar dviejų metų iki mero rinkimų. Dabartine miesto valdžia esu nusivylęs, miestas tampa kaimiškuoju miestu“, – įsitikinęs E. Gaidamavičius.

Socialdemokratas Egidijus Gaidamavičius neslėpė, kad po dviejų metų vyksiančiuose Panevėžio miesto mero rinkimuose mes iššūkį dabartiniam Panevėžio merui R. Račkauskui.

Beje, socialdemokratas neslėpė, kad po dviejų metų vyksiančiuose Panevėžio miesto mero rinkimuose mes iššūkį dabartiniam Panevėžio merui R. Račkauskui.

„Mano asmeniniai ketinimai tapti Panevėžio miesto meru tikrai yra, tačiau tam dar turi pritarti ir partijos skyriaus taryba“, – JP teigė naujasis Panevėžio socialdemokratų lyderis.

Šilelis

PIC

PIC

Stichijos

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.